Stroj

Tom Raybould

John Giwa-Amu

Scénografie:

Erik Rehl

Náááhodou... prdlaj's náhodou, ale dost sebejistě zdařilá "předchůdkyně" remakeu RoboCopa! Atmoška mi navíc připomínala srovnatelně pochmurný Třináctý patro, takže percentuelní odchylku 23 čísel upřímně nechápu? Caity Lotz je docela bohyně a slečna herečka! Zajímavý bylo určitě i sledovat Stephense, kterej se tváří jak Eastwood/Kinnear/Fassbender/Lewis v jednom:)(1.8.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Kradeš peníze určené na válku, abys mohl léčit mozek? Jasně, že ti pomůžu." Já tedy musím uznat, že Číslo 5 nikdy nevypadalo tak sexy jako jeho sestra Stroj. Prostě žádné pásy, lasery na rameni, ale taky žádné hlášky, tedy s čestnou výjimkou robotického úsměvu. To je zkrátka škoda, ale trošku mi to vynahradil padouch Thomson, o kterém jsem hned věděl, že by bylo vhodné ho rozmontovat. Asi jako každého šéfa s patentem na šmírování.(27.3.2017)

Celkem zajímavé sci-fi. Je fajn zase vidět něco o umělé inteligenci a o tom, kde je hranice mezi vytvořeným a získaným. Může mít umělá inteligence vlastní vědomí, vlastní emoce, vlastní myšlenky? Není to až tak originální, je to místy docela nudné, ale rozhodně se na to dá dívat. Možná kdyby byl trochu větší rozpočet na zajímavější trikovou stránku.(4.6.2014)

• Ravi

Má to své kouzlo. Sice dialogy se nedají poslouchat a motivace postav jsou někdy postavené na hlavu, ale po trikové a příběhové stránce si dal pan James záležet a film může téměř v tomto konkurovat Hollywoodu. V podstatě je to film o otci, který chce zachránit dceru a tak vyvine kyborga, který projde Turingovým testem (test, který určí, zda je v uzavřené místnosti umělá inteligence, či člověk). No a s roboty na vojenské základně není zacházeno právě nejlépe. Film je atmosfericky temný a poplatný vědě. Jako celek však bohužel příliš nefunguje, jelikož spád děj nemá a také gradaci tvůrci absolutně nezvládli. Takže pokud jste Sci-Fi maniak, či robotický maniak, určitě se na film koukněte, ale pro ostatní to bude jen nudná a utahaná záležitost. 50% = 2/5(14.9.2014)

• M1k9

Solidní nízkorozpočtový nápad, který i přes amatérské sekvence dokázal z daného námětu vymáčknout většinu emocí. Pokud se člověk přiměje dívat se na tento experiment jinak, má reálnou šanci konkurovat ne o moc myšlenkově vzdáleným A filmům z kin. I tak mu spousta věcí chybí a je celkem jednoduchý potažmo hloupý. 4/10(27.4.2014)

• - Natáčení probíhalo v Anglii ve městech Cardif, Essex a Wales. (Terva)