Film byl natočen podle románu Bena Hechta a se sarkastickým pohledem na lidi včetně herců, zaměstnaných ve filmovém studiu vypráví příběh z Hollywoodu roku 1942. (MVanis)

Willy Kufalt

Je možné, že jsem si tento film užil přesto, že nejsem fanda éry klasického Hollywoodu a ty pověstné americké gangsterky mě až na výjimky moc neberou? No já mám pocit, že přesně pro takového diváka jako já tohle Krawczyk s Poiretem spáchali. :-) U Jeana Poireta tedy jenom lituji, že se počátkem 70. let na dlouhou dobu z filmového plátna téměř úplně vytratil a svoje počiny omezil převažně na divadlo, ale na oplátku musím říct, že tyto filmy z doby Poiretova velkého filmového comebacku v druhé půlce 80. let (jako Inspektor Lavardin nebo Zázrakem uzdravený) mi zatím přinášejí výhradně radost a zároveň překvapivý dojem, jakoby do onoho většinou šedivého osmdesátkového období francouzské / evropské kinematografie ani vůbec nepatřily. Platí to i o této báječné komediální jízdě s vtipným sarkastickým nadhledem, stylově „černou“ atmosférou a výborným obsazením plným známých i méně známých francouzských herců, kteří tady všichni do jednoho ztvárnili své postavy s neuvěřitelným nasazením. Samotný parodický děj obsahuje nespočet postav a dějových zvratů, přesto jsem se v něm kupodivu ani jednou vůbec neztrácel a lehce ujetý černý příběh z filmového prostředí do sebe ve výsledku dobře zapadal. Jo, jo, tady rozhodně spokojenost. :) [90%] ()