poster

WrestleMania XXIX (TV pořad)

 • USA

  WrestleMania 29

Sportovní / Akční

USA, 2013, 348 min

 • Bobik9
  ***

  Zřejmě nejhorší Wrestlemania, kterou jsem kdy viděl. 1) 3* Sheamus, Randy Orton, Big Show vs. THE SHIELD - první zápas, na který jsem se moc těšil a jsem zklamaný. Randy předvedl málo a to, že ho nerad kritizuji. Naopak na The Shield se těším až to pořádně rozbalí v shows. 2) 2* MARK HENRY vs. Ryback - nejhorší zápas celé Mánie. Čekal jsem tvrdou řežbu, ale bylo to utahané a nijaké. Mark Henry už by měl končit a Ryback by potřeboval pořádnou story. 3) 4* HELL NO vs. Dolph Ziggler, Big E Lengston - jeden z nejlepších matchů. Všichni aktéři jsou zajímaví a Big E bude velká hvězda. Těšil jsem se na jeho debut a potěšil mě. 4) 3* FANDANGO vs. Chris Jericho - naopak, stejně jako mě Big E potěšil, tak mě zklamal Fandango. Chris byl skvělý jako vždy, ale celý tenhle příběh je tak trapný, že to ani Y2J nezachrání. 5) 3* Jack Swagger vs. ALBERTO DEL RIO - WH Championshipy nebývají nejlepší, ale tento byl ještě slabší než obvykle. Swagger je nijaký a Del Rio také není hvězda, jak se tváří. 6) 5* CM Punk vs. THE UNDERTAKER - velkolepost! Nejlepší zápas ze všech. Ze začátku to nevypadalo na takovou zábavu, ale rozjelo se to a každý musel být spokojený. Navíc se jednalo o stoprocentně nejlepší story. 7) 3* TRIPLE H vs. Brock Lesnar - jede z nejlepších příběhů, ale zápas byl slabší. Čekal jsem nejtvrdší match v historii WWE, ale dostal jsem jen slabý odvar. 8) 3,5* JOHN CENA vs THE ROCK - main event, který byl asi stokrát slabší než ten minulý. Jedině ten konec mě potěšil, ale story byla slabší. Hecování nebylo nic moc a zápas celkově průměrný.(21.7.2014)

 • Hyb_rid
  **

  Musím říct, že z letošní WM mám dost nepříjemný pocit a to ani ne tak z toho co jsem viděl, ale z toho co se dá očekávat v budoucnu. Narážím hlavně na předvídatelnost a doslova zdevastování několika dobrých feudů. Takže popořádku Shield vs 3 na které nezbylo místo jinde, ano je to tak power groups patří k prowrestling jako pěna k pivu a opravdu jsem byl nadšený konceptem shieldu oproti bývalému nexusu, ale slátat dohromady team Orton, Sheamus, Show jasně podnítilo předpoklad jak zápas dopadne. Dále Vincův projekt Curtis alias Fandango, tag team title match a stejně tak Del Rio a Swagger a také rematch Cena a Rock ve všech zápasech bylo naprosto jasné jak dopadnou a tím se z nich vytratila většina náboje všichni podávali standardní výkony jako každé jiné PPV, tohle je ale přece WM takže jsem čekal mnohem víc. Co zbývá? Ryback vs Henry opravdu jen na vyplnění času, Henry nikdy nebude sexual chocolate a Ryback nebude Goldberg. Hunter vs Brock nebylo to špatné ale ani nijak obdivuhodné, stalo se už tradicí že TripleH má na WM zápasy typu everything goes a ačkoli nejsou nikdy nijak zázračné tak vždy baví a tento měl navíc perfektní build up díky Heymanovi. Takerův zápas je jako vždy vrchol každé WM, tentokrát jsem upřímně čekal, že nastane situace 20-1 a taker ukončí kariéru ale očividně se tento franchise bude ještě nějakou dobu ždímat, taker i punk předvedli dobrou show a build up byl stejně dobrý. Celkově vzato kolem a kolem nebýt lidí z dob attitude WM by nebyla, co to naznačuje si doplňte sami protože v skoro každém zápase byl jeden z nich.(15.4.2013)

