Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kresten se čerstvě oženil s dcerou svého šéfa. Hned ráno po svatební noci však musí odjet na venkov, kde žije jeho otec s mentálně postiženým bratrem. Kresten s nimi deset let nemluvil. Otec však umřel a před Krestenem stojí problém, jak se postarat o bratra. Jako hospydně k nim přichází Liva, která pracuje jako prostitutka v lepší společnosti a teď jí telefonicky obtěžuje nějaký úchyl. Na velkém statku se setkávají tři úplně jiné povahové charaktery, takže konflikt je téměř nevyhnutelný. Zvláště pokud si celou situaci špatně vyloží Krestenova žena a přijede taky mladší bratr Livy, Bjarke. (Isherwood)

(více)

Recenze (29)

Lindiště 

všechny recenze uživatele

Jeden z typicky severských filmů, nejen díky formálnímu zpracováním podle manifestu Dogma. Tenhle se řadí spíše k těm lehčím, i když se zde o komedii v pravém slova smyslu nejedná. Postavy, kterým se znenadání změní život a musí si zvykat na nové životní situace, prochází mnoha nesnázemi. Přesto, že jejich zážitky nejsou zrovna záviděníhodné, film působí optimisticky a zvedne náladu. ()

trojúhelník 

všechny recenze uživatele

Další "idiotští" dogmatičtí Dánové. Zábavný snímek, s dobře napsaným scénářem a dobře zvolenými herci. Kvalit předchozí Rodinné oslavy či Idiotů však spíše nedosahuje (samozřejmě, jedná se o jiný úhel pohledu). Přišel mi nedotažený motiv Mifuneho, což mi vzhledem k názvu nedává smysl, jinak příjemnej zážitek a Iben je zkrátka skvělá :-) ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tak trochu nahořkle komediální příběh, který byl natočen podle pravidel Dogma, jejichž iniciátorem byl mj. Lars Von Trier. Velmi zajímavý scénář se podařilo přetvořit v pozoruhodný film, který naznačuje, že ve Skandinávii není jen právě zmíněný Von Trier, ale ukrývá se tam více kvalitních tvůrců. Velice dobré jsou v tomto filmu i výkony jednotlivých protagonistů, jejichž jména asi málokomu něco řeknou. Každopádně doporučuji ke shlédnutí. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Třetí dogma film, který se přece jen malinko od pravidel odchýlil - hudba, kamera. Sám Søren Kragh-Jacobsen zamýšlel natočit optimistický, lehký snímek, a to se mu koneckonců podařilo. Mifune je opravdu milý, úsměvný, nepříliš sentimentální film, který vyniká zajímavým příběhem, jenž nám nenechá příliš času na to, abychom se zamýšleli nad jeho občasnými přehmaty. Pochválit je nutno i ústřední herecký pár, přičemž zvláště Iben Hjejle odvedla hodně dobrý výkon. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Podle obsahu to vypadalo na komedii plnou omylů, ale Dánové to vidí trochu jinak. Vůbec pojem „komedie“ berte s rezervou, tohle je spíš drama říznuté rom-komedií. Sice obsahuje (jako věčina filmů) pár méně uvěřitelných věcí, ale zároveň i leccos skutečného, co by se v mnoha amerických snímcích tlačilo do happyendu nebo někam do nereálna, aby se zalíbilo divákům. Ale i tak jsem se občas zasmál; nevím proč, ale příběh mě nenudil, dokonce poutal. Zkrátka to je jeden z mála příběhů ze života, který mě zaujal. Velké minus je chybějící hudba.# [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 0 | humor 3 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama