• piglit

Zase jeden hyperkorektní seriál z dílny USA. Hlavní hrdinka je evidentně poloviční běloška - stejně jako president Hussein Obama. Při sledování ve mně pomalu sílilo temné podezření, že seriál patrně není určen pro můj ročník (50+). Nicméně u poslední epizody jsem si vzpomněl na roky strávené na ZŠ - kdy na ploše dřevěné lavice byla vyryta krátká básnička: "Bolí mě hlavička, bolí mě bříško, co ty víš o ženách, žákovská knížko!"(10.10.2013)

Jasně, i malé objetí stačí. Děti se dozvědí, jak si poradit s diagnózou nacuclózou (do ordinace přijde promočená kráva, kterou nechala její malá majitelka ležet venku v dešti) nebo s trnitýdou (nafukovací hračka se píchne o trn růže). Dospělý divák mezitím přemýšlí tak akorát nad tím, zda je holčička jménem Doký černoška. Pokud tedy dřív neusne. Samozřejmě nemá smysl dívat se na její dobrodružství, pokud pouze neděláte svým dětem u televize společnost. Animace se pochopitelně nemůže rovnat animačnímu Pixaru nebo jiné áčkové produkci od Disneyho, ale čtyřletým dětem to určitě vadit nebude. Poselství jednotlivých dílů jsou triviální, ale neurazí. Malé diváky navíc potěší i narychlo spíchnuté hopsavé songy a vydařený český dabing. Co ale vadí nestrannému pozorovateli nejvíc, je fakt, že se jednotlivá dobrodružství rychle okoukají a ztráta zájmu je evidentní. Což se u jiných podobných produkcí nestává.(26.4.2014)

• kulyk

Nebojte se, nejde o mučivý příběh, plný strastí jednoho z milionů lékařů, jaderných fyziků a dalších vědců, co k nám zrovna kočují z teplejších krajin. Slečna Doký je již plně integrována, což se pozná podle toho, že nevěří na šamany a má tři prdele hraček. Seriál přináší spoustu užitečných rad, díky kterým bude vaše dcera nejen vědět, jak pomoci vatovanému Ijáčkovi, když ne a ne vyprdnout ztvrdlou molitanovou kuličku, či semišové ovci, která čapla plastelínovou vyrážku, ale též se obleče do předraženého lékařského pláště, zdobeného motivem náplasti, navěsí na sebe veškeré felčarské propriety, označené tímtéž, a vy to budete jen platit jako mourovatí. A, abych nezapomněl, dělat figuranta. Je to radost, nechat si třikrát denně omlátit hlavu plastovým kladívkem, rozšťourat pupík injekcí, či zaleptat oko něčím, co děcko v mističce upatlalo z modelíny, korálků a dvou - tří piškot, aby to pak vydávalo za ophtalmo-septonex. Hodnocení sráží fakt, že i přes to v čekárně i ordinaci libovolného mudra stejně ječí jako kráva, osvěta neosvěta.(2.12.2015)

Nechápu proč k tomuto seriálu píšou komentáře lidi kterým vůbec není určen! a zřejmě ani nemají páru o dětském světě. Tohle je to pravé pro mou 3 letou holčičku snad i kluky.. pro změnu od všech transformerů.... Hlavně je to klidná pohádka s fantazií- perfektní večerníček snad i pro kluky. Hodně rodičů vůbec netuší na co se děti dívají a proč mají pak noční můry nebo se v noci počurávají... když s dítětem nemluvíte, nevíte co jim pustí ve školce , nevíte co s emu odehrává v hlavičce a co se do nej přes den všecko cpe....(22.8.2018)

Mám malou neteřinku Lucinku a budou ji čtyři roky. Lucinka je skvělá a milá holčička a doktorka plýšová se jí moc líbí. Každopádně komu není do osmi roků, prosím, nehrajte si na intelektuály a nehodnoťte tuto skvělou podívanou pro nejmenší. Pozor, je to pro děti!!! Já jen pro ty, co to přes IQ houpacího koně nejsou schopni rozeznat. Ještě dodatek pro ostatní, co jim to i přes mé varování nedocvaklo! Představte si, že by čtyřleté dítě hodnotilo filmy pro dospělé. To by bylo odpadu, co? Tak co, už Vám to došlo?(29.3.2014)