Snímek "Charakter" má velmi dobrou, v podstatě noirovou atmosféru. Na mě z něj padla taková lehká deprese z toho, že vlastně není v dějinách pořádně období, kdy by byl klid. Vždy se najde někdo, kdo z nějakého důvodu trpí, vždy je zde vrchní vrstva, která se ukájí na těch slabších. A mohou tam vzniknout pak i takové příběhy.(28.7.2017)

Film pojednává o zvláštním vztahu otce a syna, kde otec, slavný exekutor, vychovává ze stínů svého syna tak, aby ho, až bude za zenitem, v jakési zvrhlé pietě zabil, a tím by vlivný muž dosáhl jedné z věcí, na které se nedá dosáhnout ani penězmi a vlivem - nesmrtelnosti. A dámy a pánové, je to mela. Do puntíku propracovaný film, kameraman je ostrý jako pistolník z divokého západu, nepostřehl jsem za celý film jediný špatný záběr, střih je dynamický když má být a veeče se když se vléct má. herci jsou na někoho, koho jsem předtím jedinkrát neviděl, vždy dokonale přesvědčiví. Orchestrální hudba nepůsobí jako vystřižená z pána šelem, ale přesně zapadá do jakékoliv scény.. a.. scénář/režie.. film je vlastně natočen na motivy hybridu dvou povídek a je zrežírován tak, že by většina renomovaných režisérů mohla závidět. atmosféra vybroušená do posledního detailu, "záporák" vyprofilován s naprostou dokonalostí i bez toho, aby se oháněl raketometem, retrospektivní styl vyprávění nekulhá v jediném momentu a samo vypointování filmu je jeden z důvodů, proč byste u něj měli sedět. je mi jasné, že se mi nepodařilo skrýt moc nadšení, ale ani si nemyslím, že bych měl. 10/10 bez ediného mrknutí oka.. a jdu se dívat znovu. naplno řečeno, tenhle film se hned napoprvé, co jsem ho viděl, umístil do mé hitparády top ten filmů, které vám doslova urvou koule.(30.7.2007)

Skvelý film s dobrým dejom a hlavne pointou. Na konci filmu Jacob číta list ktorý mu zanechal jeho otec. Po celý čas filmu sršala z Drevenhavena nenávisť voči svojmu synovi a vlastne nikdy pre neho žiadne dobré slovo nemal a počas celého deja mu hádzal polená pod nohy aj keď mu nepriamo možno aj chcel pomôcť ale v úplnom závere filmu ak dočítal list, starý sa v ňom podpísal ako OTEC. To bol pre mňa najsilnejší moment z celého filmu.Ešte spomeniem skvelú hudbu.Dávam 4.(17.9.2009)

Hezký a působivý film se skvělou atmosférou a hudbou, který vás udrží v napětí a zájmu od prvních do posledních sekund. K tomu skvěle vykreslené postavy a prostředí přístavního holandského města 1. poloviny 20. století - to vše napomáhá tomu, že na vás film silně zapůsobí a dýchne na vás přesvědčivou atmosférou. 8/10(10.7.2007)

Tento film mě, pár let zpátky, zavalil pozitivní emotivní vlnou....jednu dobu můj nejoblíbenější film vůbec.....nic jsem o něm nevěděl a byl jsem převálcovanej a jsem trochu i doteď , přestože je to minimálně deset let, co jsem viděl tento už kultovní film.....dávám si ho do dvacítky nejoblíbenějších filmů!!!!!!!!!(22.7.2009)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného románu spisovatele Ferdinanda Bordewijka. (Hans.)

• - Děj filmu se odehrává v Rotterdamu ve dvacátých letech 20. století. Vzhledem k tomu, že velká část města byla zničena během druhé světové války, natáčelo se i na jiných místech: v Antverpách, Wroclawi, Hamburku, Gentu a Haagu. (skudiblik)