poster

Bieszczady (TV film)

Dokumentární

Česko, 2012, 52 min

Režie:

Martin Benc
 • lucascus
  *****

  Profesionálně zpracovaný dokument o historii náboženského hnutí na Těšínském Slezsku. Opravdu nemám důvod snížit své hodnocení, protože se zde ctí fakta, nic není dokresleno nebo vyňato. Vzhledem k tomu, že se tento dokument dotýká i mých předků, kteří se rovněž rozhodli vydat na dalekou cestu do pustých Bieszczad, je mé hodnocení ovlivněno i soukromým pohledem na údálost, která se však neodlišuje od vize režisérovy. Tvůrcům převelice děkuji...(30.3.2013)

 • Matematicka
  ****

  Zajímavý vhled do života evangelických křesťanů v Těšínském Slezsku koncem 20. století a jejich zvláštní (v mnoha ohledech zázračný) "exodus" do Bieszczad. Jde o pohled "zevnitř", jejich vlastníma očima, takže nutně zaujatý. I tak myslím stojí za vidění a zamyšlení, co zmůže neochvějná víra v Krista a dobré společenství... Zajímavý komentář: lucascus.(3.8.2013)

 • Kuny27
  ****

  wow! Víra v živého Boha. Dobře pamětně zpracovaný film, který ukazuje na jasnou cestu- Ježíše.(7.7.2013)

 • KrestanFilms
  ****

  Dokument na motivy vzpomínek... Vzpomínky dalších pamětníků ale říkají, že je tam dost nepřesností a absence důležitých faktů. Např že "autor" proroctví do Bieszczad sám nikdy neodjel... Ze vzpomínek jiných pamětníků - neodjel proto, že jeho proroctví mělo úplně jiný význam a ti, kteří odjeli, si ho vyložili "chybně".TIPseznam dalších křesťanských filmů.(2.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace