Jak vycvičit draka 3

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 104 min

Vizuálně úžasné (a nakolik to dokážu odhadnout, věřím, že i 3D verze stojí za to), s "tradičně" skvělou hudbou Johna Powella, v rovině emocionální i komediální funguje výborně, jen ten příběh je poznamenaný tím, že už je to zkrátka třetí díl, a další největší padouch na světě (u kterého se už navíc některé záležitosti řeší hooodně velkými zkratkami) prostě tolik netáhne. Že je to slabší kus, je ale zřetelné v podstatě ve srovnání se skvělými dvěma předcházejícími díly - samostatně v rámci žánru posuzováno je to solidní počin. 80% mu přece jen dám;) PS: A málem bych zapomněl - Rafana je prostě přírodní úkaz:))(16.3.2019)

Príbeh nie je bohviečo a ani zloduch za veľa nestojí... napriek tomu dôstojné pokračovanie a zavŕšenie. Skvostná animácia (ten rozdiel oproti jednotke!), kopa zábavných dračích vylomenín, geniálna Powellova hudba a na konci slza dojatia.(11.3.2019)

Rozpočet $129miliónovTržby USA $160,799,505Tržby Celosvetovo $522,236,223 Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,984,163Tržby za predaj DVD v USA $13,074,051║ Animácia hore, príbeh dole. Škoda, príbeh sa dosť podobá na druhý diel, zas tu máme lovca drakov, teraz pre zmenu vychudnutého albína. Ovládajúceho drakov chrliacich kyselinu a zasadeného na nočných besov. Tak Štikút sa musí mať na pozore. Príbeh už skoro nemá čím prekvapiť. Oživeným sa stáva len "romantická" linka medzi drakmi nočným a bielym besom. Tam to miestami fajn roztomilé, aj zábavné. Celkovo v zábavnosti to išlo trošku dole. Záver aspoň trocha dojme, určite sa s tým tvorcovia mohli viac vyhrať. 3D efekt u DreamWork stále na vrchole, dabing v pohode. /videl v kine 3D verziu: 80%/(23.2.2019)

Solidní, byť trochu rozvláčné završení trilogie s kouzelnými obojživelníky. Krásné finále.(24.3.2019)

Důstojné ukončení trilogie, které naznačuje, že klidně mohlo ještě chvilku pokračovat. Ve třetím Jak vycvičit draka se děje až příliš mnoho věcí a tvůrci nemají dostatek času se všem věnovat pořádně a rozdělení do dvou filmů by tady určitě přišlo vhod. Zároveň je to ale pořád to správné animované dobrodružství se skvělou akcí, fajn hrdiny, vynikající hudbou a několika scénami, u nichž se člověku tají dech.(26.2.2019)

Opět tam jsou vizuálně spektakulární scény a dobrý záporák. Zafungovalo to na mě i po třetí a byl jsem nefalšovaně dojatej.(29.11.2019)

6/10. Očekával jsem nezapomenutelný zážitek (první dva díly zbožňuji) ale přišla studená sprcha a zklamání. Řemeslná špička s parádní skvadrou charakterů (chemie ústředních draků funguje na jedničku) zapomíná na vše, čím byla dvojice předchozích snímků natolik výjimečná. Závěr Škyťákova přátelství s Bezzubkou postrádá silnější emoce, moment napětí a onen dospělejší přesah, jenž u dřívějších draků nechyběl. Záporák a dětinský humor je pak dalším kopancem do břicha. Hrozně me to mrzí... Více: https://www.youtube.com/watch?v=ioR8gxByv54(20.2.2019)

There were dragons when I was a boy. Nejlepší animovaná série se loučí a roky slibované finále příběhu o dospívání nerozlučných přátel předčilo veškerá možná očekávání. Snad protože jsem předchozí díly viděl vícekrát, snad protože jsem si s hlavními hrdiny zařádil i v osmi sezónách seriálu, snad protože takhle lidu- a drakumilné poselství jen tak někdo nepřekoná. Od první scény mráz po zádech a při poslední půlhodině i tep někde na dvou stovkách, k tomu nejedna očekávaná slza a pocit, že filmový svět je bohatší o pravou legendu.(22.2.2019)

Miluji Škyťáka a Bezzubku, takže jsem si nemohla nechat ujít ani třetí díl. Bohužel jsem ale čekala, že mě trojka nepotěší. Ano, příběhově je to nejslabší díl. "Bitva" se záporákem nebyla nic moc, ale o tom ten díl vlastně nebyl. Hlavním příběhem byl vztah, potažmo vývoj mých dvou oblíbených postav. Aneb, nic netrvá věčně a i ochočený drak, prostě není domácí zvíře. Takže tento díl považuji za milé rozloučení a kouzelné zakončení. A pšt, ale zase jsem plakala :o)(28.4.2019)

Obrovská škoda takéhoto zakončenia trilógie. Prvé dva diely si lietali v oblakoch originality, neváhali pozabíjať dôležité postavy, trhať nohy a pritom stále ostať rodinným filmom. Tu už neverím nielen záporákovi ale ani hlavným postavám. Strašne skratkovité a na štyri hviezdy to ťahá len perfektná animácia a Ruffnut. Dcére sa to ale páčilo takže svoje publikum si to nájde. 7/10(22.2.2019)

Každý díl je s odstupem 4 a 5 let, takže člověk nemá absolutně šanci si pamatovat žádné postavy ani předešlé dění, takže jsem se trošku ztrácel. Samotná animace je solidní, ale na můj vkus málo humoru a akce mě příliš nebavila. Za mne nadhodnocená celá TRILOGIE. 60%(11.4.2019)

Předchozím dílům jsem dala 5*, závěr trilogie ale na plný počet bohužel není. Měla jsem pocit, že tvůrci vůbec nemysleli na to, že by filmy mohly růst s jeho publikem. Jak vycvičit draka 3 je totiž velice jednoduchý film a tento pocit jsem u předchozích dílů vůbec neměla, ty měly navíc větší náboj a mnohem větší osudovost. Zde se vytratilo jakékoliv překvapení, od první minuty budete přesně vědět, jak to celé bude pokračovat a vlastně pořád jen doufáte, že přijde něco více, ale ono nepřijde. Navíc mě místy dost tahal za uši až příliš dětinský humor, a znovu, tento pocit jsem u předchozích dílů nikdy neměla. Samozřejmě, stále je to nadstandard v rámci animovaných pohádek, já si to jako celek vlastně hodně užila, závěrečná část filmu také emocionálně funguje, ale škoda, že tvůrci přece jen netlačili více na pilu.(23.2.2019)

Nejsem fanoušek série, takže o nějakém zklamání nemůže být úplně řeč. Ovšem nebavil jsem se a beru to jako plnohodnotné a vlastně docela hezké zakončení. Než se však dostaneme k dojímavému konci, jehož cesta započala před dlouhými 9 lety (a několika spin-offy mimo hlavní sérii) jsme vtaženi do vesměs rutinního a nezajímavého konfliktu s dalším zaměnitelným arcilotrem, na něhož si pravděpodobně po nějaké době nikdo nevzpomene a celý příběh je tak plytký, až běda. A co je horší, nudil jsem a to dost. Pro mě jedna z vůbec nejpřeceňovanějších sérií.(31.3.2019)

Vzhledem k tomu, že se předchozí dva filmy nebály vcelku drsných a nečekaných věcí, čekal jsem zakončení trilogie o něco působivější. Zapracovat se mohlo hlavně na záporákovi, který mě takřka nezajímal a byl tuctový. Ano, místy atmosféra potemněla tak, až jsem si říkal, jestli je to vůbec animák pro děti, jenomže vzápětí se dostavil ten klasický střelený humor, aby to dětem vynahradil... Měl jsem z toho smíšené pocity. Po technické stránce jsou třetí Draci nicméně vynikající (například John Powell má teď na kontě jednu z nejlepších soundtrackových trilogií vůbec), Bezzubkova romance je stoprocentně roztomilá a Škyťákův příběh se také podařilo uzavřít - jen zkrátka ne nijak nezapomenutelně, což je škoda.___P.S. Můj dojem možná zlepší verze s původním zněním, ačkoliv dabing nebyl špatný - Simona Postlerová má skoro stejný hlas jako Cate Blanchett, nicméně raději uslyším ji stejně jako Kristen Wiig v roli Rafany (rozhodně nejlepší postava celého filmu).(1.3.2019)

Od Třetího dílu jsem si sliboval zase o něco dospělejší podívanou než v předchozích dílech a mé očekávání se tak úplně nedostavilo. Pokud se příbeh v minulých dílech věnoval přecejen více Škyťákovi, tentokrát hraje v hlavní roli Bezzubka. Trojka se tedy zaměřuje podstatně více na něj. Zkoumá jeho potřeby a dodává mu partnerku, aby se na světě necítil tolik osamocen. Tentokráte zde proti hlavním hrdinům nestojí žádný obrovský drak, ale velice důmyslný a inteligentní záporák, kterého můžu označit za nejlepšího z celé série. Závěrečná rozlučka je přecijen krapet delší, ale chápu že by bylo necitlivé vše rychle utnout. 75%. PS: Se sérií jako takovou jsem velmi spokojený.(10.12.2019)

Zakončeno celkem důstojně, jen ta cesta k finále byla drobátko kostrbatá - gagy slabší, emocí míň, některý nápady ne úplně využitý a hlavně by si ty skvělý postavičky zasloužily víc prostoru. Jasný, chápu, rodinnej animák nemůže trvat tři hodiny. Chytání kytice - cha, však už jim ty čtyři procenta nechte! Zkrátka, je to taková lepší šestka - ovšem předtím to bylo dvakrát za devět...(11.9.2019)

Příjemná dračí animovaná sága pěkně zakončená!(29.5.2019)

Tretí diel je pre mňa trošku sklamanie. Zatiaľ čo prvé dva diely boli perfektne v každom smere, tu sme sa zasekli. Trojka použila rovnako šablónu ako dvojka (znovu lapač drakov), no tento krát už to tak nefunguje a hlavný zloduch nie je vôbec tak výrazný a strašný, aby pohol príbehom, akciami, alebo napätím v niektorých scénach. Záver je zvládnutý na výbornú, pekne sa to uzavrie, nechýba dávka emócií, či opäť skvelá hudba Johna Powella, no príbehom tento diel svet vikingov ničím moc neobohatil a povedal by som, že aj akcia bola lepšia v predošlom diely. Dvojka priniesla stratenú mamu, smrť otca, nových drakov Alfa, výborného záporáka s dávnej minulosti, no tu okrem romantiky drakov sa tu moc nových prvkov nedočkáme. Animácia je znova nádherná a záver dojme, ale mohlo by byť ešte lepšie. Tak či tak sa jedna o výbornú sériu zo skvelým rozlúčením. Obľúbený soundtrack: The Hidden World, As Long as He's Safe, Once There Were Dragons. 85% - 4*(28.2.2019)

• salahadin

Sledovat dlooouhé tokání draků bylo k popukání. S tímto posledním dílem mám pár zásadních problémů - když se jalově plká a žertuje, to ještě skousnu obraceje oči v sloup (čas zjistit, kolik je hodin). Když probíhá povinná periodicky se opakující akce, to ještě taky dám (čas na čůrání nebo lok čaje). Když probíhá nějaká rádoby bombastická scéna, která nás má přikovat do sedačky, to už dávám míň (čas na ujištění, jestli děti neusnuly). Ale když opět nastoupí periodicky se opakující scény se Slovníkem moudrých slov a Návodem na ubrečený, případně ubrečeně-vážný, nebo mentorsky-citlivý obličej, zmírám touhou projekci vzdát. Když se na konci odpoutávají sedla a koně se posílají pářit se do věčných luhů a hájů, brečím. Brečím jak želva. Fakt jo. Přiznám se. Bulím jak idiot. Bulím proto, že záporák, byť měl potenciál, neudělal s těmi otravnými vajkingy krátkej proces! Takže musí přijít konec, který prostě přijít musí......jestli jsem se u Harryho Pottera smál, tak tady mi přišla tvůrčí agónie jako neskutečně agresivní citudoják. Tvůrce nakopat do zadnic kovářsky vyhotovenou protézou. K příběhu se nemá moc cenu vyjadřovat, to samé co dvojka. Ale o čem mají ti tvůrci taky furt točit že? V 1. díle si najde Škyt holku, v druhým mu pošťák Ondra vyčenichá matku a ve 3. díle si najde holku ten malej černej kocour. A ouplně poslední věc. Štípněte mě, ať mám jistotu, že se mi to nezdálo - ale Škyťákovu mutter fakt balil jeho vrstevník? Ty voe, prcičky hadr!(6.12.2019)

Potvrzení sestupné tendence série, které ale doplácí nejvíce ze všeho na to, že oba předchůdci jsou takřka luxusní (přičemž dvojka jen o něco méně než jednička). Jinak jde o suverénně zvládnutou rozlučku, která sice ztrácí na humoru, ale zase nádherně vypadá, hezky rozvíjí celý koncept přírodní solidarity, sounáležitosti a přátelství a do všeho duní boží soundtrack Johna Powella. V Blpu je pořád dobře. 75%(30.3.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15