Vichr

Ostwind - Grenzenlos frei

(neoficiální název)

Dobrodružný / Rodinný

Německo, 2013, 105 min

Nádherné scenérie...krásný kůň s cool bílým melírem..♥ skvělá představitelka hl.role...vnímavá režie...sympatičtí herci...dobrý příběh...vtipně nereálný čtyřtýdenní tréning od ničeho ke skvělé parkuristce..ale chci jim to věřit :-D Přestože cestě tohoto tréninku věřím, i jako naprostý laik..;-) Každopádně ale hlavně skvělá práce s koněm, film o důvěře mezi člověkem a zvířetem..To mám ráda a v jednotlivých scénách bylo krásné se s nimi ztotožnit... I když bych rozhodně nedoporučovala naší nejmladší generaci, aby se pokoušela všechny scény napodobit a myslet si, že to každému projde i v reálu..(Lézt sami do stání k nebezpečnému koni..a podobně :-) )(28.12.2016)

"Klasická" německá rodinná komedie s příměsí nějakého toho dobrodružství, takže zařazení zcela odpovídá. Scény s koňmi natočeny pěkně. Najdou se chybky, ale možná si jich normální divák ani moc nevšimne, já jako letitý koňák to vnímám vždy jinak. Každopádně má film krásné poselství, což se mi na něm moc líbí a proto mu dávám 4*. Do té pomyslné pětky mu přece jen ještě chybí to drama a silnější příběh, jako třeba v Zaříkávači koní :) I tak se ale jedná o krásný snímek pro celou rodinu.(6.5.2018)

• r007

Po dlouhé době německý film, který jsem viděla, ale bohužel stále platí, že to není nic moc. Nikdo mi to nevymluví, Němci prostě neumí točit filmy. A ještě takové téma...možná by to někdo natočil líp, ale už ten příběh je dost laciný. Naučit se jezdit za několik týdnů? A ještě skákat ? No prostě nesmysl. Ty dvě hvězdy jsou za tu krátkou sekvenci o rovnováze, důvěře, respektu a postřehu. Z toho by byl nádherný film. Třeba kdyby to točil J.J. Annaud.(2.7.2017)

Iba dva roky som jazdil na koňoch a aj to pre mnohými desiatkami rokov. Ale keď mám možnosť pozrieť si film z jazdeckého prostredia, tak neváham. A aj keď je to taký šablónovitý film, akým je Vichr, nedokážem mu dať menej ako tri hviezdičky. Minimálne za to jazdenie bez sedla. To som neobľuboval, pretože som sa pri ňom cítil príliš nespútane a kone podo mnou to dobre vedeli.(6.2.2017)

Jako je to film pro holčičky, co si věší plakáty kopytníků na stěny pokojíčku a sní o noci s Černým hřebcem, ale překvapivě dobře natočený. Příběh je klišé jako kůň, „zaříkávačka“ vypadá spíš animovaně, než skutečně, ale ty zásady výcviku jezdce – rovnováha, koordinace, rytmus, vytrvalost – a moudra o tom, že kůň vnímá naše záměry, pocity a očekávání, to není vůbec blbě.(19.4.2017)