poster

V hodině rysa (festivalový název)

 • Česko

  Hodina rysa

  (festivalový název)
 • Dánsko

  I lossens time

 • Švédsko

  I lodjurets timma

 • anglický

  The Hour of the Lynx

Drama / Thriller

Dánsko / Švédsko, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  ****

  Velmi enervující snímek, kterému odpustím i drobné nelogičnosti. Jen nedokážu přimhouřit oči nad tím, že o možnosti přespat v přísně střeženém objektu plném psychopatů rozhoduje maník z ochranky. To, že mi nebyl představen kompletní personál, naopak kvituji s povděkem, neboť o něm snímek nebyl. Až bude natočen film o strastech a slastech zaměstnanců detenčního ústavu, budu to považovat také za důležité, aby se v onom snímku promenovali před kamerou převážně oni.(15.11.2018)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Vážna téma, vďaka ktorej bol výber sledovania tohto snímku absolútne jednoznačný. Preto je obrovská škoda, že nastolenie dusnej, ťaživej, nepríjemnej atmosféry v úvode, nevydržalo takmer ani do polovice. Človeka samotný snímok naozaj núti zamyslieť sa nad "boľavou" dušou jednotlivca, ktorý nemá cit takmer pre nič, pričom jeho zmýšľanie dosahuje ledva úroveň "primitíva",. No tak či onak, toto sú opäť len úvahy, ktoré nič neriešia, nedávajú odpovede na žiadne konkrétne otázky z pohľadu psychológie. Otázka totiž neznie: "Prečo konal ako konal", ale "Prečo je taký aký je". To je kľúč ...(25.10.2017)

 • Bernhardiner
  **

  No jo, globální oteplování je mrcha, někteří uživatelé díky tomu ještě neměli možnost vidět souvislou sněhovou pokrývku. Jedině tak si dokážu vysvětlit některá vysoká hodnocení mých kolegů. Tohle je totiž snímek, ve kterém nedává smysl téměř nic. Motivace postav je až do konce neodkrytá. Proč ten chlapec jedná jako náboženský fanatik, proč vraždil, proč šel za hustého sněžení nalehko? Nevíme, na tyto a mnoho dalších otázek snímek neodpovídá. Vlastně nám neříká vůbec nic, vysvětluje snad pouze to, proč náš hoch vraždil tam, kde vraždil (to bude asi ta pointa, kterou zmiňuje Marigold). A to je zatraceně málo. Režisér se horko těžko snaží vykouzlit nějakou atmosféru, jenže když není z čeho ji vytvořit, zbyde jen jakési předstírání temnoty. A pak samozřejmě ty herecké výkony, co k nim můžu říct? Já snad můžu hercům jen popřát, ať k nim dorazí nějaké mnohem lepší role. Ale Søren Malling by si za svůj výkon nějaké ocenění zasloužil, co myslíte, milí kritici? Oceňování herců, kteří se odvážili vzít role fyzicky či psychicky nemocných lidí, je přece dneska populární, ne? 30%(16.7.2015)

 • Aljak
  **

  Zaujímavý film, o ktorom som bol presvedčený, že jeho potenciál nám napokon odkryje nejaký nečakaný príbeh z chlapcovho podvedomia. No napokon som nemilo sklamaný úplne absurdnou pointou celého tohto filmu. Naozaj neviem čo mala mať tá "trauma" z detstva spoločné s chlapcovou vypatlanosťou a konaním. Námetovo to bolo naozaj dobré, ale po dejovej a vývojovej stránke dosť slabota.(29.6.2015)

 • MartinezZ
  ***

  Začátek mrazivě dobrý, po přesunu do léčebny to ale ztrácelo šmrnc a tak trochu smysl a bohužel pointa a prozření Frk Farářky tomu ale vůbec, vůbec nepomohlo. Půlhvězda navíc za celkem dobrou pomalou atmosféru, kteoru holt seveřani ve filmech vytvořit umí, když se jim zachce. ~~~ 2,5*(27.6.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace