• Austrálie

USA, 2012, 100 min

Jeremy Gardner

Jeremy Gardner

Ryan Winford

Pre mňa skoro kult. Všetky tie amatériny k smrti neznášam a toto amatéri točili a je to na tom vidieť, ale občas im vyšla nejaká naozaj vynikajúca scéna - nejaká, pri ktorej ste na to zabudli, úroveň skočila o päť poschodí vyššie a fungovalo to. Aj wtf okamžiky, aj občasný humor, aj nepríjemný pocit vo finále. A soundtrack, jeden z najlepších za posledné roky. Jeremy Gardner to ešte dotiahne ďaleko.. 90%(3.8.2013)

Milé a nečakané prekvapenie. The Battery je omnoho viac komorná dráma ako zombie horor. A tak ju zrejme treba aj brať. Akcie je tu skotočne minimum, napadnutie nemŕtvym dokonca žiadne, ale aj tak je to napínavý a miestami veľmi znepokojujúci snímok. Hlavne záverečná nekonečná pasaž, keď sa kamera ani na sekundu nepohla z perinami a dekami vystlaného Volva pôsobí maximálne depresívne. Nejaké väčšie výhrady prakticky nemám, a výnimočne odpustím aj absenciu gore a vrážd. Všetko to kompenzuje zaujímavé ústredné duo hlavných hrdinov a vynikajúci výber hudby. Veľmi dobrý nezávislý počin so super hláškami a dialógmi. "TO JE ODPORNÉ. - NO. POČKAJ AŽ SI BUDEME ŠETRIŤ CHCANKY" Gardnera budem do budúcnosti určite sledovať. 75 %!(10.1.2014)

Při přemýšlení kolik hvězd si Battery zaslouží jsem opět zvolil raději procentuální hodnocení, protože jsem nevěděl. Nejlépe by to vystihlo 3.5, ale to nejde. Tak abych řekl i něco o filmu. Celé je to hlavně o jedné dvojici chlapů co se snaží najít nějakou cestičku, jak se zombie zbavit. Občas drsné, občas i vtipné. Neříkám, že je to přelomové dílo v zombie filmech, ale rozhodně to není ztráta času a co se týká žánru, tak dobrá práce. 60%(31.10.2013)

Nízkorozpočtová zombies road movie o dvou poměrně podivínských a povahově rozdílných hráčích baseballu, kteří sami putují krajinou na cestě nikam (jak už to v zombies filmech bývá). Film se pyšní originálním zpracováním, po většinu stopáže odlehčenou atmosférou, slušivým a bohatým sountrackem, nerušivou filmařinou a uvěřitelnými herci. Gore efektů je divák víceméně ušetřen, nikoli však pochmurnějších scén a otevřenějšího konce. Celkové příjemné překvapení, na kterém šetřit nebudu. 70%(9.6.2013)

Po mém komentáři k "pohodovému" hororu Innkeepers se fakticky ve stejnou dobu ozvali PetaBlack a Rob Roy s doporučením The Battery. A já jim za to děkuju, protože jsem si to neskutečně užil. Ano, slovo pohoda, tak málo používáné u hororů, tu zase bude hrát prim. Dva relativně sympatičtí ex baseball pro luckeři co přežili zombie apokalypsu si to štrádujou lesy Nové Anglie a užívají si kempování a prokrastinaci v nádherném prostředí lesů, rybníků a chatek. Zombíci nepředstavují až takovej problém. Jsou pomalí a v malých počtech skoro neškodní. Lekačky tu fakticky nejsou a fakt se hraje na neskutečně pohodovou notu až do chvíle kdy to ve vysílačce zachrastí... Co ještě dodat? Velké doporučení všem, i lidem co horory jako takové nevyhlédávají. Tohle není horor jako takovej. Těžko to žánrově nějak zařadit. Jo, a strašně vás pobaví konec s autem, kde by se takovej Cuaron mohl učit jak dlouhý záběry je možný do filmun narvat. Palec nahoru a 9/10(13.2.2014)

• - Rozpočet filmu se byl pouhých 6 000 amerických dolarů. Jeremy Gardner je vybral od kamarádů a známých. (MikeCool)

• - Ve scéně v autě byla v láhvi s nasbíranou tekutinou pravá moč. (Zorlac)

• - Masturbační scéna v autě nahradila původně plánovanou scénu, kterou byl pokus o znásilnění zombie. (Zorlac)