Intimita

• Francie Intimité (více)

Režisér Patrice Chéreau, který je u nás znám především díky historickému velkofilmu Královna Margot, natočil ve příběh z dnešního Londýna, který vypráví o vztahu muže a ženy založeném na sexualitě a který, jak oba doufají, zůstane jen takto vymezen. Zprvu oběma vyhovuje vztah bez otázek a odpovědí, kdy nevědí nic o minulosti ani přítomnosti toho druhého. Erotické scény jsou sice plné neovladatelné vášně, ale zároveň smutku, chladu a odcizení. Nepsaná a nikdy nevyslovená pravidla tohoto vztahu poruší muž. Chce se dozvědět víc o ženě, která ho téměř mlčky navštěvuje každou středu a jednoho dne se rozhodne ji sledovat. (Česká televize)

flanker.27

Nudný a prázdný film, který jde naprosto mimo mne. Kdysi mě na to vytáhl do Aera kamarád, že to prý sklidilo ohlas ve Varech, ale ohlas ve Varech a můj vkus jsou asi někde jinde. Dva nezajímaví lidé si jednou týdně šuknou, aniž by spolu nějak výrazně mluvili, a zase se rozejdou. On o ní chce vědět víc a tak se po čase dozví, že ona je vdaná se spokojenou rodinou. A pak nás čeká ještě víc jak polovina filmu. Proč se s ním žena schází, to se vlastně nedozvíme. Hlavní postavy jsou nezajímavé, nesympatické, nic, s čím bych se jakkoli ztotožnil, co by mě donutilo o nich přemýšlet. Ve filmu není navíc prakticky nic, čemu by se dalo říkat děj, vývoj vztahů, psychologická stránka. Možná je to umělecký záměr ukázat tu "prázdnotu moderního života", ale prázdný je spíš ten film než život. ()

Djkoma

Tak tohle jsem nečekal. Hodně špatný film, který na plné čáře přejede můj oblíbený Pornografický vztah. Patrice Chéreau se nám snaží ukázat jednoho muže, který udržuje vztah s neznámou ženou. Po určité době se rozhodně poznat její soukromí a to vyvolá velké změny. Film, který hodně čerpá z Posledního tanga v Paříži se snaží muže ukázat trochu jinak, jako homo sapiens, kteří se dokáží zamilovat. Mě film naprosto neoslovil, protože užívá sexu jako nástroje k ničemu. Hlavní mužská postava stále někam kouká a málo mluví a jeho postavu si moc nezamilujete. Slečna nebo spíš žena, kterou obdivuje a do které se zamiluje není ženou krásnou a ani nijak zajimavou. Z toho všeho mi vyplývá , že vznikl další zbytečný film. Agresivní a syrová verze reality je až přehnaná(kdo v dnešní době jen leží doma a čeká až přiběhne jeho neznámá společnice kterou vidí jen jeden den v týdnu? když chcete ukázat realitu musíte si na to přivolat potřebné nástroje a nápady...) a dojíždí na svojí nudnost. ()

golfista

Tohle samozřejmě nemá s "pornofilmem" co dělat. Zobrazení intimního styku "sevšímvšudy" tady určitě není nic pobuřujícího. Režisér jenom ukazuje to, co všichni známe (?:) v realistickém pohledu nevídaném. Pro mě to nebylo nic, co by do filmu nepatřilo. Spíš naopak. Ale názory na tenhle film budou asi velmi rozdílné (u mě tak 70%)... A hlavně - ve filmu zdaleka nejde jen o sex. ()

Matty

„Jmenuji se Buck a přišel jsem na šuk“ . S ženskou verzí této hlášky by mohla do dveří vcházet hlavní hrdinka (ne)romantického (skoro)porna Intimita. Erotické scény jsou syrové, nepřikrášlené, těla herců „nevyretušovaná“. Erotických scén je v první polovině hodně. Dost na to, aby zajistily, že film vzbudí na kdejakém festivalu dostatečný rozruch. Nevím, jestli byly samoúčelné, protože ani přesně nevím, o čem to celé mělo vypovídat. Všichni tady strašně lžou? Nebo, když už jsme u těch Samotářů: „Lidi tady málo hulej?“ Ne, tohle asi fakt ne, hulení tam bylo dost a ve všech možných podobách. Spíš to bude mít co dočinění s mezilidskou komunikací, s tělesnou i duševní. Nepřipadalo mi to nějak úžasně zrežírované. Hodně chladné, odtažité, nezajímavé – ano, navzdory několika zajímavým polohám nezajímavé. Herecké výkony odvážné, nikoliv strhující. Fakt nevím, snad jedině jestli máte při sledování porna výčitky svědomí, můžete zkusit tuhle umělečtější variantu. 60% Zajímavé komentáře: Radko, Martinius ()

tron

Intimita vám možno roztrhne srdce, pretože v skutočnosti nie je až taký chladný film, ako sa tvár. Bohužiaľ, zrejme ho roztrhne len tým, ktorí majú podobnú skúsenosť. Keď som pozeral Horký mesiac, rozhodne som nemohol povedať, že by som zažil to, čo Peter Coyote. No ten príbeh ma napriek tomu dostal. Intimita nie (čo ale neznamená, že nechápem, o čo jej išlo). Škoda, že to, čo dokázal Polański, nedokázal aj Patrice Chéreau. Každopádne to má niečo do seba, zbožňujem krásne pochmúrnu anglickú atmosféru, dialógy majú hlavu a pätu a postavy sú reálne (najviac sa mi páčil Timothy Spall ako manžel). Nanešťastie, za obrovský problém Intimity považujem Marka Rylancea, ktorý sa neskôr po tomto filme v Hollywoode vcelku slušne presadil a vždy, keď ho vidím, spomeniem si na... ()

• Ve filmu se hned několikrát, konkrétně v časech 20:13, 30:35 a 31:38, objevuje české lahvové pivo Budějovický Budvar. (alambert)