Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (CinemArt)

Streeper

Krásné zakončení třídílné série. Celé sérii jsem vždy dávala 4 hvězdičky, protože si to vždy zasloužilo a trojka není výjimkou. I když se jedná již o třetí pokračování, je to stale kvalitní a jsem ráda, že se to tvůrc nerozhodli dál protahovat. Bezzubka našel lásku a Škyťák nakonec taky. Konec byl nejhezčí částí z celého filmu. Padouch sice nedostal tolik prostoru, jak bych si představovala, byl mi představen opravdu jen stručně, takže jsem si moc nemohla udělat obrázek, ale I tak to bylo originální, zábavné a skvěle natočené. ()

C0r0ner

Chtěl jsem dát tři hvězdičky za špičkovou animaci a dobrý konec, ale je to prostě taková nevtipná, nudná a bezduchá sračka udělaná jenom proto, aby z lidí vytáhla prachy (nicméně dokud se prodává...), že musím níž. Ta pokračování jsou vždy riskantní a už musí být, aby vyšla. 45% ()

Cheeter

Jestli se přepisoval scénář celé třetí části, tak nejspíš nebylo zbytečné. Díl jsem si užil, ale už to nebylo úplně ono, jak si pamatuji předchozí díly. Dokonce jsem viděl i podobnosti s tím druhým. Nicméně i tak jsem se rozhodl pro vysoké hodnocení, protože v porovnání s marastem jiných filmů je dobrá podívaná. A nerad bych, aby aspoň u mě skončila v propadlišti dějin. To by byla vážně škoda. ()

campix

Zakončení trilogie jednoho z nejepičtějších animovaných filmů se dá s přehledem označit jako velmi důstojné. Bohužel je tu i menší stín zklamání, jelikož kvalitativně jde opět o menších schůdek dolů oproti předchozímu dílu. Dějově mě třetí Jak vycvičit draka baví úplně nejméně, ale i tak to není na takové úrovni, aby to celkový dojem nějak výrazněji zklamalo. Třetí drak bude opět bavit jak děti, tak i dospělé, ale nemůžu se ubránit dojmu, ze by se to dalo udělat ještě lépe. Na druhou stranu by to rozhodně šlo i daleko hůře. Cekově spokojenost a důstojné zakončení jedné z mých nejoblíbenějších ne-li dokonce té nejoblíbenější animované série. ()

Martrix

Docela by mě zajímalo, co se musí honit v hlavách malých dětí. Celou trilogií se táhne, že s výjimkou pár správňáků z Blpu, je svět plný zlých lidí, kteří se snaží zlikvidovat draky...ta nejúžasnější stvoření na světě. Při jejich obraně pak příjdete třeba o otce, o domov, musíte utíkat a nakonec...to co se stane v závěrečném díle. Takže přestože je to pohádka, je ten emocionální dopad opravdu velký a citlivějším dětem budete dost ztuha vysvětlovat, že to vlastně skončilo dobře. Jsem dospělý a pro mě...to tedy dobře nedopadlo. Nádherná animace hlavně v pasážích dračího světa, setkání se starými známými...to vše plně vyvažuje fakt, že oproti jedničce se tvůrci nesnaží rozvíjet, ale naopak směřovat vše k závěru. Podle mě tak činí dost neobratně a na sílu. Ale s ohledem na cílovou skupinu, to asi nešlo o moc lépe...jinak by se stopáž natáhla hrubě přes dvě hodiny. Vůbec by mi nevadila hraná verze všech Dragons, ale pro dospělé a ve stylu Avatara. Solidní rozloučení se světem, kde existovali draci. ()

carly

Tieto filmy skratka nesklamu. Koniec som necakala, ale bolo to asi presne to, co ten pribeh potreboval. A ja som si to cele uzila. Vizualne aj emocionalne. ()

Pajky3

Po téměř deseti letech od úvodního hitu přichází uzavření dračího příběhu. A i když už to nemá to původní kouzlo, tak je to pořád slušná zábava a zakončení, jak se sluší a patří. Teď už jen doufat, že za pár let nepřijde někdo a neřekne si, pojďme udělat to samý, co Toy Story. ()

Juto

V postave aj v rozprávaní príbehu nastáva nová zrelosť, vďaka ktorej sa tento záverečný film v trilógii ujal. 7/10 ()

animaxis

Určitě jsem jedním z mála, ale hned na úvod musím napsat, že pro mě je třetí drak z celé trilogie nejlepší. Příběh mě tu jako obvykle zaujal a jsem rád, že podobně jako u druhého dílu můžu říct, že je ještě o něco dojímavější a vlastně i temnější než ten předchozí. Opravdu se jedná o film, který se ve většině případech musí líbit dětem i dospělým. Po pěti letech je příjemné vidět staré známé postavy a prostředí. Konkrétně prostředí se v tomto díle střídá velmi často a každé jako by bylo krásnější a stylovější než to předchozí. Animace je tu opravdu úžasná, i když to předpokládám nikoho ani nepřekvapí. Vztah mezi Bezzubkou a Noční běskou/Light Fury je rozhodně velkým kladem filmu a navíc ještě více prohlubuje samotný vztah mezi Bezzubkou a Škyťákem. O svůj prostor tu ale není ochuzena většina postav z předchozích filmů a narozdíl od druhého dílu tu není ignorována romantická linka mezi Škyťákem a Astrid. S radostí musím pochválit i záporáka, který mi tu sedl mnohem více než Drogo v předchozím díle. Kvůli němu jsem místy opravdu litoval, že je film mládeži přístupný, protože bych si ho dokázal představit i v nějakém mládeži ne tolik přístupném filmu, kde by se mohl víc vyřádit. Velmi povedená je tady i hudba, která se mi také celkově líbila ze všech dílů nejvíce. Nakonec bych rád řekl, že se jedná o téměř dokonalé zakončení trilogie. Ani jsem nečekal, že se třetí díl tak povede. ()

mortak

Děj trojky byl jasně daný, neboť v předchozích dílech se nám dávaly dohromady páry, a tak se jen čekalo na to, až se spáruje ten poslední, co je sám. Bohužel scénáristé museli ty sbližovací scény obalit nějakým dějem, a dost to odflákli. Vedlejší postavy jsou tu jen do počtu (a pokud si nepřipomenete minulé díly, tak se v nich nevyznáte) a padouch je snad vygenerovaný počítačem. Vůbec celá trojka spíše připomíná dokonale propracovanou vizuální atrakci s tokajícími dráčky. Nic proti, když se lítá, je na co koukat, ale když se mluví, tak jako cynický dospělý spíše přemýšlíte, co se děje s těmi tunami exkrementů, které takové hejno draků musí vyprodukovat... ()

StanislachKo

Dokonalosť v každom ohľade! Obzvlášť ale treba vyzdvihnúť hudbu, animáciu (Pixar môže ticho závidieť) a príbeh. Keby som musel rýpať, tak zloduch nebol úplne top, ale to by bolo trochu hnidopichstvo. Každopádne ten páriaci tanec, či čo to bolo mi ostane v pamäti myslím navždy. ()

miguel_111

Pekné zakončenie trilógie. Po vizuálnej stránke nie je čo vytknúť ta je na veľmi vysokej úrovni. Hudba sa celkom hodila. Dej trošku pokulháva, ale ako celok dáva celkom zmysel a progres postáv tiež berie správnym smerom.. Záporák v pohode, ale nič extra. SK dabing bol v pohode a človek sa aj pár krát celkom zasmial. Návštevu kina určite neľutujem čiže pre mňa 80%. ()

David.Darco

Celkom dôstojné, aj keď o poznanie slabšie uzavretie trilógie na ktorej som svojím spôsobom vyrastal. Nebude ospevovať, ani haniť. Koniec bol naozaj dojemný a vďaka nemu prihadzujem 4tú. ()

Remivsremi

Uspokojivé ukončení, přestože je děj docela jednoduchý a možná i trochu uspěchaný. Funguje zde ale to, čím se celá série pyšní nejvíce, emoce a vzájemné vztahy mezi postavami. Nejde si prostě nezamilovat téměř všechny. Draci jsou kouzelní, hraví a překrásní. Dokážu si i představit další díl v horizontu pěti let. Uvidíme, jak se vše vyvrbí. ()

Script

Na moje poměry byl začátek filmu a jeho průběh tak trochu průměrný. Nepřišlo mi to ani moc vtipný. Ale závěr byl skvělý! To tvůrcům musím uznat, že zakončení této trilogie se jim hodně povedlo. 4 hvězdy. ()

Mr.Ripley

Trojka dráčků se snaží, stejně jako svého času třetí hračky, hrát na osudovost, ale nebýt silného finále příliš nefunguje. Námětově natažená epizoda z dračího seriálu na sto minut zanechává na patře mírně trpkou pachuť. Pobaví, ale z paměti vyšumí rychleji než ubrečená dvojka. Škoda. Tahle trilogie si zasloužila lepší zakončení. ()

filmmovier

Kvalitativně zhruba na úrovni dvojky, takže opět perfektní. Skvostná fantasy s naprosto vynikajícím záporákem a závěrem, u kterého se dojetí fakt neubráníte. Vynikající hudba, parádní vizuál, úžasná akce a děj nabitý tak, že na něj jeden film snad ani nemůže stačit. Pravděpodobně nejlepší možný závěr obdivuhodně vyrovnané dobrodružné trilogie. 82%. ()

2mig1

Slabší příběh vyrovnání opět skvělá hudba Johna Powella a především dechberoucí animace a práce s "kamerou". ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)