poster

V hodině rysa (festivalový název)

 • Česko

  Hodina rysa

  (festivalový název)
 • Dánsko

  I lossens time

 • Švédsko

  I lodjurets timma

 • angličtina

  The Hour of the Lynx

Drama / Thriller

Dánsko / Švédsko, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinezZ
  ***

  Začátek mrazivě dobrý, po přesunu do léčebny to ale ztrácelo šmrnc a tak trochu smysl a bohužel pointa a prozření Frk Farářky tomu ale vůbec, vůbec nepomohlo. Půlhvězda navíc za celkem dobrou pomalou atmosféru, kteoru holt seveřani ve filmech vytvořit umí, když se jim zachce. ~~~ 2,5*(27.6.2015)

 • Aljak
  **

  Zaujímavý film, o ktorom som bol presvedčený, že jeho potenciál nám napokon odkryje nejaký nečakaný príbeh z chlapcovho podvedomia. No napokon som nemilo sklamaný úplne absurdnou pointou celého tohto filmu. Naozaj neviem čo mala mať tá "trauma" z detstva spoločné s chlapcovou vypatlanosťou a konaním. Námetovo to bolo naozaj dobré, ale po dejovej a vývojovej stránke dosť slabota.(29.6.2015)

 • DwayneJohnson
  **

  Možné spoilery!!! Kdybych měl tenhle film nějak popsat úplně jednouše, řeknu, že jsem mu porstě nevěřil. A to ani za mák. Všechno působí na první pohled moc pěkně. Nádherná krajina, příroda,domy a pak hned tragédie, snad abychom navnadili diváka a on nám pak u sledování nesunul.... Pak se přenuseme v čase o kousek dál a v průběhu zase zpátky do minulosti, abychom se dozvěděli, co za tímhle vším vlastně vězí. Povoláme na pomoc farářku, podíváme se do jedné léčebny, pro psychicky narušené jedince, kde je asi jeden vychovatel, jedna ošetřovatelka, kde můžeme ale v klidu přespat a chodit si skoro všude, kam se nám zamane, uděláme několik sáhodlouhých, naprosto nudných hovorů, vložíme do děje nějaké to domací zvířátko, abychom zaplnili stopáž a ejhle, jsme skoro na konci! Hlavně nechápu Sofie a Sorena, že na tohle vůbec kývli. Ve Zločinu jim to tak všecho krásně klapalo.....(26.3.2015)

 • Snorlax
  ****

  Velmi enervující snímek, kterému odpustím i drobné nelogičnosti. Jen nedokážu přimhouřit oči nad tím, že o možnosti přespat v přísně střeženém objektu plném psychopatů rozhoduje maník z ochranky. To, že mi nebyl představen kompletní personál, naopak kvituji s povděkem, neboť o něm snímek nebyl. Až bude natočen film o strastech a slastech zaměstnanců detenčního ústavu, budu to považovat také za důležité, aby se v onom snímku promenovali před kamerou převážně oni.(15.11.2018)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Vážna téma, vďaka ktorej bol výber sledovania tohto snímku absolútne jednoznačný. Preto je obrovská škoda, že nastolenie dusnej, ťaživej, nepríjemnej atmosféry v úvode, nevydržalo takmer ani do polovice. Človeka samotný snímok naozaj núti zamyslieť sa nad "boľavou" dušou jednotlivca, ktorý nemá cit takmer pre nič, pričom jeho zmýšľanie dosahuje ledva úroveň "primitíva",. No tak či onak, toto sú opäť len úvahy, ktoré nič neriešia, nedávajú odpovede na žiadne konkrétne otázky z pohľadu psychológie. Otázka totiž neznie: "Prečo konal ako konal", ale "Prečo je taký aký je". To je kľúč ...(25.10.2017)