Yiootjib kkotminam (TV seriál)

• Jižní Korea

이웃집 꽃미남

Flower Boy Next Door

My Flower Boy Neighbor

My Neighbor Flower Boy

The Pretty Boy Next Door

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2013, 16x60 min

Naozaj príjemný seriál s plachou Park Shin Hye v hlavnej ulohe. Veľmi sa mi páčil aj napriek jednoduchosti ale v tom spočívalo jeho kúzlo. Postava Enriqueho je neskutocná fandil som mu v priebehu celého seriálu. Vyzdvihol by som aj ostatné charaktery, zvlášť záporáčku Cha Do Hwi, ktorú som si obľúbil. Bavilo ma to, jednotlivé diely ubehly vcelku rýchlo ale mal som dilemu 4* alebo 5* ale nakoniec som sa priklonil k plnému hodnoteniu.(16.5.2014)

Celý seriál v podstatě stojí na Enriquem - jak se pitvoří, jak je hyperaktivní, jak pomáhá Park Shin Hye dostat se z ulity, jak "je roztomilý když nosí tu pandí čepici". Komu to stačí, má vyhráno, protože seriál se mu bude líbit. Mě osobně to přijde málo, za některé vedlejší postavy (hlavně soused a "mývalí" redaktorka) ale nakonec dám 3*.(10.3.2013)

Všichni nosíme masku a ať je jakákoliv, chrání nás před okolním světem, když ji ztratíme, jsme zranitelní. Za zdánlivě samoúčelnou korejskou komikou se ve skutečnosti skrývají lidé v maskách, kteří si tak chrání svůj svět bezpečí. Každý z z protagonistů je sice v jiné ulitě (nepřístupnost, vlezlost, upozadění), ale všichni bojují o existenci sebe sama ve světě toho druhého. Je to pro mě jednoznačně překvapení roku a celkově i v rámci celé korejské seriálové tvorby. Troufnu si říct, že je to myšlenkově zatím nejinvenčnější drama, které jsem viděla.(28.11.2013)

Opravdu povedený seriál :-) Ještě teď se pořád usmívám - pan Pandík byl nejúúúúúúúúúúúúúžasnější :-) Jeho vřelost, přátelskost a upovídanost byla nakazující. Shin-hye Park se mi zde opravdu líbilo, přišlo mi, že to byla zatím její nejpovedenější role (její hraní bylo opravdu přesvědčivé) a její "probuzení" proběhlo hladce. Seriál neoplývá přemírou klišé a krásně utíká (u některých seriálů mám pocit, že některé pasáže jsou nadbytečné, tady ale ne). Ostatní role byli také povedené a správně vybrané, krásně vše dolaďovali do dokonalosti. Po zhlédnutí seriálu mi opravdu zůstal jen úsměv na tváři (a to i ve zkouškovém období). :-)(29.1.2014)

• Zíza

Přeloženo. (Znělo to tak zajímavě, ale nakonec to moc zajímavé nebylo. Park Shin Hye hraje pořád stejně, takže u ní se ničeho nového nedočkáte. Kluci jsou fajn, tak se je aspoň na co koukat, ale ani tak nepředvedou nic světoborného, bohužel jim scénář neumožňuje rozvíjet cokoliv – své postavy, ani své herecké schopnosti. Je to takové plytké a nijaké. Jsou tu hezčí romantiky, příběhy o hikikomorství i herecké výkony, namátkou mě napadá film Kimův ostrov. A co na tom bylo nejlepší? Uječená editorka.)(27.3.2014)

• - Za předpokladu, že jste diváky jihokorejský internetový zábavný server cartoon.media.daum.net pozorně sledující, mohli jste tak v době od 21. 6. 2011 do 17. 7. 2011 zaregistrovat i komiks s názvem "I Peek At Him Every Day". Ten se totiž stal hlavním námětem pro seriál. Autorem komiksu je ale jinak neznámý Yoo Hyun-sook. (Conspi)