Čarodějnice ze Zugarramurdi

Witching & Bitching

Witching and Bitching

Komedie / Horor / Fantasy / Drama

Španělsko / Francie, 2013, 110 min

,,MUŽI Z NÁS MAJÍ STRACH, PROTOŽE MY ZNÁME PRAVDU. BŮH JE ŽENA A ONI SE S TÍM NEMOHOU SMÍŘIT...“ /// Nejdřív je to půlhodinová ukecaná po-loupežná prdel. Pak hororová hospoda. Pak barák, ve kterým jsou ženský jako pavouci (tkají sítě všude kolem, pavučiny jsou pohodlné, líbí se ti v nich a najednou, bum a bodnou ti jed…prostě ČARODĚJNICE!) a nakonec zbytečně přesmažená šílenost. Taky zamrzí, že na to, co se tady vodehrává, je to zbytečně dlouhý. Zákonitě tomu musí dojít ftipný nápady, který nemůže ujetá pompéznost nahradit. Ale jako pomsta ženskejm - dobrý! (nic, nic drahá… kravina to byla…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) To, že zásnubní prsteny jsou plný planejch slibů, ztracenejch iluzí, pohrdání, nenávisti, nezdarů, selhání, neštěstí a lží, mně nemusí nikdo vysvětlovat! 2.) Hledám pro starou film k MDŽ. 3.) Thx za titule ,,Hladass“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ *(22.7.2014)

Parádní a zábavná španělská ujeťárna. Tenhle typ humoru mi opravdu sednul a moc se těším až uvidím další filmy of Alexe de la Iglesia. Je to více komedie než jakýkoli jiný žánr, ale je tam i pár ostřejších hororových scén a ten konec je totální fantasy. Jsem celkem fascinován, jak si španělé dokázali vyhrát s filmem, který není žádným mainstreamem. Je to prostě taková blbůstka, která asi nebude pro každého, a přesto je naprosto profi udělaná. Každému bych dopořučil.(19.8.2019)

Iglesia neměl očividně jasno co vlastně chce natočit a jak se chce popasovat s motivem čarodějnic (dlouho dobu šlo jen o jakousi mteraforu). Jinak není možný, abychom 60 minut sledovali velmi hůmorným způsobem podanou krizi středního věku a pak na posledních 20 minut spadli do naprosto nehůmorného a hrozného CGI výblitku se soubojem opravdových čarodějnic. Ani to že má jedna supr figuru a boži ko.. přednosti to nezachrání. Škoda...5-6/10(9.6.2015)

První půlka parádní kurevská nádhera, která ale posléze začala ztrácet tempo, až nakonec zbylo jenom velké nelogické, trapné a blbé wtf, což mi ale výsledný dojem až tolik nezkazilo. Pořád se na to dobře koukalo a ze začátku to bylo hodně vtipné, takže jsem se nemohl přinutit dát tři hvězdičky, protože ty dávám mnohem horším věcem. 70%(9.8.2017)

Crazy motherfuckeřina, která nevím, jestli mě víc bavila, nebo mi spíš protočila panenky, podobně jako některé filmy Roba Zombieho, s nimiž zde vidím jistou paralelu. Jinak spousta nápadů, nejen úletovejch, ale i výtečnejch (viz úvodní přepadení), především však nespoutanost, hodně satiry a "šílenství". Iglesia je démon a celé Zugarramurdi školení v rychlomluvě.(3.1.2018)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)