Reklama

Reklama

Vyhlídková trasa

  • USA Scenic Route
Trailer
Drama / Thriller / Psychologický
USA, 2013, 86 min

Dva dlouholetí kamarádi uvíznou v poušti poté, co se jim pokazí auto. Co se nejdřív jevilo jen jako malá potíž, brzy přeroste v boj o holý život. Od hádky, kdy začne jeden na druhého vytahovat staré křivdy, není totiž daleko k násilí. Mitchell a Carter se znají snad celý život, jen se nějaký čas neviděli. Proto se rozhodnou společně vyrazit napříč pouští. Staré auto jim však vypoví službu a oni uvíznou někde v půli cesty. Nejdřív to vypadá, že neexistuje nic lepšího než čekat s nejbližším přítelem na pomoc. Opak je ale pravdou. S časem narůstá strach i frustrace a nehostinná poušť si brzy vybere svou daň. Jeden na druhého začne vytahovat staré křivdy, vzájemně si vyčítají dávná rozhodnutí. Od hněvu není daleko k fyzickému násilí a z nevinné nehody se rázem stává boj o přežití. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (37)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dialogovky já mám rád a tahle je opět naprosto prvotřídní. Nejenom, že mi nabídla boží herecké výkony v podání herců Dan Fogler a Josh Duhamel, ona ještě k tomu přišla s dost slušným rozuzlením v závěru samotného filmu. V tu chvíli jsem filmu dokázal odpustit hodně. Třeba i otázku, jak je možné, že na té pěkné asfaltce (nutno dodat, že hezčí jak naše nejlepší dálnice) za čtyři dny skoro nikdo neprojel, aby je třeba zachránil a ušetřil by jim zbytečný šrámy na těle a na duši. Podstata příběhu ale byla splněna a já byl na výsost spokojen. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,POJĎ SI SEDNOUT! BUDEME KECAT A ČEKAT AŽ PŘIJEDE AUTO...“ /// Kámoši jak hrom. Jeden s nudnou prací a rodinným životem, druhej je looser. ALE JAKÁ JE REALITA? Divadelní (?) konverzačka (co taky napsat jinýho o filmu, ve kterým dva chlápkové melou a melou a …) plná písku. A tak tihle dva magoři proberou manželství, svoje zkurvený životy, a jestli vás bavěj takový ty ukecaný ,,kusy“, (ovšem pozor – žádnou velkou filosofii nečekejte!), třeba dospějete k názoru, že někdy neškodí zajet si vyvětrat tu svoji kedlubnu do extrémních podmínek, nechat si do ní párkrát fláknout šutrem a vykecat se. Do bezvědomí. Aha, tak radši ne… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, co všechno se dá říct o svazku klíčů. 2.) Potřebuju si zopáknout pravidla přežití na americkejch (opuštěnejch) silnicích. 3.) Thx za titule ,,cr3w“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Minimalistický road trip, resp. v tomto prípade skôr road break, keďže z cesty hlavnej dvojice toho vlastne moc neukážu. Jednoducho dvaja kamoši uviaznu v púšti, keď sa im pokazí auto a hoci to zo začiatku vyzerá aj zľahka zábavne; pri ich slovných prestrelkách a menších vtípkoch, vo vzduchu už zároveň cítiť napätie a to, že ich vzťah nie je bez trhlín. Čo sa postupne samozrejme rozvinie, keďže je to primárna obsahová náplň tohto buddy adventure survivalu. Zo začiatku ma film síce príliš nebavil a dvojica mi liezla na nervy, ale postupne ma to chytilo, vtiahlo a za ten znepokojivý koniec prihodím ešte * navyše. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Není nad to, když se chlapi utrhnou a jedou si pokecat do pouště jen tak, bez té spousty lidí kolem (až to bylo s podivem). Jeden by jim to záviděl, ale já tentokrát ani vzdáleně. No, určitě na to budou dlouho vzpomínat. Oba kluci neodešli z monitoru po celou dobu a zvládli to bezvadně.......ještě, že tam byl celý filmový štáb:-) ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Scenic Route v sobě třímá dobrý námět na drsný survival horror, ale je zde hned několik důvodů, proč to pro mě takto moc nefungovalo. Nakonec z toho vyšel spíše konverzační survival, který má sice výborný vizuál, slušné herce a skvělou hudbu, ale to nejdůležitější, co by mělo udržet příběh dohromady, se místy poněkud rozlepuje a nedostatky jsou oku viditelné. Takže... dva kámoši si z nějakého důvodu vyjedou na výlet do Death Valley v autě, které už toho nejspíš moc nevydrží a z nějakého důvodu si sebou vezmou dohromady asi jen půl litru pití ve flašce. Samozřejmě automobil kiksne, technická závada. Když je po chvíli záchrana na dosah ruky díky projíždějícímu autu, dozvíme se, že to byl jen žert tělnatějšího z dvojice přátel. Pán v autě je velmi ochotný a rád by pomohl, jenže když on to byl jenom žert. Pán odjede a auto kamarádů i nadále nejde nastartovat. A pak to začne... Hádka střídá hádku, čas plyne a plyne a noci jsou zde mrazivé. Ono by se to ještě dalo, ale když okolo za celý film projedou dohromady čtyři auta a ani jedno z nich se jim nepodaří "chytnout", začalo mi to připadat už lehce absurdní a komické. A to všechno z důvodů, které mi také přišly komické:) Nemluvě o tom, že když už teda mají pořádnou žízeň, napadne je, nalít se k prasknutí "vodou" z chladiče, nebo do odstřikovačů, nebo co to bylo, s komentářem "Vždyť je v tom taky voda." Proč by je taky mělo napadnout, že by mohli vypít vlastní moč, když je to zdravější, a taky jim z toho pak nebude celý den blbě, že:) A Josh Duhamel se ještě k tomu všemu nechá ostříhat podle sestřihu Travise Bickla. Na tomto "přátelském tahu" se totiž může konečně odvázat a srát na to, co řeknou lidi. Všechno to vynahradil závěr filmu, z něhož mě i trochu mrazilo. Ten je opravdu mazec:) Scenic Route je dokonalou ukázkou toho, co se myslí pod pojmem "kámoši na život a na smrt." Mohl to být drsný survival, ale bohužel díky výrazným dírám v logice chování postav mám z filmu spíše rozpačité dojmy. Ale co, je to americký film a jak by to asi vypadalo, kdyby byly postavy podobných filmů na vše připravené, měly s sebou zásoby jídla, pití a ještě by jim fungoval signál. To by pak tvůrci mohli natáčení takových filmů rovnou zabalit, ne?:) ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo v americkom národnom parku Death Valley. (Danny88)

Reklama

Reklama