Intimita

Intimidad

Intimita

Drama / Romantický / Erotický

Francie / Velká Británie / Německo / Španělsko, 2001, 119 min

Ještě než jsem film viděl, tak mi známí tvrdili, že jde o film prosycený sexem. Po vzhlédnutí ten pocit rozhodně nemám. Sex ve filmu hraje přesně takovou roli, jaká je nutná pro dokreslení životní situace hlavních hrdinů. Film je třeba vnímat jako sondu do života dvou lidí, kterým jejich život nepřinesl naplnění. Bezradně tápou svým životem skrývajíce se za maskou všednosti. Jejich život ztratil elá a náboj. Trpí citovou otupělostí a jsou proto ochotni "šlapat" na zbytky svých citů, viz. sexuální scény. Jejich prázdnota je však na konci filmu dostihne a oni jsou nuceni vyjít se svými city na povrch. Teprve tehdy se ukáže bolestná pravda jejich středečních setkání. Jejich "vztah" se hroutí a stává se další bolestnou zkušeností jejich života.(6.3.2006)

• flanker.27

Nudný a prázdný film, který jde naprosto mimo mne. Kdysi mě na to vytáhl do Aera kamarád, že to prý sklidilo ohlas ve Varech, ale ohlas ve Varech a můj vkus jsou asi někde jinde. Dva nezajímaví lidé si jednou týdně šuknou, aniž by spolu nějak výrazně mluvili, a zase se rozejdou. On o ní chce vědět víc a tak se po čase dozví, že ona je vdaná se spokojenou rodinou. A pak nás čeká ještě víc jak polovina filmu. Proč se s ním žena schází, to se vlastně nedozvíme. Hlavní postavy jsou nezajímavé, nesympatické, nic, s čím bych se jakkoli ztotožnil, co by mě donutilo o nich přemýšlet. Ve filmu není navíc prakticky nic, čemu by se dalo říkat děj, vývoj vztahů, psychologická stránka. Možná je to umělecký záměr ukázat tu "prázdnotu moderního života", ale prázdný je spíš ten film než život.(5.6.2013)

• Dzeyna

Podle mě nejhorší ztvárnění sexu. Vůbec to nebylo zajímavé, vzrušující a už vůbec to nebylo o intimitě. Děj je taky nudný, jako celá atmosféra. Jeden chlap co utekl od rodiny + ženská, která podvádí svého manžela, to mě opravdu příliš nenadchlo. Celé mě to znudilo a otrávilo. Herci taktéž nebyli zas tak skvělí.(14.5.2012)

• Alf

typický představitel intelektuálského filmu evropského typu, divák dostane ke svým všedním starostem dárek v podobě všedních starostí někoho jiného, ani se nedivím, že převážná část publika se zachová stejně jako ten protihráč v kulečníku, když místo oblíbené hry má tu čest být svědkem poněkud zmateného "filosofického" monologu("dialogu") hlavního hrdiny, klasicky "umělecky" zmatená kamera a hysterický střih, vlastně ani nevím, jestli byl film černobílý, nebo barevný, nejspíš barevný, ale laděný do černé a bílé, prostě oblíbený poněkud primitivní způsob, jak ukázat, že realita je šedivá... přesto je film něčím výjimečný, a to tím, kam až se odvážil zajít při zobrazení sexuálních scén, tentokrát herci dostali (pro mě poprvé) příležitost spojit užitečné s příjemným, na pohlavní akt si tedy nemuseli zahrát, mohli jej prostě rovnou předvést, takže se dá říct, že film má svůj smysl...(5.2.2007)

První hodina je dost slabá a nic moc se tam neděje. Pak už se děje něco více, poznávání se navzájem. Chtěné nechtěné, prostě je to nevyhnutelné. Sexuální orgie přecejenom přestanou jedné straně stačit. Vyvrbí se to zcela očekávaně. Škoda natočeno docela nezáživně, ani scény sexuálních orgií není něco na co byste se měli těšit.(4.7.2010)

• - Ve filmu se hned několikrát, konkrétně v časech 20:13, 30:35 a 31:38, objevuje české lahvové pivo Budějovický Budvar. (alambert)