Komentáře uživatelů k filmu (1 252)

Při sledování Birdmana mi často přicházela na mysl Truffautova Americká noc (to je kompliment, kdyby to někdo nepochopil). Nehledě na hodnocení první zhruba dvě třetiny jsou jedním z nejopojnějších kinozážitků vůbec. Určitě zajdu ještě jednou. Zároveň si člověk uvědomí, že kariéra Eda Nortona v posledních deseti letech je jedním z nejsmutnějších kariérních příběhů.(1.1.2015)

Styl "beze strihu" byl uzasny, neco, co se jen tak nevidi. Vlastne cela ta forma tohoto filmu byla neco uplne jineho, zvlastniho, hlavne neobvykleho.. Stone nemam moc rada, ale tady ji to celkem sedlo. Jinak Norton a predevsim Keaton proste skvostny.(4.1.2017)

• StressMode

Tak co k tomu říct. Napoprvé jsem to nedal. Asi proto že jsem těsně předtím viděl 2 dobré filmy. Film kdy jsem se každou vteřinu nutil do té další. Nicnémě nechtěl jsem odevzdat hodnocení jenom na základě jedný hodiny filmu. Možná to tak někdo dělá, já ne. Pokračoval jsem druhý den a světě div se bylo to dokoukatelné. Film je zmatený, jsou tam samý psychopati a zarputile se snaží hrát na něco víc než je. Prý se tomu říká art. Nevim proč, umění spatřuju v něčem jiném než v psycho lidech a divných nesrozumitelných obrazech. Kdyby ten film byl album nějaký známý kapely řekl bych že je od Kryštofů. Přesto se mi líbilo pár scén. Na kterou nezapomenu tak na tu kdy si Riggan zabouchne dveře i s županem. Jak situaci vyřeší je podle mě top. Proto jedna hvězda. Z duše mluvící koment má POMO(23.1.2017)

Nezvyklý filmový zážitek, který není pro každého. Člověku dlouho trvá než si zvykne - co je realita a co ne - a než se ve filmu úplně zorientuje. Já osobně jsem si k filmu hledala cestu dlouho, musela jsem se na něj podívat třikrát než k tomu došlo, ale od té doby si ho nesmírně užívám a je jedno, kolikrát jsem ho už viděla. Skvělý filmový zážitek, skvělé herecké výkony.(2.2.2017)

Veľmi artový film...čo sa k tomu dá napísať? Zo začiatku som sa vôbec nevedel zorientovať, potom sa to ale zlepšilo, koniec taký od Nolana 65%.(6.4.2018)

94%(26.5.2018)

Když se mě někdo zeptá proč nemám rád komiksovky, pustím mu Birdmana, který skýtá dokonalou filmovou odpověď. Není to jenom komedie, je to komedie s přesahem a navíc výbornými hereckými výkony, které skvěle vyniknou v divadelním prostředí. Vrcholem pro mě byl dialog s kritičkou. Parádní. A co se týče toho Oskara, nemůžu se zbavit dojmu, že jednotliví členové Akademie prostě v tomhle filmu viděli svůj vztah ke kinematografii, kritice, tupým konzumním divákům, ...(3.8.2018)

Tenhle Film mě opravdu uhranul. Je jen málo filmů, které by mě svou technickou realizací tak fascinovaly, že jsem kvůli sledování práce s kamerou a kompozicí naprosto přestal vnímat děj. Chápu, že to určitě není univerzálně přijatelný Film, ale jakožto notorický odpůrce artových ptákovin - pokud film není zábavný, nepovažuji to za film - musím říct, že toto je klenot vysoustužený k dokonalosti, v podstatě učebnice filmového vyprávění. Film z velkým F(21.10.2018)

• vydumnica

Birdman: Z mojej strany absolutne nepochopene nominacie na Oscara a Oscar za najlepsi film ???!!!(24.11.2018)

Pohled do hlavy vyprahlého umělce.(20.1.2019)

Mistr režie se vydal po neprošlapané a klikaté cestě, do jejíchž serpentin se za ním jen tak někdo vydat nedokáže a natočil jeden z oscarových milníků novodobé kinematografie, který se právem zařadí mezi "povinnou četbu" na filmových akademiích. Iňárritu si určitě byl vědom peripetií s dílem spjatých, když vědomě vstoupil na tenký led originality, odvahy, kreativity, tvůrčí svobody a vytrvalosti, čehož je celý film důkazem, přestože - řečeno coenovskými slovy Buda Grossmana: "Moc peněz z toho nekouká..." Protože - co si budeme namlouvat - blockbusterem tento film být nechce, tak jako jeho hlavní hrdina nechce být dalším Birdmanem/Batmanem. Každopádně jde o režijní jakož i kameramanský majstrštyk a doslova herecký koncert Michaela Keatona a Edwarda Nortona, kterým zdatně sekundují všichni ostatní. Jak vyplývá z excelentních bonusů (to bývá u Iňárrituových filmů už samozřejmostí) neobvyklý způsob natáčení musel všechny zúčastněné stát neuvěřitelnou spoustu sil. Ale výsledek bezesporu stojí za to.(7.4.2019)

Jsem rád, že si američtí kritici začínají uvědomovat jaký je realismus přežitek. Tato stylová dramedie se v čele se sebeparodujícím se Michaelem Keatonem pošklebuje method actors a superhrdinskému komerčnímu odpadu, proti kterému nemá nikdo koule zvýšit hlas (v tomhle ohledu tedy nechápu proč se tedy o tři roky později stal Michael Keaton Vulturerm...). Scénář čerpá ze zajímavých postav a sympatického prostředí Broadwaye a nedrhne na prvoplánových scénách, ale chytře uhýbá ke svému svéráznému konceptu. Oscary jsou zcela zasloužené.(12.5.2019)

1 17 32 48 60 61 62 63 následující >>