Čarodějnice ze Zugarramurdi

• Česko Čarodějnice (více)
Trailer 1

Jedna z nejbláznivějších komedií, jaké si dokážete představit. Spojuje v sobě typický španělský humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na separatistické tendence některých oblastí. Děj se točí kolem peripetií skupiny přátel, kteří se rozhodnou pro poněkud neobvyklé přepadení. José je rozvedený a stará se ve střídavé péči o syna Sergia. Den loupeže připadá právě na jejich společný den. Tony pracoval jako PR pro diskotéku s poněkud podezřelým názvem Sperma, ale nyní je už nezaměstnaný. Taxikář Manuel trpí řadou neuróz a obdivuje slavného novináře Ikera Jiméneze. Po loupeži se rozhodnou utéct do Francie, aby Sergio mohl navštívit Disneyland. Nicméně jeho matka tento výlet považuje za únos a ani policie nezůstane nečinná. Zloději se ale shodou okolností musí zastavit v navarrské vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozuje černou magii až do současnosti... (La Película)

Trailer 1

Bloody13

První třetina hodně pobaví (Spongebob s UZI samopalem vede, ale i celá loupež je skvěle natočená), druhá nabídne spoustu čarodějek s receptem na dětskou pečínku, a ta třetí se, bohužel, zvrhne v přeplácanou digitální taškařici. A to je ohromná škoda, protože taková zastávka lupičů v podezřelé hospodě má svoje atmosférické kouzlo, i když brzy vyprchá. Další prohřešek vidím v blonďaté čarodějce, co sice ráda provokuje, ale kozy neukáže. Možná příště a v jiném žánru. (60%) ()

EvilPhoEniX

Álex de la Iglesia je po Balaguerovi druhý nejlepší současný Španělský režisér! Ten chlap je blázen! Kdo viděl Baladu o smutné trumpetě,tak Witching & Bitching se nese víceméně na stejné vlně,co se týče vizuálu a množství podivných a bizárních postav. Dokonce se mi i zdálo, že finále se zde odehrávalo ve stejném přostředí jako v Trumpetě. Kdo má rád anarchický,politicky nekorektní a černý humor, tak směle do toho,ale upozorňuji,že film nemá s hororem téměř nic společné, je to spíše ulítlá a bláznivá Fantasy Komedie se slušnou atmosférou. Za mě solidní zábava a čarodějnice byly perfektní ! ()

Fr

,,MUŽI Z NÁS MAJÍ STRACH, PROTOŽE MY ZNÁME PRAVDU. BŮH JE ŽENA A ONI SE S TÍM NEMOHOU SMÍŘIT...“ /// Nejdřív je to půlhodinová ukecaná po-loupežná prdel. Pak hororová hospoda. Pak barák, ve kterým jsou ženský jako pavouci (tkají sítě všude kolem, pavučiny jsou pohodlné, líbí se ti v nich a najednou, bum a bodnou ti jed…prostě ČARODĚJNICE!) a nakonec zbytečně přesmažená šílenost. Taky zamrzí, že na to, co se tady vodehrává, je to zbytečně dlouhý. Zákonitě tomu musí dojít ftipný nápady, který nemůže ujetá pompéznost nahradit. Ale jako pomsta ženskejm - dobrý! (nic, nic drahá… kravina to byla…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) To, že zásnubní prsteny jsou plný planejch slibů, ztracenejch iluzí, pohrdání, nenávisti, nezdarů, selhání, neštěstí a lží, mně nemusí nikdo vysvětlovat! 2.) Hledám pro starou film k MDŽ. 3.) Thx za titule ,,Hladass“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M

Hranice mezi zábavným, energickým úletem a otravnou, přepálenou kravinou je někdy proklatě tenká. Ještě zhruba po 60 minutách jsem se spíš bavil, než trpěl, ale někdy kolem sestupu do podzemí už se z řetězu utržený Iglesia přestal zcela hlídat, a tak se zugarramurdské čarodějnice překlopily spíš do té kraviny. ()

Dellamorte

Alexo je režisérsky voľnomyšlienkár, ktorý si pojme látku po svojom a je si istý, že diváci zívať nebudú. Jeho značkou je predimenzované obsadenie figúrkami, ktoré ani netušia do čoho idú, ale odvedú dokonale dementnú robotu, aby potešili aj okolovidiaceho. Pitoreskne sa tváriaci snímok sa takto stáva pripáleným "espacornom", ktorý sa 16:9 vysmieva detailistom Guilermo formátu.Je fayn vedieť, že južania majú v tomto žánri obe póly. S radosťou takto opomeniem záver, kedy si Alexo očividne odbehol na kávu, do silne vzdialeného bistra. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)