Režisér Patrice Chéreau, který je u nás znám především díky historickému velkofilmu Královna Margot, natočil ve příběh z dnešního Londýna, který vypráví o vztahu muže a ženy založeném na sexualitě a který, jak oba doufají, zůstane jen takto vymezen. Zprvu oběma vyhovuje vztah bez otázek a odpovědí, kdy nevědí nic o minulosti ani přítomnosti toho druhého. Erotické scény jsou sice plné neovladatelné vášně, ale zároveň smutku, chladu a odcizení. Nepsaná a nikdy nevyslovená pravidla tohoto vztahu poruší muž. Chce se dozvědět víc o ženě, která ho téměř mlčky navštěvuje každou středu a jednoho dne se rozhodne ji sledovat. (Česká televize)

golfista

Tohle samozřejmě nemá s "pornofilmem" co dělat. Zobrazení intimního styku "sevšímvšudy" tady určitě není nic pobuřujícího. Režisér jenom ukazuje to, co všichni známe (?:) v realistickém pohledu nevídaném. Pro mě to nebylo nic, co by do filmu nepatřilo. Spíš naopak. Ale názory na tenhle film budou asi velmi rozdílné (u mě tak 70%)... A hlavně - ve filmu zdaleka nejde jen o sex. ()

Matty

„Jmenuji se Buck a přišel jsem na šuk“ . S ženskou verzí této hlášky by mohla do dveří vcházet hlavní hrdinka (ne)romantického (skoro)porna Intimita. Erotické scény jsou syrové, nepřikrášlené, těla herců „nevyretušovaná“. Erotických scén je v první polovině hodně. Dost na to, aby zajistily, že film vzbudí na kdejakém festivalu dostatečný rozruch. Nevím, jestli byly samoúčelné, protože ani přesně nevím, o čem to celé mělo vypovídat. Všichni tady strašně lžou? Nebo, když už jsme u těch Samotářů: „Lidi tady málo hulej?“ Ne, tohle asi fakt ne, hulení tam bylo dost a ve všech možných podobách. Spíš to bude mít co dočinění s mezilidskou komunikací, s tělesnou i duševní. Nepřipadalo mi to nějak úžasně zrežírované. Hodně chladné, odtažité, nezajímavé – ano, navzdory několika zajímavým polohám nezajímavé. Herecké výkony odvážné, nikoliv strhující. Fakt nevím, snad jedině jestli máte při sledování porna výčitky svědomí, můžete zkusit tuhle umělečtější variantu. 60% Zajímavé komentáře: Radko, Martinius ()

Djkoma

Tak tohle jsem nečekal. Hodně špatný film, který na plné čáře přejede můj oblíbený Pornografický vztah. Patrice Chéreau se nám snaží ukázat jednoho muže, který udržuje vztah s neznámou ženou. Po určité době se rozhodně poznat její soukromí a to vyvolá velké změny. Film, který hodně čerpá z Posledního tanga v Paříži se snaží muže ukázat trochu jinak, jako homo sapiens, kteří se dokáží zamilovat. Mě film naprosto neoslovil, protože užívá sexu jako nástroje k ničemu. Hlavní mužská postava stále někam kouká a málo mluví a jeho postavu si moc nezamilujete. Slečna nebo spíš žena, kterou obdivuje a do které se zamiluje není ženou krásnou a ani nijak zajimavou. Z toho všeho mi vyplývá , že vznikl další zbytečný film. Agresivní a syrová verze reality je až přehnaná(kdo v dnešní době jen leží doma a čeká až přiběhne jeho neznámá společnice kterou vidí jen jeden den v týdnu? když chcete ukázat realitu musíte si na to přivolat potřebné nástroje a nápady...) a dojíždí na svojí nudnost. ()

