poster

De stilte rond Christine M.

 • USA

  A Question of Silence

Drama

Nizozemsko, 1982, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Matty
  *****

  Kdysi silně provokativní nizozemská alegorie stále dokáže vyvolat silné emoce nejen svým otevřeným hájením feministických myšlenek, ale i komplexní vyprávěcí strukturou, vzdáleně připomínající Občana Kanea (s tím rozdílem, že zde nejde o život jednoho muže, nýbrž o zločin tří žen). Číst film jako obhajobu vraždění mužů znamená dezinterpretovat jej a brát doslovně to, co má být metaforou k zamyšlení. Přestože apelativní tón filmu již dnes nezní stejně naléhavě jako v 80. letech, k plodné myšlenkové aktivitě svou strukturou i svými významy stále dokáže podnítit. Díky YouTube se můžete přesvědčit sami. Podrobněji tady. 90%(9.7.2017)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(15.2.2009)

 • kaylin
  ***

  Zvláštní film, který se na první pohled tváří celkem normálně, ale to, o čem vypráví, vlastně normální není. Celkově je ten pohled filmu tak zvláštně zkreslený, že vlastně nevíte, jestli s tím, co zde vidíte, máte souhlasit, anebo vůbec ne. Myslím, že ten film se vás může dotknout, stejně jako vám nemusí říct vůbec nic.(9.12.2015)

 • JimiH
  ****

  Absurdní drama z ženského úhlu pohledu, které klame tělem. Začíná jako fassbinderovské melodrama, ale vrcholí jako černohumorná anekdota.(3.3.2016)