Date a Live

• Japonsko デート・ア・ライブ (více)
Japonsko, (2013–2024), 23 h 46 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Kóši Tačibana (kniha)

Hudba:

Gó Sakabe

Nobunaga Šimazaki, Misuzu Togaši, Marina Inoue, Iori Nomizu, Kotono Micuiši, Takehito Kojasu, Ajana Taketacu, Aja Endó, Anri Kacu, Satomi Akesaka (více)

Série(5) / Epizody(58)

Před lety došlo na hranici Číny s Mongolskem k obrovskému výbuchu, který zabil sto padesát miliónů lidí. Následovaly další, a vzhledem k tomu, že nikdo nezjistil, co je vyvolává, byly kvalifikovány jako otřesy prostoru. Mladík Itsuka Shido žije se svou mladší sestou Kotori v japonském městě Tenguu. Ve škole je během vyučování hlášen další otřes. Všichni běží do krytu, ale on se kvůli slibu, který dal své sestře, musí dostat k blízké restauraci, kde by měla jeho sestra být. Otřes ho zastihne na cestě. Jaké je jeho překvapení, když se v místě, kde by očekával kráter, nachází dívka s obřím mečem, na kterou útočí pětice bojovnic s robotickými přístroji. Jedna z nich je jeho sestra. Kotori tedy není tak naivní a dětská, jak si původně myslel. Velí totiž jednotce, která má najít a zničit stvoření, která otřesy způsobují. Jak ale bude reagovat, když se dozví, že i on má zachraňovat svět, a to svým šarmem? Musí totiž pro dobro lidstva tu holku s obřím mečem svést. (Tsukikage)

arctican

Date a Live dokončené. Prvý diel bola pre mňa tragikomická paródia na to "Ako zbaliť dievča-manuál" :D :D :D preto som si uz od začiatku hovoril, že WTF!? Druhý diel to niejak povzniesol aj keď to bola zase len taká ta "klasika", no síce "kawaii klasika". Po cel čas sledovania som niejak neriešil kvalitu, originalitu a neviem čo všetko ešte pretože vždy som to musel pausnúť aby som sa vysmial či už z niečoho čo bolo fakt "vtipné" alebo z niejakého trápneho momentu. Stojím si za svojím, že anime takéhoto typu divák brať vážne nemôže lebo sú skôr pre pobavenie ako pre niejaký divácky "skvost". Bola to fajn oddychovka a preto tomu dávam 4/5* (áno viem že skoro každému anime dávam 4/5* ale čo už so mnou keď raz to niejak na mňa pôsobí takým dobrým dojmom ?? :D ) + to potvrdenie 2nd season na konci posledného dielu ma normálne potešilo a som rád, že mám už teraz čo do budúcna pozerať :D ()

Jeoffrey

O Date a Live jsem nenapsal ještě ani čárku, a to už mám ohodnocené 4 série, takže je asi třeba to trochu napravit. Mám rád tyhle balící/randící anime seriály propojené s nějakým tím zajímavějším příběhem na pozadí, který tomu balení dává silnější přesah. Například takový The World God Only Knows má ode mě do dnešního dne 5* u všech sérií a je to v rámci obdobně laděných anime pořád nesporný top. Date a Live jsem si v první sezóně také dokázal oblíbit. Byly tam sympatické dívčiny, kolem kterých se vše odehrávalo a Šidó je taky jako hlavní mužská postava vlastně fajn. Celý ten koncept balení, abys zachránil svět, mi přišel dostatečně zábavný a zajímavý, stejně tak mě už tehdy oslnila animace a hudba. První série 7,5/10 a já si jí fakt užíval. Druhá série přinesla v podstatě víc toho samého a já už se občas začínal nudit. Naštěstí jakékoli ochladnutí zájmu opět spolehlivě zahnala Kurumi. Každý, kdo sleduje Date a Live, má podle mě hned jasno, kdo je nejlepší charakter a best waifu. A i ti co o Date a Live jen slyšeli, taky vědí o Kurumi!  A i autorům je jasné, že tahle holčina má obrovský potenciál, a proto dostává třeba i vlastní spin-offy… Druhá série mě tak pořád bavila 7/10. Jenže nám tu nastává menší problém. Když už jsem viděl a identifikoval tu nejlepší holčinu z celého seriálu, jak velká je šance, že mě pak chytí nějaké další holčiny a příběhy o jejich balení? U třetí série mi to začalo drhnout, všímal jsem si, že je to vlastně pořád tak nějak stejné a tempo odhalování toho celkového obrazu na pozadí bylo jak u unaveného slimáka. Navíc třetí série měla zatím asi nejméně zajímavé nové dívky, staví také dost na Origami, která mě už od začátku moc netankovala, a i když se objevují náznaky a odhalení v rámci hlavní dějové linky, napětí a očekávání nepřichází. Třetí série jen 5,5/10. U čtvrté série mě už začíná regulérně štvát koncept celého seriálu, celý ten nekonečný harém a další nové dívky. Začínám si říkat, že v momentě, kdy Šidó sbalí svojí novou oběť, tak jí v podstatě v rámci příběhu jen zredukuje na obyčejné dějové křoví, které má pak v dalších dílech tak maximálně jednu, dvě věty. Vadí mi, jak se za ním táhne nyní už početný ansámbl holek, který působí až nepřirozeně a v rámci každého dílu má každá jen nějaký ten štěk, aby se nezapomnělo, že tu vlastně je. A tak i mnou oblíbené dívky z prvních dvou řad jsou nyní už jen stínem nějakých zajímavých charakterů, jen figurky v pozadí a příběh jede dál, po dalších dívkách do kolekce, které pak zase jen zredukuje na další křoví. Zlatý The World God Only Knows, který s tímhle umí pracovat a v momentě sbalení linku prostě uspokojivě ukončí, aby se pak mohl bez nějakých přítěží zaměřit na další a s tou předchozí jen šikovně pracovat v rámci větší pointy na pozadí. Dvě třetiny čtvrté řady mě už regulérně nebavily (a nepomáhají tomu ani nová fakta o zdejších mocných organizacích), ale nakonec to zase zachraňuje Kurumi. Jako kdyby věděla, co mi tu chybělo (protože předchozí dvě nové dívky v této řadě rozhodně nejsou tak zajímavé, jako ty z prvních dvou sérií, které tu teď ale jen hrají křoví…), sype ze sebe jedno „Ara, ara…“ za druhým a je pořád víc sexy než zbylých XY holek dohromady, co jen vlaje za hlavním hrdinou. Konečně nás nechá nahlídnout do své tragické minulosti, ukazuje, o co jí celou dobu jde, a i ty největší tupce přesvědčuje, že je pro hlavního hrdinu prostě best waifu ze všech. K tomu se rozvíjí zápletka s prvotním duchem s rádoby ohromným překvapením na závěr, které jsem si ale já dokázal odvodit prakticky hned, protože Aja Endó se ani moc nesnaží měnit svůj hlasový projev. Každopádně poslední třetina u mě tahá celý dojem z bláta, a tak čtvrtá série dostane taky 5,5/10. Další pátá série by klidně mohla být už poslední, je asi jasné, kam to bude dál směřovat a koho bude třeba nyní sbalit a po pravdě už bych byl za konec asi i rád… () (méně) (více)

Scalpelexis

[1. série] Nic nového pod sluncem. Bylo to řečeno všema ostatníma, řeknu to i já: Je to blbost a to velikánská. Je to jak plakát od Mekáče: Na obrázku spousta, v realitě houska plná vzduchu. Vyčpělá a laciná romantika, bídná akce, scénář se snaží co nejvíce popřít existenci inteligence. I to ecchi tu není v tak velkém množství (ty polonahé zbrojnošky ani nevypadaly dobře), tak čeho tu máme dosti? Áno, klišéčka nejklišoidního, hlavně co se týče skladby nudných postav (a ne, ani crazy Kurumi to nezachraňuje) a děje předvídavějšího jak zpoždení ČD. Vtípky mě bavily jen první 2 díly, kdy seznamka skrz přítele na telefonu a zvláštně pojmenovaný generální štáb měly nádech svěžího nápadu, ale rychle omrzel. Utrpeníčko. ()

RoyBatty444

Paródia na Evangelion celkom vyšla a je aj zábavná. Postavy sú streštené a príbehy sa točia hlavne okolo snahy zbaliť babu a bozkom z nej vysať zničujúcu energiu. Interakcia v háreme ponúka dosť príležitosti na trápne situácie. S príchodom Kotori seriál pritvrdí.  Na odreagovanie celkom dobré. ANN Fandom ()

PseudonymNR

Nemá rád shounen ani school anime, a ani nevím co mě dohnalo k dívání tohoto seriálu no protože jsem do toho šel s nulovými očekáváními můžu prohlásit, že dopozeranie 1. serie je úspěchem. Příběh má pomalí rozjezd (este v 3.epizode jsem netušil o co vlastně jde) ale po neotesaném vstupu do děje si seriál polepšil a stal se koukatelný. Akce bylo málo no když už tak se bylo na co dívat. Jistě tvůrci si mohli odpustit přehnaně mnoho scén které zdravému člověku bijí do očí jako např. jéé ty jsi spadla rty rovnou na mé, nebo hmmm ve sprše se svítí tak tam jistě nebude nahá slečna. Prostě toto klišé je moc i mě. No aspon animace se jim fakt povedla. Celkově hodnotím: Akce 2/5 Humor 4/5 Příběh 3/5 Napětí NE (Klišé 4/5) = 50% ()

Galerie (1 644)

• V anime se Tohka o slovu „rande“ dozví až na konci rande se Shidem. Zato v knižní předloze se Tohka o slovu rande dozví hned na začátku rande se Shidem. (Raichu.Cz)
  • Tokisaki Kurumi byla první postavou, která byla konceptualizována, přičemž počáteční obrys její postavy byl vytvořen ještě před seriálem. (Raichu.Cz)
  • Mukuro Hoshimiya měla původně mít plně obrněné astrální šaty rytířského typu, které by po „odemknutí“ anděla Michaela odstranila. Nakonec byl tento nápad zredukován pouze na škvarky na jejích nohách, vývojářům se totiž zdálo, že to brnění je na Mukuro příliš těžké. (Raichu.Cz)