Intimita

Intimidad

Intimita

Drama / Romantický / Erotický

Francie / Velká Británie / Německo / Španělsko, 2001, 119 min

HUDBA: Éric Neveux; Skutečně intimní film, plný citu a lidských bolestí. Skvělé herecké výkony Kerry Fox a Timothyho Spalla s jemným zpracováním dělají z tohoto snímku vyjímečný film. Ale to pouze pro ty, kteří budou naslouchat a ne se pohoršovat nad otevřenými sexuálními scénami. Každopádně to není film pro každého.(31.3.2006)

Na mňa zaujímavo umelecké a chladné ako Británia a chyby tzv. západného sveta, no stvárnenie podľa mňa viac než dobré. Ten záver je pochopiteľný vzhľadom k tomu, že ženy väčšinou sa pokúšajú staré vzťahy zachrániť. Je tu určitá prázdnota, no tá mi tam príde vhodná, no tá nuda už veľmi nie. Myslím, že sa z toho dalo takpovediac naškrábať viac a to ja už vážne začínam nemusieť smutné filmy, ktoré mi prípadný môj smútok v danej chvíli prehlbujú, no proste ten príbeh a dej nie je zlý a je v tom určité hľadanie sa, snaha o cit.(26.6.2015)

No, moc originální to není... V komentářích tu několikrát zazněl název "Poslední tango v Paříži" a přesně na tento svůj oblíbený film jsem si vzpomněl při sledování "Intimity". Odcizení v mezilidských vztazích a neosobní sex jako jeho projev - v kolika filmech už jsem to viděl? Neříkám že tenhle je z nich nejhorší, ale nejlepší taky není...(26.7.2007)

Celé je to o nevyrovnaných lidech, co se neustále za něčím ženou, něco hledají, ani neví co. Zkoušejí experimentovat, nedokáží přijmout své vlastní životy, vše chtějí jinak, ale vlastně ani neví jak. Tvůrci filmu asi neví, že překvapit, či přímo šokovat diváka nezaručuje úspěch filmu. Život není jen o fyzickém kontaktu, život je divný a tento film taky.(27.3.2006)

• flanker.27

Nudný a prázdný film, který jde naprosto mimo mne. Kdysi mě na to vytáhl do Aera kamarád, že to prý sklidilo ohlas ve Varech, ale ohlas ve Varech a můj vkus jsou asi někde jinde. Dva nezajímaví lidé si jednou týdně šuknou, aniž by spolu nějak výrazně mluvili, a zase se rozejdou. On o ní chce vědět víc a tak se po čase dozví, že ona je vdaná se spokojenou rodinou. A pak nás čeká ještě víc jak polovina filmu. Proč se s ním žena schází, to se vlastně nedozvíme. Hlavní postavy jsou nezajímavé, nesympatické, nic, s čím bych se jakkoli ztotožnil, co by mě donutilo o nich přemýšlet. Ve filmu není navíc prakticky nic, čemu by se dalo říkat děj, vývoj vztahů, psychologická stránka. Možná je to umělecký záměr ukázat tu "prázdnotu moderního života", ale prázdný je spíš ten film než život.(5.6.2013)

• - Ve filmu se hned několikrát, konkrétně v časech 20:13, 30:35 a 31:38, objevuje české lahvové pivo Budějovický Budvar. (alambert)