Ticho

(festivalový název)
  • Velká Británie Silence

Hraný debut irského dokumentaristy Pata Collinse dokazuje, jak prostupná může být hranice mezi fikcí a realitou. Fiktivní příběh zvukaře, který se vrací do rodného Irska, aby nahrál ruchy krajiny bez zvukového smogu, zachycuje bohatý vnitřní svět hlavního hrdiny. Současně se snaží vytvořit portrét jedinečné přírody a vyvolat v těch, kteří se naladí na meditativní tempo navozené výjimečnou zvukovou stopou filmu, silný emotivní zážitek. A právě křehká a současně zemitá atmosféra vystupuje do popředí díky souladu obrazu, zvuku a umírněnému hereckému projevu. (Febiofest)

Dr.Jane

Taky jsem se nechala nalákal slibným obsahem.... leč....žádné emoce se nekonaly. Ve filmu mě ostatně oslovila jen jedna silnější scéna. A dál si pamatuju vousy, vousy a vousy hlavního hrdiny, mikrofon a dva děduly, kteří se zničehonic a nelogicky objevují uprostřed pustiny s onou slibovanou emoční náloží, ale bez roznětky... Pár pěkných krajinkových záběrů se dělo, jinak nic. No a ticho teda nebylo, neb jsme se v kině s kámoškou tajně tlemily. ()

Stanley

Komu všemu se líbí takovéto "dokumentární" experimenty?... Ticho. A to přitom myšlenka stojící u zrodu této prvotiny nebyla vůbec špatná. ()