Ladislav Meliško Superstar

Dokumentární / Komedie

Slovensko, 2013, 43 min

Legenda slovenskeho internetu konecne poodhalila svoje sukromie (ehm...teda...). Ako ucastnik pute k meliskovym dveram ci do Papuce a Septimy ma potesilo dozvediet sa nieco z jeho rannych rokov, vidiet Sarinovcov, ci kadial liezli mravce. Nanestastie, miesto vacsich detailov (za co bol Melisko v base?) ci navstevy legendarnych miest tu mame nevydareny zaznam nie najlepsieho vystupenia. Napriek tomu za odvahu a rychle spristupnenie na nete davam 5. Kto da menej je bzdocha ktoru Melisko bodakom zabije!(25.3.2013)

• AxelWers

Pre meliškológov určite film storočia, kde majú možnosť vidieť luxusnú rezidenciu Meliška, v ktorej sa udiala väčšina jeho legendárnych monológov. Najviac určite zaujmú posvätné miesta, po ktorých chodili mravce, v záberoch sa viac krát ukáže tajuplná Mária (Etela) s ukážkovým monoklom napravo od oka, ktorý zrejme vznikol láskavým pohladením od Meliška. Zvyšok filmu Meliško hovorí o svojej minulosti a čo viedlo ku vzniku fenomenálnych nahrávok, skvelým bonusom je možnosť vidieť producenta Šarinu, vďaka ktorému nahrávky vznikli.(25.4.2016)

• Georgei

Veľmi amatérske a neseriózne spracovanie veľkého slovenského fenoménu 21. storočia, Laca Meliška. Oceňujem prvú polovicu, v ktorej nás maestro so ženou Máriou (špinou vyjebanou skurvenou) sprevádza po svojom byte a dozvedáme sa o jeho minulosti, záľubách a osobnosti. Aj keď je jasne pod dominanciou Meliškovho génia, filmári ju pomerne zvládli, čo sa však nedá povedať o časti druhej. Tá spočíva len z chabého (a zbytočne dlhého) zostrihu jeho živých vystúpení, ktorých úroveň a hodnota je značne diskutabilná, a dokumentárne navyše absolútne odfláknutá. Ako veľký Lacov obdivovateľ som sa tešil, že o ňom vznikol dokument, no ostávam sklamaný. Z nepochopenia, totálnej ľahkovážnosti v prístupe k majstrovi a jeho "dielu", ktoré zanechal, a z neponúknutých odpovedí, ktoré nás, fanúšikov, zaujímajú (!). Je veľká škoda, že pánovi Meliškovi sa nedostalo zaslúženej a dostatočnej pocty v podobe dokumentu, a neviem či to ešte posmrtne bude možné, čo ma serie ešte viac, pretože ten človek bol v každom slova zmysle jedinečná osobnosť a fenomén. A myslím to smrteľne vážne, hoci som v niečo také (a zrejme nikto) spočiatku vôbec nepredpokladal. Pri Lacovom "odjebávaní" ľudí a "moderátora" počas živých vystúpení mi dokonca napadla súvislosť s Andym Kaufmanom :-) ! Zamyslime sa nad tým...(Maestro, R.I.P.)(24.2.2014)

Nápad veľmi dobrý - dlho kolovali nahrávky len v zvukovej podobe a nikto ani poriadne nevedel ako meliško vyzerá, čo rád robí a podobne.. Prišlo to ale dosť neskoro, keď už je o meliškovi plný internet informácií. Prvá polka pobavila, no tvorcovia si bohužial len na tejto časti dali záležať, druhá polka je už len postrihaná diskotéka, ktorá nijak neobohatila. Ale keďze mám Maestra rád, dám lepšie hodnotenie než si vóbec zaslúži.(21.3.2013)

Ako zarytý meliškolog som ostal sklamany,nakolko odkedy bolo ohlasene že vznikne tento projekt,zaplesalo srdce každeho pravého fanúšika,ale po pozreti prišlo sklamanie.Ano prva čast dokumentu bola vporiadku,vidieť maestrov byt,fotky z jeho mladosti,kde vyzerá ako štramák,dalši doležity mýtus o jeho učinkovani v talianskej rozpravke tu bol potvrdeny,aj ked podla mna dost slabo,nakolko Maestro sa v nahravkach chvali fotkami,bolo treba ukazat jeho aj jeho fotky a nielen takto ležerne,na tie jeho fotky boli zvedavi iste viaceri.Najviac ma potešilo interview zo Šarinom,cely počiatok a myšlienka,vdaka ktorej je dnes Maestro taky popularny a ako malo chybalo,aby to dopadlo inak.K tomu zaznamu vystupenia sa mi chce ale grcať,tych zaznamov je teraz v čase vydania DVD na youtube milion,tento ničim nevinikal,skor by som povedal,že by sa hodilo vystupenie u Gorduliča,aj ked ten to celkom nezvladol ale Maestro tam diktoval tempo a dokazal kvality.Každy meliškolog by si to určite mal pozrieť,hlavne kvôli prvej polovici dokumentu,druha je slaby podpriemer tak za 0,5 hviezdy.Davam *** čo si myslim je dôstojne hodnotenie,nakolko sklamanie je dost velke...dalo sa z toho vyťažiť viac.Ono celkovo tie jeho vystupenia na tych trapnych diskotekach stoja za hrsť rajčín hnilých všelijakých,lebo aby ho všade najebavali palenkou,no teda toto som nevideu,zakaždym sa ho pytaju tie iste stupidne otazky o jeho živote,čo už na to odpovedal tisickrat,ja byť nim no ja na*ebem celému činžáku,trest smrti neni,budem doživotne v onom,v base...mne jedno...(27.3.2013)