Intimita

Intimidad

Intimita

Drama / Romantický / Erotický

Francie / Velká Británie / Německo / Španělsko, 2001, 119 min

Komorní příběh pro pokročilé diváky, nikoliv pro čumily a konzumenty. Kdo srovnává s Pornografickým vztahem, nepochopil hlavní myšlenku, kdo hází film do odpadu, má zřejmě příliš málo životních zkušeností. Dala bych přístupné od 35 let, pak by hodnocení vypadalo jinak. :o) Vskutku intimní pohled do soukromí tří lidí. Nekoná se ani happy end ani poučení z krizového vývoje na závěr. Zůstává otevřená jizva. Takový život někdy je. Zajímavé komentáře: Kroupa, Lukoye, Auctus(26.6.2013)

• Dzeyna

Podle mě nejhorší ztvárnění sexu. Vůbec to nebylo zajímavé, vzrušující a už vůbec to nebylo o intimitě. Děj je taky nudný, jako celá atmosféra. Jeden chlap co utekl od rodiny + ženská, která podvádí svého manžela, to mě opravdu příliš nenadchlo. Celé mě to znudilo a otrávilo. Herci taktéž nebyli zas tak skvělí.(14.5.2012)

Moc se mi líbila scéna, kdy se Muž a Žena hledají. Běhají po sychravém Londýně, kterej vůbec nepřipomíná ty opojný časy Notting Hillu, spíš éru feťáckýho Trainspottingu. Muž hledá jí, ona ho vidí, sleduje. On se otáčí a v hlavě mu šrotuje: "Tak kde kurva je?". Ona se choulí za pána v buse, hlavně ať ji nezáhlédne. Miluju hledání, otáčení se a setkání. Oba do sebe nakonec vrazili, ale setkání nebylo zrovna ukázkovým příkladem galantnosti. Chéreau nemá moc rád šťastné konce, ba ani já, byť jsem romantik jak poleno, ale v tomhle se filmu zastanu: můžete si myslet, že je to porno, můžete, já věřím, že je to o prostoru, o lidském bytí až za hrob a o světě bez keců. To je to, čemu věřím!(25.10.2009)

Tohle samozřejmě nemá s "pornofilmem" co dělat. Zobrazení intimního styku "sevšímvšudy" tady určitě není nic pobuřujícího. Režisér jenom ukazuje to, co všichni známe (?:) v realistickém pohledu nevídaném. Pro mě to nebylo nic, co by do filmu nepatřilo. Spíš naopak. Ale názory na tenhle film budou asi velmi rozdílné (u mě tak 70%)... A hlavně - ve filmu zdaleka nejde jen o sex.(2.11.2003)

Další přírůstek do rodiny francouzských intelektuálních filmů o nezávazném sexuálním vztahu dvou lidí. Stejně jako v případě Pornografického vztahu se i zde mohou tvůrci opřít o silné a přirozené herecké výkony obou hlavních představitelů a o autentický nádech celého projektu!! Intimita ale ukazuje i něco navíc, přesto nikdy nesklouzne k lacinému vyhledávání aktů a laškování s pornografií. Dva Londýňané se stýkají vždy ve středu, minimálně spolu něco promluví a pak si jdou každý po svém. Ale to jen do té chvíle, než se muž začne více zajímat o soukromí jeho milenky, což vrcholí seznámením se s jejím skutečným manželem. Z plátna je cítit neuvěřitelná „živelnost“, podíl na tom má zejména citlivá kamera (snímající úmyslně i vady kůže a nemotornost jednotlivých sexuálních návštěv) a přirozenost jednání nejen obou milenců, ale i vedlejších postav – Alastair Galbraith a zejména Timothy Spall. Intimita si svého diváka sic těžko, ale přesto a právem, najde!!(28.2.2007)

• - Ve filmu se hned několikrát, konkrétně v časech 20:13, 30:35 a 31:38, objevuje české lahvové pivo Budějovický Budvar. (alambert)