Alec Longmire (Rory Calhoun) se snaží uniknout před svou minulostí pistolníka. Přijíždí proto do městečka Durango County a hledá práci. Místní šerif Jade Murphy (Dean Jagger) mu nabídne místo zástupce šerifa. Alec práci přijme a spolu se šerifem se snaží udržovat v městečku pořádek proti místnímu velkostatkáři Henshawovi (Robert Middleton), který si proti místním občanům najímá pistolníky. (Mol)

kinderman

Jakmile se děj přesune do města, je to tak trochu V pravé poledne, tak trochu Shane, ale odhlédneme- li od těchto inspiračních zdrojů, film nenudí, po technické stránce je zvládnutý slušně, takže jako jednohubka na deštivé odpoledne zcela vyhovuje. ()

Martin741

Myslim si, ze toto je najlepsi film Rory Calhouna, ktory tu hraje neskutocneho drsnaka - praveho kovboja. Uteka pred svojou minulostou a hlada pracu ... veci sa ale ako vzdy komplikuju - protivnici maximalne na urovni, u mna takmer maximalna spokojnost : 87 % ()

Mol

I HATE TO REPEAT MYSELF, BUT I DON'T LIKE ANY PART OF YOU AND I NEVER DID! Natřískaný western, kde Rory hraje neskutečného drsňáka, který by zahanbil i smirkový papír zrnitosti 600. Parádní městečko, holky jsou jen vata a stále se usmívající protivník, Chet Swann. U mě dobrý. ()

kkarx

Skvělý béčko! Technicky na výši s plnými barvami, obrazově vypadá film perfektně. Calhoun jako hlavní (anti)hrdina se mi tu líbil a film má i nějaké svoje vlastní nevídané nápady, některé jak z Jamese Bonda (jak se dostat z hořící obklíčené chaty). Mrzí mě, že se děj neodehrával delší čas v přírodě, do té doby to bylo dokonalý, ale s přesunem do města po dvaceti minutách začal film lehce ztrácet na přitažlivosti a upadat do dobových klišé. Může za to i tisíckrát ohraný příběh s chamtivým statkářem nedbajícího zákonů, přece jen sledovat dva utíkající desperády bojující o život je mnohem zábavnější. Nicméně super oddechovka. ()