poster

Ray Donovan - Série 1 (série)

Krimi / Drama

USA, 2013, 10 h 33 min (Minutáž: 49–59 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Hrají:

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Dash Mihok, Katherine Moennig, Pooch Hall, Kerris Dorsey, Devon Bagby, Jon Voight, Peter Jacobson, Ambyr Childers, Josh Pais, Johnathon Schaech, Austin Nichols, Mo McRae, Denise Crosby, William Stanford Davis, Elliott Gould, Chris Latta, James Mathers, Andre Brooks, Jonathan Kowalsky, Brooke Smith, Frank Whaley, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, Robert G. Brewer, Doug McKeon, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Kristin Minter, Diego Serrano, Sarah Lilly, David Dastmalchian, Leah Bateman, Ashley Jackson, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Michael McGrady, Mary Mara, Max Bird-Ridnell, Chasty Ballesteros, Drew Powell, James Woods, Matt Shea, Joe Burke, Connie Sawyer, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tara Holt, Jay R. Ferguson, Michael Trotter, Lidia Porto, Shane Lynch, Michael Eauslin, Tom Beyer, Kanin Howell, Mark Berry, Bunnie Rivera, Andrew Bloch, Stacy Arnell, Joe Marinelli, Alex Saxon, Kalama Epstein
(další profese)
 • choze
  *****

  Od pilotního dílu naprostá seriálová pecka připomínající Spáče. Místy až předramatizovaná, ale aspoň to pořád neskutečně valí. Postavy včetně vedlejších sympatické, zajímavé a zábavné, což podtrhuje perfektní casting i herecké výkony na čele s ultra charizmatickým Schreiberem, Voightem a Woodsem, přičemž ostatní se ale vedle nich rozhodně neztratí. Dost mě bavil Bunchy a samozřejmě Mick. Člověk si říká, že kdyby Ray trochu víc komunikoval s vlastní ženou a dětma, ušetřil by si spoustu problémů, ale holt to nemá v povaze. Na konci první série i ukáplo pár slz.(14.10.2018)

 • Ouwen
  *****

  Díky vynikajícím hercům, barvitému scénáři a perfektní vizuální stránce je o zábavu postaráno. Jedná se o civilní krimi-drama s komediálními prvky, kde občas nám tvůrci naservírují realistické bitky a sem tam někdo dostane headshot. Tohle skutečně není o akci, nikam se nespěchá, veškeré dějové linky po první sérii pečlivě uzavřeny - všechno je přirozené a premisa o cápkovi, který žehlí problémy neschopných lidí a na ty svoje je zcela bezmocný, mne k seriálu magnetizuje. Škoda, že bitek není víc, i tak se ovšem nadmíru bavim a zejména Liv Schreiber jakožto Ray Motherfucker Donovan interpretuje famózní výkon spolu s Jonem Voightem (Mickey). Spolu vidět moc nejsou za to každá jejich vzájemná konfrontace je nervy drásající. Vůbec nezaostává ani rodina Donovanů (sebeničící Bunchy co furt chlastá, Terr a jeho "vztah" se sestřičkou, dcera, syn i manželka Raye) a naprosto žeru jeho parťáky (lesbička Lena, Izraelskej badass Avi). Potěší i správně démonický gangster Sully, hotovej automat na hlášky a vlk samotář od FBI, zasranej puntičkář, co Donovanům fakt zatopí. Chválím chytlavé soundtracky, přesto u mne vede instrumentálka, která hraje skoro neustále. Ohledně té akce, je Rková takže průstřely jdou vidět, bitky mají jednoduchou choreografii se složitými kryty, jsou kontaktní, bez střihů, realistické a dynamické - dost mi seriál připomíná Breaking Bad. Uvidím co nabídne druhá série, po první všecko šlape tak jak má, elegantní, emocionální, napínavé, syrové, autentické s charismatickým borcem, jezdící v luxusním autě a procházejícím skrz ty největší žumpy v LA. 9/10(8.10.2016)

 • PaTeXx
  *****

  V první půlce jsem myslel, že sleduju nejlepší seriál desetiletí. Pak už se zlehka začala vytrácet Rayova práce a dění se motalo jen kolem jeho rodiny (což není samozřejmě na škodu, ale nic se nesmí přehánět), konkrétně linka Bridget s Marvinem byla teror. I přes tohle, moje hodnocení ukazuje pětku, a to svědčí, že i tak tohle byla kurevsky dobrá série a není důvod něco měnit.(15.4.2019)

 • Necrotongue
  ****

  Po první sezóně jsem se seriálem vcelku spokojen, přestože jsem si od něj původně sliboval něco jiného. Přece jen jsem si myslel, že se tvůrci budou více věnovat Rayově práci, než jeho rodinným vztahům, proto to lehké zklamání, které se ale zcela vytratilo v průběhu posledních čtyř epizod. Velmi spokojen jsem byl s obsazením jednotlivých rolí, zvlášť Liev Schreiber, Eddie Marsan a Jon Voight byli velice přesvědčiví.(13.6.2018)

 • VanTom
  *****

  Podařený dramatický seriál se skvělými postavami, perfektně zahranými. Titulní Ray se živí řešením (= nevybíravým odstraňováním) problémů smetánky v L.A., větší bolení hlavy má však z hluboko pohřbené minulosti vlastní rodiny, pomalu vyplouvající na povrch po propuštění jeho lehkovážného otce-kriminálníka (bezkonkurenční Jon Voight). SÉRIE 1 je především právě o postupném poznávání, co vztahy mezi Donovanovými tak nevratně narušilo a poškodilo.(15.11.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace