Vynikající dusné psychologické drama otce (exekutora) a syna (nemanželského), kteří si k sobě nedokážou najít cestu. Ten podpis na závěr mě sejmul... Atmosféra snímku bezchybně tíživá (včetně počasí), hudební podmaz v kvalitě A+, výborně napsané (sociální kontext chudoby a nezaměstnanosti 20. let patrný), bravurně zahrané a o tom, jak je to natočené, je celkem zbytečné psát, neb se jedná o skvost (hra stínů, tmy a světla mě dostala).(13.2.2020)

Skvelý film s dobrým dejom a hlavne pointou. Na konci filmu Jacob číta list ktorý mu zanechal jeho otec. Po celý čas filmu sršala z Drevenhavena nenávisť voči svojmu synovi a vlastne nikdy pre neho žiadne dobré slovo nemal a počas celého deja mu hádzal polená pod nohy aj keď mu nepriamo možno aj chcel pomôcť ale v úplnom závere filmu ak dočítal list, starý sa v ňom podpísal ako OTEC. To bol pre mňa najsilnejší moment z celého filmu.Ešte spomeniem skvelú hudbu.Dávam 4.(17.9.2009)

Hezký a působivý film se skvělou atmosférou a hudbou, který vás udrží v napětí a zájmu od prvních do posledních sekund. K tomu skvěle vykreslené postavy a prostředí přístavního holandského města 1. poloviny 20. století - to vše napomáhá tomu, že na vás film silně zapůsobí a dýchne na vás přesvědčivou atmosférou. 8/10(10.7.2007)

Odteraz si už budem dávať na oscarové cudzojazyčné filmy naozaj pozor, pretože tie majú obrovské čaro! Skvelý príbeh v bujnou atmoškou o nevídanom vzťahu otec vs. syn, ktorý je postavený hlavne na výbornom scenári (retrospektívne podanie je vždy umenie natočiť dobre), hudbe a samozrejme príjemných nehollywoodskych hercoch. 80%.(14.11.2006)

Snímek "Charakter" má velmi dobrou, v podstatě noirovou atmosféru. Na mě z něj padla taková lehká deprese z toho, že vlastně není v dějinách pořádně období, kdy by byl klid. Vždy se najde někdo, kdo z nějakého důvodu trpí, vždy je zde vrchní vrstva, která se ukájí na těch slabších. A mohou tam vzniknout pak i takové příběhy.(28.7.2017)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného románu spisovatele Ferdinanda Bordewijka. (Hans.)

• - Děj filmu se odehrává v Rotterdamu ve dvacátých letech 20. století. Vzhledem k tomu, že velká část města byla zničena během druhé světové války, natáčelo se i na jiných místech: v Antverpách, Wroclawi, Hamburku, Gentu a Haagu. (skudiblik)