Pohrobek

Reflexe časté dnešní podoby vztahu, jemuž kdysi odpovídala láska. Určitě zajímavé, ale přece jenom malinko násilné. ()

tron

Intimita vám možno roztrhne srdce, pretože v skutočnosti nie je až taký chladný film, ako sa tvár. Bohužiaľ, zrejme ho roztrhne len tým, ktorí majú podobnú skúsenosť. Keď som pozeral Horký mesiac, rozhodne som nemohol povedať, že by som zažil to, čo Peter Coyote. No ten príbeh ma napriek tomu dostal. Intimita nie (čo ale neznamená, že nechápem, o čo jej išlo). Škoda, že to, čo dokázal Polański, nedokázal aj Patrice Chéreau. Každopádne to má niečo do seba, zbožňujem krásne pochmúrnu anglickú atmosféru, dialógy majú hlavu a pätu a postavy sú reálne (najviac sa mi páčil Timothy Spall ako manžel). Nanešťastie, za obrovský problém Intimity považujem Marka Rylancea, ktorý sa neskôr po tomto filme v Hollywoode vcelku slušne presadil a vždy, keď ho vidím, spomeniem si na... ()

flanker.27

Nudný a prázdný film, který jde naprosto mimo mne. Kdysi mě na to vytáhl do Aera kamarád, že to prý sklidilo ohlas ve Varech, ale ohlas ve Varech a můj vkus jsou asi někde jinde. Dva nezajímaví lidé si jednou týdně šuknou, aniž by spolu nějak výrazně mluvili, a zase se rozejdou. On o ní chce vědět víc a tak se po čase dozví, že ona je vdaná se spokojenou rodinou. A pak nás čeká ještě víc jak polovina filmu. Proč se s ním žena schází, to se vlastně nedozvíme. Hlavní postavy jsou nezajímavé, nesympatické, nic, s čím bych se jakkoli ztotožnil, co by mě donutilo o nich přemýšlet. Ve filmu není navíc prakticky nic, čemu by se dalo říkat děj, vývoj vztahů, psychologická stránka. Možná je to umělecký záměr ukázat tu "prázdnotu moderního života", ale prázdný je spíš ten film než život. ()

Brouk

Je těžké psát o tomto snímku a nesrovnávat ho s Pornografickým vztahem a vlastně to ani dost dobře nejde. Komorní Pornografický Vztah je uhlazenější, lyričtější, jemnější a podvědomě divák akterům drží palce... Intimita? Ó ano, je tam mnoho věcí k přemýšlení či k zamyšlení, které se nesdělují, protože jsou osobní, ale film jako takový? Rozpačitost. Ano, milostné scény byly značně realistické, gradující tempo s očekávaným závěrečným hustým vyvrcholením také, ovšem nesorodost hlavních postav mě rušila ať už milenec-milenka, manželka-manžel? Proboha Ti se hledali až se našli.... :-( nebo měla hlavní hrdinka manžela jako výhru v charitativní loterii? A kde přišla k tomu milenci, který se obklopuje taky podivnými týpky.... Nakonec vypadne z plejády postav paradoxně lidsky a rozumově ve smyslu života a jeho zákonitostí nejlépe Jayoův kolega z baru - mladý francouz a gay. Ať je to jak je to, tenhle film je přesto velmi zajímavý a bezesporu stojí za vidění, kladem je taky muzika... Slyšet Clash a jim podobné je dnes už unikum... :-) 70% ()

StarsFan

Mark Rylance mě jakýmsi zvláštním způsobem fascinuje. V anglicky mluvících zemích patří mezi jednoho z nejuznávanějších divadelních herců. Když ho sledujete na jevišti, přijde vám neuvěřitelné s jakou lehkostí dokáže zahrát vše od stárnoucí, zamilované ženy po psychicky narušeného diktátora. Když ho fanoušci po představení osloví, působí nesmírně plaše, na druhou stranu vás ale na ulici sám spontánně pozdraví, pamatuje-li si, že jste na jednom z dřívějších představení byli v obecenstvu. Když si přebírá Tony, má vždy ty nejdivnější proslovy (2008, 2011). A když se konečně dostanu k filmu, ve kterém hraje hlavní roli, je to pravděpodobně ten sexuálně nejexplicitnější celovečerní film, jaký jsem kdy viděla. Dokonce i Shame působí v porovnání s Intimacy v některých ohledech docela nevinně, což je ještě zvláštnější, vezmeme-li v úvahu, že Intimacy o sexu jako takovém primárně vůbec není. Sex tu totiž pouze symbolizuje způsob, jak vyprávět vývoj vztahu dvou lidí, přičemž z každé jednotlivé sexuální scény můžete snadno vyčíst, jak o sobě hlavní postavy zrovna smýšlí. Občas z něj cítíte touhu po větším sblížení, občas provinilost, občas hněv. Intimacy je zkrátka o tom, že se nejméně osamělý můžete cítit s tím, koho prakticky neznáte, a že někdy k vyjádření svých pocitů nepotřebujete slova. A přitom všem je natočen po všech stránkách vysoce realisticky, což je zároveň nejsilnější aspekt filmu i jeho nejslabší místo. ()

zelvopyr

Když ono je těžké, jak tento film hodnotit... povahou jde totiž o divadelní hru jak vyšitou. No a všichni tři z trojúhelníčku by zasloužili v reálném životě notně profackovat, každý za jiný druh pitomosti. ()

Radko

Detailne zobrazený upotený, reálny a neartistný sex medzi samotárskym mužom a paničkou túžiacou po uspokojení sa odohráva vždy v stredu takmer bez slov, bez ďalšej snahy o komunikáciu. Muž sa však raz snaží dozvedieť viac, sleduje po odchode z prenajatého provizórneho kutlochu ukojenú dámu -zisťuje jej záľuby, zoznamuje sa s jej mužom a spoznáva viac jej život. Chladné a studené dielko, ukazujúce sex bez vzťahu a nemožnosť vytvoriť z takéhoto vzťahu niečo viac je zároveň pohľadom na tú časť citovo vykorenenej spoločnosti, túžiacej po cite, realizujúcej však len súlož (okrem iného aj scéna, keď si barman nabalí mladú dievčinu na jednu noc). Výborné herecké výkony predovšetkým hlavnej hrdinky a jej filmového manžela Timothy Spalla. ()

castor

Další přírůstek do rodiny francouzských intelektuálních filmů o nezávazném sexuálním vztahu dvou lidí. Stejně jako v případě Pornografického vztahu se i zde mohou tvůrci opřít o silné a přirozené herecké výkony obou hlavních představitelů a o autentický nádech celého projektu!! Intimita ale ukazuje i něco navíc, přesto nikdy nesklouzne k lacinému vyhledávání aktů a laškování s pornografií. Dva Londýňané se stýkají vždy ve středu, minimálně spolu něco promluví a pak si jdou každý po svém. Ale to jen do té chvíle, než se muž začne více zajímat o soukromí jeho milenky, což vrcholí seznámením se s jejím skutečným manželem. Z plátna je cítit neuvěřitelná „živelnost“, podíl na tom má zejména citlivá kamera (snímající úmyslně i vady kůže a nemotornost jednotlivých sexuálních návštěv) a přirozenost jednání nejen obou milenců, ale i vedlejších postav – Alastair Galbraith a zejména Timothy Spall. Intimita si svého diváka sic těžko, ale přesto a právem, najde!! ()

ripo

Fajka, šesťdesiatdeviatka, francuzák, anča dlaňová, fetišizmus a pod. Tak toto všetko sa dá vtesnať do prvej polovice filmu. Aj napriek tomu (ale práve preto) bola práve táto polovica na veľmi nízkej úrovni a ako entrée k záveru to bolo až príliš preexponované, bez deja a takmer bez slov.... Nie, dámy a páni, umelcká moderna na tému interpesonálnej komunikácie ma v tomto filme aboslútne nechytila ( aj keď nie som a priori proto experimenton a nevšedným témam) ()

