Reklama

Reklama

Vichr

  • Česko Rychlý jako vítr (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Sny o letním táboře se rozplynuly! Čtrnáctiletá Mika (Hanna Höppner) ve škole propadla, a tak ji nyní rodiče (Nina Kronjäger a Jürgen Vogel) trestají tím, že musí strávit léto učením, a to v hřebčinci své přísné babičky (Cornelia Froboess). Mika ale u babičky kromě Sama, kluka, který pomáhá u koní a nedokáže z ní spustit oči, objeví i jiného velice zajímavého tvora. Je to Vichr, divoký a svéhlavý hřebec, s kterým nic nepořídí ani taková talentovaná krasojezdkyně, jako je Michelle (Marla Menn), nebo babička. Kůň se prostě nedá zkrotit. Mika se rozhodne, že přesto zkusí štěstí a v noci se vkrade do Vichrovy stáje. Tak začne neobvyklé přátelství dívky a koně. Mika zjistí, že se s každým koněm dokáže dorozumět. Povede se jí díky této nově poznané schopnosti Vichra zkrotit? (Vapet Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Olík 

všechny recenze uživatele

„Ať je jak vítr. Ať ví, co chce, přitom sám sobě se dovede smát. Je zvláštní a zvlášť ne kam vítr tam plášť a má sílu, té neodolám“. Pohádka pro nezletilé, které si místo hustopřísných raperů lepí po zdech pokojíčku plakáty domestikovaných lichokopytníků. Všechna klišé podobných zápletek stlačena na jednu babiččinu farmu. A tak outsideři dobudou Olympu, rebelové najdou svojí road a láska a mír zvítězí nad lží a nenávistí. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Vichr a Mika jsou oba svým způsobem "outsideři", jež spojuje přirozená nespoutanost a touha po svobodě. Problémovou dívku a takřka nezkrotitelného koně svede dohromady osud a toto setkání oběma změní život. Film sice nenabízí tak silný příběh, jak tomu bylo například u Krasavce Beautyho, nicméně neurazí a vesměs rychle utíká. Vedle poutavých přírodních záběrů a nádherných koní nabízí film líbivý soundtrack a nejedno ponaučení do života. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

V mládí jsem se několik let věnovala jezdectví a láska ke koním mi zůstala, tak si nenechám ujít žádný film pojednávající o těchto ušlechtilých zvířatech. Moje vnučka díky pobytu na jezdeckém táboře se už od deseti let věnuje westernovému ježdění a denně se po škole už 5 let jezdí starat o koně do blízkého ranče. U tohoto filmu je jasné každému koňákovi, že v průběhu několika týdnů se dokonale jezdit nenaučíte a divokého koně nezkrotíte, ale je to film. Herecké výkony jsou přirozené, ani mladí herci nepřehrávají a příběh je reálný, mohl se stát. Film je v první řadě adresován milovníkům koní. Kdo k těmto zvířatům nemá vztah, tak snad ocení dobře natočené zásady výcviku dobrého jezdce. Krásný kůň a krásný poučný film pro celou rodinu. ()

TonyHawk94 

všechny recenze uživatele

Za mňa absolútka! Veľmi príjemná a milá podívaná, ktorá ma bavila, a najmä, zamiloval som si brutálne kone :). Hanna Binke v skvelej roli mladej, mierne rebelky, ktorá si nájde skvelú záľubu v koňoch. Dej som vopred odhadnúť nevedel, a hoci som pri tomto druhu filmu čakal happy-ending, konal sa inak, než som si to vôbec vedel predstaviť, za čo klobúk dolu. Okrem skvelej Hanny Binke vyzdvihujem aj mierne nenápadného a rutinérskeho Tila Prückner-a. Na záver mi nedá nespomenúť vynikajúcu hudbu, ktorá sprevádzala celý film - Ost-ov "hlavný hudobný motív" bol živý, vzrušujúci, gitarový, a najmä vytváral vynikajúcu atmosféru :). ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Jako je to film pro holčičky, co si věší plakáty kopytníků na stěny pokojíčku a sní o noci s Černým hřebcem, ale překvapivě dobře natočený. Příběh je klišé jako kůň, „zaříkávačka“ vypadá spíš animovaně, než skutečně, ale ty zásady výcviku jezdce – rovnováha, koordinace, rytmus, vytrvalost – a moudra o tom, že kůň vnímá naše záměry, pocity a očekávání, to není vůbec blbě. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

  • Na filmovém festivalu v Mnichově v roce 2013 získal film dětskou mediální cenu „Bílý slon“, a to v kategoriích „Nejlepší filmový režisér“ a „Nejlepší mladá herečka“ (Hanna Binke). (Elis933)
  • Jméno Ostwind pochází z němčiny a znamená „východní vítr“. (Elis933)

Reklama

Reklama