• larelay

od nudy som sa skoro ukusala. Priznavam, po strasne dlhej dobe film, ktory som ani nedopozerala. Bohuzial, tentoraz musim suhlasit so znamym vyrokom. aj ked hov*o zabalite do celofanu, previazete ho maslickou, vylozite na policku, stale zostane hovnom. A poriadne smradlavym. A tuto ma to hov*o/srac*a este aj punc vitaza ceny akademie. Nuz, proti gustu ziaden disputat. pardon za pejorativne vyjadrenie, ale inak to dnes neslo.(25.2.2015)

Je to teda riadna vtákovina, presnejšie - zaujímavá nuda. Keď už to dostalo toľko oscarov, tak som sa na to musel pozrieť. A ja osobne by som mu udelil asi len jedného a to za kameru, pretože Emmanuel Lubezki, rovnako ako v Gravitacii opäť predvádza skvelá scény bez strihu. Čo sa týka samostatného filmu a výrazu zaujímavá nuda, tak hneď vysvetlím. Film je zaujímavý, snažíte sa zistiť čo, kde, prečo a ako. Postavy a herci, či dialogy dokážu zaujať, ale niekdy len na to čumíte a čakáte čo príde ďalej, pretože vás tie scény nemajú čím zaujať. Miestami dobrý a zaujímavý film, ale ako celok tak vôbec nefunguje. 60% - 3*(25.2.2015)

Technicky úchvatné! Všechny ty dlouhé záběry, sledující přicházející postavu, rotující kolem konverzace a pak následující postavu odcházet... všechny ty dlouhé záběry začaly být časem trochu samoúčelné. Co je zprvu na pusu otevřenou dokořán, je ke konci na "hm". Herci jsou skvělí (nakolik asi hrají sami sebe?), ale přesto jsem měl po filmu dojem, že tomu celému majstrštyku něco chybělo. Pověstné srdíčko asi.(8.1.2015)

Woodyallenovská téma a prostredie, unikátnou optikou dlhozáberového Lubezkiho. Bez Woodyho vtipu a nadhľadu, s iritujúcou jazzovou disharmóniou. Občas dobrá scéna (Times Square v trenkách, precitnutie po rannom prebudení sa na chodníku), občas dobrý dialóg (Emma a Norton na streche) a vždy super herci. Ale na povznášajúci "umelecký" zážitok mi takto stvárnená kríza stredného veku a tvorcovského vyhorenia nestačí.(17.2.2015)

„RIGGAN THOMPSON, ZNÁMĚJŠÍ JAKO BIRDMAN, SE POKOUŠÍ SNÁŠET VEJCE NA BROADWAY…“ /// Birdman není film. BIRDMAN JE DIVADLO! S tunama dialogů a monologů a důrazem na herectví. Kamera se dívá do ksichtu nebo na zátylek, herci do toho dávaj všechno a náročnej divák to (koukám) voceňuje. Ale co mám dělat já? Co si mám myslet, co mám cejtit? Přestože mám divadlo rád, jsem ztracenej jak Goro v Tokiu. Tohle je na mě kurva dost náročný, protože, když už si myslím, že všemu rozumím, přichází šílenství a já… já jsem na tom podobně. Alejandro González Iñárritu nastavuje zrcadlo. Novou formou umění, která mě neoslovila, ale chápu, že na tom někdo (ty vole, jak někdo? Všichni! Počkej, vlastně všichni né, je tady jeden…) něco viděj. To já to vidět ještě jednou, tak mi regulérně hrábne. Ale za Keatona, Emmu a Edwarda dávám 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože tohle viděli všichni. A všem se to líbilo! (kromě Ludi, Mirka…) 2.) Taky mě to napadlo – MÍT TAK KŘÍDLA! 3.) Thx za titule ,,gimli61“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(23.1.2015)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Ve filmu zmíněná herečka Farrah Fawcett byla americkým sexuálním symbolem 70. let. Doopravdy zesnula ve stejný den jako Michael Jackson, a to 25. 6. 2009, ve věku 62 let. (geklon)

• - Michael Keaton prohlásil, že role Riggana byla vůbec nejnáročnější práce v jeho kariéře. (Terva)