 • drake31
  **

  WRESTLEEEEE ... počkať, počkať, počkať. Žiadna radosť z Wrestlemania, tentokrát veru nie ! Pýtam sa sám seba kam sa podel ten nadšenec wrestlingu ktorý vo mne prebýval niekoľko pár posledných rokov, ktorý hltal každý slam, punch, každý trash-talk, nasával tú atmosféru. Stal som sa viacej kritický voči WWE, vyrástol som z toho poblúznenia, alebo to proste išlo celé do kelu ? Tieto otázky hatia moju myseľ, len čo príde na tému WWE. A pri tom som sa po dlhej dobe konečne tešil na poriadny event. Mať taký trojlístok zápasov ako C.M.Punk vs. Undertaker, HHH vs. Brock Lesnar a John Cena vs. The Rock ... predsa len to musí mať v človeku nejakú odozvu. Vo finále je to však to isté čo predošlé PPV. Nafúknuté bubliny, ktoré neprinášajú žiadnu zábavu, žiadnu radosť, žiadne emócie. Atmosféru a chvíľky napätia som pociťoval len pri (opäť to musím povedať) skvelých promách, tentokrát nepodržali ani diváci na štadióne, a rozhodne nie WWE Superstars. Keď odčítam to trápenie pred veľkou trojkou, tak W29 by sa dala relatívne zniesť (do istej hranice), ale tá nezáživnosť ktorá sprevádza tieto matche sú len a len trápenie a stratou času. Ak by som chcel rozobrať posledné tri zápasy, rozhodne by som nevolil slová chvály, skôr by som to zahral na slová uznania a rešpektu k borcom ako HHH a UT. ME je to isté čo minule - váľame sa po sebe, objímame sa, odrážame sa od lán a predstierame akože big plays z oboch strán - na to ako mám tých dvoch rád, by som zobral ten WWECH titul rozdupal im ho priamo pred očami, za to čo predvádzali - feud to bol skvelý, ale každý jeden match medzi nimi stál za hovno. Ten cukrový koniec, bol už len horkou bodkou za celou W29. Naozaj verím a chcem tomu veriť že tridsiata Wrestlamania prinesie konečne poriadny rachot a ja skončím vytržením bez seba, dúfam že to neskončí len zbožné prianie a nepolapiteľní sen ....(9.4.2013)

 • ortoncz
  ****

  Orton , Big Show , Sheamus vs The Shield - Zápas celkem slušný . Vítěz byl parádní ale co se dělo potom bylo už hodně slabé . Heelturn měl dostat někdo jiný. Henry vs Ryback - Tady nšlo ani o zápas jako spíše o to jestli Ryback nasadí Shell shock Henrymu . To se povedlo a tak můžou být všichni spokojeni. Hell No vs Ziggler a spol. - Průměrný zápas. Fandango vs Jericho - Kdyby to bylo na Raw neměl bych s tím problém . Ale na WM takový zápas nepatří . Y2J si zaslouží něco lepší , tak příští rok Undertaker. ADR vs Swagger - Od zápasu jsem nic nečekal , takže ani nejsem zklamaný. ADR podle předpokladů vyhrál a jsem zvědavý jestli bude odveta na ER. Undertaker vs CM Punk - Jednoznačně nejlepší zápas celé show . Oba předveli velmi dobré výkony. Ale přece jenom to na souboje Triple H a HBK vs Undertaker pořád nemá. Triple H vs Lesnar - Další výborný zápas . Velké zlepšení oproti Summerslamu. Mnohem extremější. Rock vs Cena - Opět komerční zápas . Zase to byla nuda a nikdo nic nepředvedl. Snad už ten zápas nikdy nebude. Cena má opět titul. No jsem zvědav kdo bude další vyzyvatel(9.4.2013)

 • kinghome
  **

  Strašně podprůměrná wrestlemania s hlavnim segmentem, že by se z toho jeden posral... Super man Cena proti stár Rockovy. A ještě k tomu podruhý za sebou a stejně debilní zápas, kde se opakovalo pořád to samí dokola. Celá wrestlemania neměla jedinej zápas, který by byl nějak extra dobrej. Naštěstí to trochu zvedl zápas undertaker vs CM Punk a Triple H vs Brock Lesnar ale tohle byli dopředu jasný zápasy. Bylo jasný kdo vyhraje. Jedna z nejhorších wrestlemanií co kdy byli. Show Raw den po manii byla milionkrát lepší a doporučuju jí shlédnout! Tam je překvapení a dobrejch zápasů o hodně víc než tu.(10.4.2013)

 • - The Rock si v zápase proti John Cenovi roztrhl břišní svaly a adduktor (svalový přitahovač). (figgo jr.)

 • - V predchádzajúcej WrestleManii sa uskutočnil zápas John Cena verzus Dwayne "The Rock" Johnson, promovaný ako "once a lifetime", v preklade "iba raz za život". V tomto diely si títo dvaja borci dali odvetu o titul WWE. (AdamesWWE)

 • - Jednotlivých wrestlerov trápilo počas show hneď niekoľko vecí. Paul Lavasque, známy tiež ako Triple H, utrpel počas príchodu do ringu popáleniny druhého stupňa, keď došlo k nesprávnemu vyparovaniu suchého ľadu, CM Punk si poranil koleno, John Cena zápasil so zlomeným palcom a trápila ho otrava z jedla a nakoniec si Dwayne "The Rock" Johnson natrhol brušné svaly v zápase s už spomínaným Cenom. Okamžite po skončení show odišiel domov, aby sa vyliečil a bol pripravený na natáčanie filmu Hercules: The Thracian Wars (2014), a keďže o jeho zranení nikto nevedel, na jeho hlavu sa zniesla vlna kritiky. Nasledujúci deň sa mal The Rock objaviť v show RAW, ale nestalo sa tak. (AdamesWWE)