Miss Blue Jeans (festivalový název)

• Finsko

Předloha:

Kauko Röyhkä (kniha)

Matti Kinnunen

Riku Mattila

Mikko Neuvonen, Sanni Kurkisuo, Elias Gould, Milja Nieminen, Misa Lommi, Mikko Virtanen, Olavi Uusivirta, Niilo Lahtinen, Eero Survo, Pirkko Hämäläinen, Maria Ylipää, P.K. Keränen, Juha Kukkonen, Ville Myllyrinne, Miro Lopperi, Marika Häkkilä, Ville Mikkonen, Iiro Nurmi, Hanna Ollikainen, Valdemar Virtanen, Jarkko Wilkman, Kalle Lamberg, Okko Ahre, Esa Pelkonen, Marika Sampio-Utriainen, Leo Idman, Hannu Sepponen, Sarianna Niskala, Suzanna Huhtala, Tapio Somersalmi, Seppo Noso, Jorma Karhumaa, Seppo Rajaniemi, Minna Kuusisto, Pekka Hyväri, Markku Hänninen, Jesper Geitel, Heikki Pajunen, Onni Toikka, Oula Yli-Perttula, Topi Hannula, Aatu Hokkanen, Vilja Lahtinen, Taneli Lahtinen, Oskari Flink, Annika Åkerfeldt, Riikka Brander, Elsa Heinolainen, Neea Nieminen, Suvi Soitinaho, Markku Flink, Mari Akkanen, Jesse Raatikainen, Tommi Laari, Joonas Lehtonen, Jane Suvanto, Nina Etelävuori, Mari Kuusisto, Elina Määttä, Vilma Petäjä, Saimi Kautsalo, Auli Aho, Aija Puurtinen, Mikko Siven, Pekka Tuomi, Riku Rousu, Joonas Karjalainen, Jari Pääkkö, Petri Knuuttila, Aapo-Matti Puhakka, Matias Haataja, Matias Kiiveri, Juha Saarela, Anssi Lindström, Veera W. Vilo, Markus M. Niskanen

Velmi povedený snímek, v němž hlavní roli hraje hudba, nelehké období dospívání, touha někam zapadnout, něco dokázat a první lásky. Sanni Kurkisuo coby Pike a Maria Ylipää coby Kara jsou fakt kočky a Mikko Neuvonen je nakonec hezký i bez těch vlasů:) Výborný příběh a dobová atmosféra, příjemné dialogy a dost dobré písničky. Závěrečný tragický zvrat jsem tak nějak čekala, to nic nemění na faktu, že je to dost kruté a touto scénou se poukazuje na to, že člověk by neměl s ničím čekat na později, až bude mít odvahu, až bude vhodnější doba, nebo to prostě jen nechá být. Protože pak už může být pozdě a všechny šance budou zmařeny.(2.4.2017)

Úprimne, nečakala som, že to bude až také dobré. Po dlhšej dobe film, ktorý ma totálne dostal a užila som si ho od začiatku do konca. Síce tak trochu klišé - outsider sa zamiluje do krásnej slečny a nakoniec všetkým ukáže, čo sa v ňom skrýva... ale vôbec mi to nevadilo vďaka skvelej hudbe, výbornej atmosfére a hereckým výkonom, ktoré boli na jedničku.(4.5.2013)

Nebýt té muziky, tak asi jen za 4*.(19.3.2013)

Asi nejlepší kousek z těch několika mála na které jsem se během FebioFestu dostal. Severské filmy jsou prostě parádní i kdyby to bylo téměř o ničem, nechápu jak to dělají. [FebioFest - Cinestar Anděl - 19.3.](22.3.2013)