Válka dopravců (TV pořad)

Shipping Wars

Reality-TV

USA, 2012, 30 min

Aaron Kaplan

Účinkují:

Isaac Barnes, Butch Patrick

Dan Hirons

Tak tady jsem ale velmi spokojený a rád sleduji každou novou epizodu na Viasat History. Oproti konkurenčním reality show, dává tato aspoň vše co má tzn. zábavu, koukatelnost a realisčnost. Rozhodně to nej, co jsem mohl v poslední době sledovat.(16.12.2015)

• kulyk

Máme zde další oslavu americké podnikavosti, soutěživosti, svobodného ducha, specificky popasovaného s celospolečenskou rovností - prostě liberální štěstí fór evr a nikdy jinak... váš Tocqueville - Jedná se o typickou ukázku vítězství protestantské morálky nad striktně katolickou, tedy podřízeneckou. Tak pravím sám já, Max Weber. - Nechte věcem volný průběh a ony budou přepraveny z bodu ejdž do bodu bý! Milton Friedman. - Vypadá to, že dělnická třída stále ještě není připravena. Vydržme. Prozatím se snaží dorovnat velkokapitalistům svými titěrnými trucky. Gramsci. - Všichni mají stejnou šanci, to je prostě suprácký. A pokud nesouhlasíte, tak nevadí, stejně jsem vás chtěl všechny jen tak (globálně) nasrat. Milující Anthony Giddens. - To je samá válka o žvanec, ať už v oblasti vyklízení plesnivějících skladů, nebo převozu bazmeku z lokality do lokality. Na jednoho to působí, že by měl také vyhrnout rukávek a obrat jiné o drobáky. Skoro bych za tím hledal i nějaké ty záměry svobodných zednic, uájemsýejů, linoleátů, Pickwikovo klubu a dalších vládců lidstva. A ta evidentní nahranost mi započala lézt na nervy. Kulyk Kulyksson.(6.11.2014)

Hodně zajímavý počin postavený na "bid" a "negotiation" koncepci Storage Wars nebo Pawn stars. Akorát tady se nejedná o nejvyšší nabídku, ale naopak o nejnižší. Dopravci mezi sebou soutěží, kdo nabídne nejmenší obnos, za který je ochoten nejrůznější náklady převézt z bodu A do bodu B. Samozřejmě nesmí zapomenout na to, aby náklad dovezl včas, v pořádku a bez poškození a také myslet na svůj profit - tedy nabídka co nejvyšší, nulové poškození a ideálně žádné vedlejší náklady. Jak už ale Američany známe, jsou soutěživí škodolibí a nic si nedají zadarmo. Tudíž schválně podhazují nabídky svým soupeřuům, i když náklad odvézt nechtějí, jen aby snížili profit ostatních. Velice se mi líbí sekce "FEEDBACK", kde u každého dopravce vidíme počet hvězd, tedy spokojenost zákazníků, která se mění s každým dobře či špatně přepraveným nákladem.(28.5.2013)

Tak další super dokument já tyhle věci prostě žeru. Miluju vydělávání peněz a tak mě tyhle pořady jako Války skladů, Hvězdy zastavárny atd moc baví. Tento pořad je i zajímavej protože ukazuje zase něco uplně jinýho. Trh o kterým jsem ani netušil že existuje a to dražby dopravců.(29.4.2013)

Z toho co History HD nabízí se jedná o slabší záležitost. Několik dopravců se pravidelně účastní vypisovaných aukcí na přepravy věcí po celých státech. Od tanku, vodárenskou věř, letadlo až po obří fosílii. Svoji roli hraje čas dovezení zboží a hlavně v řadě případů i jeho nepoškození ať už při nakládce a vykládce tak i během dlouhé cesty po celých Státech. Pořad se snaží podobně jako Storage Wars mít soutěživého ducha, kdy v závěru je divákovi předložena rozpis kolik si který dopravce převezením zboží po odečtení nákladů vydělal. Sem tam na pořadu zaujme některá lokace, protože s eopravdu jezdí po celé Americe. V souhru však nic moc a jen taková omáčka mezi hlavními tahounskými pořady na History HD. Dávám tři upevňovací gumicuky :-). * * *(17.3.2014)

• - Jmění Jarretta Joyce činí 100 tisíc, Roye Garbera 800 tisíc, Chrise Hanny 500 tisíc, Robbieho Welshe 200 tisíc, Marca Springera 400 tisíc a Jennifer Brennan 300 tisíc amerických dolarů. (rafix)