troufalka

Komorní příběh pro pokročilé diváky, nikoliv pro čumily a konzumenty. Kdo srovnává s Pornografickým vztahem, nepochopil hlavní myšlenku, kdo hází film do odpadu, má zřejmě příliš málo životních zkušeností. Dala bych přístupné od 35 let, pak by hodnocení vypadalo jinak. :o) Vskutku intimní pohled do soukromí tří lidí. Nekoná se ani happy end ani poučení z krizového vývoje na závěr. Zůstává otevřená jizva. Takový život někdy je. Zajímavé komentáře: Kroupa, Lukoye, Auctus ()

venus

Celé je to o nevyrovnaných lidech, co se neustále za něčím ženou, něco hledají, ani neví co. Zkoušejí experimentovat, nedokáží přijmout své vlastní životy, vše chtějí jinak, ale vlastně ani neví jak. Tvůrci filmu asi neví, že překvapit, či přímo šokovat diváka nezaručuje úspěch filmu. Život není jen o fyzickém kontaktu, život je divný a tento film taky. ()

Mahalik

Moc se mi líbila scéna, kdy se Muž a Žena hledají. Běhají po sychravém Londýně, kterej vůbec nepřipomíná ty opojný časy Notting Hillu, spíš éru feťáckýho Trainspottingu. Muž hledá jí, ona ho vidí, sleduje. On se otáčí a v hlavě mu šrotuje: "Tak kde kurva je?". Ona se choulí za pána v buse, hlavně ať ji nezáhlédne. Miluju hledání, otáčení se a setkání. Oba do sebe nakonec vrazili, ale setkání nebylo zrovna ukázkovým příkladem galantnosti. Chéreau nemá moc rád šťastné konce, ba ani já, byť jsem romantik jak poleno, ale v tomhle se filmu zastanu: můžete si myslet, že je to porno, můžete, já věřím, že je to o prostoru, o lidském bytí až za hrob a o světě bez keců. To je to, čemu věřím! ()

Arbiter

Uzavřený svět intimně veřejných klícek vlastní výroby. Dá to spoustu práce, udržet (si) strukturu z vratkých lží a lžiček. Vyargumentovat (si) své postavení toho, kdo má být litován. Toho, kterému život hází písek do očí. Konstrukce vylhaného prokvétá každým dialogem, který slouží víc, než co jiného, jako nutnost obhájit sebe před sebou. Tam, kde se soukromé reality srazí, přichází na řadu slzy, popření a s věcí samotnou nesouvisející předmět k uzemění emocionálnìho zmatku. ___ Chtěli jen to, co se jim vzdalovalo. Lhali sami sobě do očí. A to jen pro svou vratkou a ustrašenou realitu, kterou se jednou v osamění zadusí. Jak lidské... ()

sepp

No nevim, pro me to cele bylo jen nic moc porno s radoby umeleckym podtextem, kdy se nam reziser snazi naservirovat svoji svetobornou myslenku, ale cele to pusobi dost prvoplanovite... ()

Hunt

HUDBA: Éric Neveux; Skutečně intimní film, plný citu a lidských bolestí. Skvělé herecké výkony Kerry Fox a Timothyho Spalla s jemným zpracováním dělají z tohoto snímku vyjímečný film. Ale to pouze pro ty, kteří budou naslouchat a ne se pohoršovat nad otevřenými sexuálními scénami. Každopádně to není film pro každého. ()

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

07.04.2012

Filmoví fajnšmekři mají jedinečnou příležitost shlédnout dva úspěšné snímky současné světové kinematografie a navíc se vůbec poprvé osobně setkat s jejich tvůrci. V rámci 22. ročníku mezinárodního… (více)