Superúchyl (festivalový název)

HK 変態仮面

Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 2013, 105 min

• KKlein

Jeden z filmů tak blbých, že si ho rád přidám do seznamu viděných, abych se tím mohl pyšnit. Parodie na západní i východní komiks a bohužel tak trošku ve stylu přiblblých Scary Movie. Herecké výkony nic moc a stojí to na dost chatrné kostře. Ale je to prostě pakárna až za hrob a pár momentů si určitě zapamatujete, navíc - typicky japonské. Pantsu!(11.5.2014)

Nádhera. Šounenů jsem se něco nalistoval, a tak je nádherné, že vidím krásnou japonskou úchylárnu a pitominu v shounenovský podobě i na obrazovce. Se všemi svými klady i zápory, pro obyčejnýho diváka totálně vymaštěnou sračku, tuhle superúchylnou komedii - na motivy zajímavý mangy odrážející svoje léta jak v grafice, tak příběhu - doporučím všem, kteří mají rádi japonskou kultůru. Protože je to prostě jeden z obrázků toho, jak odlišní my Evropani a oni Japonci zkrátka jsme. Nádhera. Vnitřní monology, struktura příběhu, afektované přehrávání... zkrátka všechno, co má správná shounen pyčovina mít :)(20.7.2014)

Výborná parodie na všechny hrdinské komiksy (západní i východní) - má to všechno, co mají oni: borce, jeho milovanou, anti-borce, borcovo trápení, zda je vůbec borcem, souboje, mecha... ale má to i něco navíc, kalhotky a pěknej zadek Suzukiho Rjóheie. Film, který si nejvíc užijete, pokud se na něj koukáte ve více lidech, anebo nejste suchar. Se sofistikovanou akcí se střídají scény, kde si hrdina pokládá deep otázky a vymýšlí na ně ještě mnohem deepější odpovědi. "Od hloubi mé úchylnosti se neodvíjí to, jak jsem silný." Na něco tak hlubokého by nepřišel ani Džiraja. Od filmu jsem nic nečekala, obzvlášť při takovém zdejším hodnocení, ale nakonec se ukázalo, že CSFD je jen plná sucharů, takže jsem byla velmi mile překvapená. Ano, je to šílené a "úchylné", ale co čekat od filmu, co se jmenuje Hentai Kamen, na obalu má týpka s kalhotkami přes obličej, je v punčochách a má v řiti zařízlé gatě? Dobré 4* a doufám, že někdy uvidím záběry z natáčení...(9.2.2014)

• DaeGurth

Tak jsem se na to těšil... Mám rád japonské úchylnosti i to, že se k nim radostně hlásí. A tady ten hlavní šašek stráví většinu filmu tím, že si říká Hentai Kamen a u toho si opakuje, že není Hentai (Úchyl)... Herecké výkony jsou dřevěné a hlavní postava by udělala nejlépe, kdyby ty kalhotky nikdy nesundávala.(17.2.2015)

Už design úvodních titulků napoví, kde tvůrci čerpali inspiraci (byť děj vychází z původní japonské mangy), na druhou stranu, v ranku bizarních japonských středoškolských béček, obvykle direct-to-DVD, patří Hentai Kamen jednoznačně mezi ty lepší. Podobný film určitě dlouho neuvidíte a ať už se u filmu pobavíte nebo utvrdíte v přesvědčení, že dvě atomovky byly málo, rozhodně nebudete zklamáni.(29.9.2013)