Epizody(24)

Dítě narozené lidské matce a mýtickému stvoření se touží stát opravdovým člověkem. Pomohou mu na cestě bojovník a lukostřelec? (Netflix)

Recenze uživatele Zíza k tomuto seriálu (1)

Gugaui seo (2013)

Po delší době opět další korejský seriál, který nezklamal. Jistě, mělo to své neduhy - soutěže v zírání, spousta slz, výroky, které mě uváděly v "úžas" a chvíle, kdy jsem se nudila, nebo jak to říct jinak – to, co se právě míhalo na obrazovce mě nezajímalo natolik, abych se se zájem vydržela koukat po celou dobu. Ale mělo to i své velké kouzlo. Klišé a kýč do příběhu zapadly s elegancí, až mě to překvapilo. Smála jsem se, plakala jsem, byla jsem napjatá, byla jsem netrpělivá. Skoro jako bych snad ten seriál prožívala… :-P OST mi přišlo stejné jako u bratrů korejských seriálů – například pomalé cajdáky, které sednou do nálady (nestěžuju si). Vztah mezi hlavními postavami byl moc krásný, užívala jsem si s nimi každou chvíli. Navíc Gon to krásně dokresloval, že tahle trojice mě prostě brala. Občas jsem se bála, že to zabředne do typických schémat, ale byla jsem mile překvapena, že se tak nestalo. Ovšem polovinu posledního dílu jsem protrpěla - nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to strašný. Také mi bylo hned jasný, že když se stalo tohle a já vezmu v potaz všechny okolnosti, je jasné, jak to bude úplně končit a hle, nemýlila jsem se. Což by zase tak nevadilo, koneckonců pro mě asi druhý nejlepší konec, který scénáristi mohli vymyslet. Užila jsem si to. Pokud se chcete pobavit, zabojovat, zaitrikařit i dojmout, berte všemi deseti. Silné 4*. *SPOILER* Co se týče naplněnosti nebo nenaplněnosti seriálu, tj. stát se člověkem a najít knihu Gu. Já si myslím, že to tvůrci naplnili bezchybně. Možné ne tak okatě, ale je to tam. V posledním díle se Kang Chi admirála ptá, jestli si myslí, že kniha skutečně existuje. A on mu odpoví, že pokud věří, tak ano. Jenomže jeho milovaná už tu není, a tak v knihu věřit nechce – sám říkal, že bude čekat na někoho dalšího, s kým bude chtít strávit život. Podle mě kniha Gu není nic hmotného, žádná kniha. Je to prostě 100% přesvědčení, že "já už nechci být nesmrtelný, já chci s touhle ženou strávit život a umřít". A ten sto denní rituál je tam jen od toho, aby jeho usmyslení potvrdil a zpečetil. Podle mě si každý z rodiny Gu v sobě tu knihu nese (něco jako genetická genealogie). Alespoň tak to vidím, když se nad tím zamyslím. *KONEC SPOILERU* Přeloženo. ()