Pokud jsem o čtvrté sezóně napsal, že byla zatím nejhorší, už to neplatí. Pátou řadou se táhla, od úvodní až po závěrečnou epizodu, filmaři tolik oblíbená rakovina, která se postarala o až děsivě líné tempo, a dala tvůrcům seriálu nebývalé možnosti k citovému vydírání emocionálnějších diváků. Nebýt několika světlých výjimek, stala by se ze seriálu otravná a pro mě nesledovatelná záležitost. Vzhledem k postupně klesající kvalitě mám z následující sezóny silné obavy, snad se mýlím a dočkám se příjemného překvapení.(4.4.2019)

Už se to hrozně táhlo. Atraktivní Los Angeles se moc nevyužívá, stupidní scény se mixují s klišé a občas se objeví slušný souboj. Chybí zajímavější témata, lepší postavy v konfrontaci s Rayem. Ani mě moc nenapadá co psát k týhle řadě, protože se toho moc nedělo. Konec série by měl bejt konec seriálu.(1.11.2017)

Tahle irská rodinka se nadělá taškařic, že už to není možný. Je to taková nastavovaná kaše, ale přesto jsem chtěl vidět další a další díl. A jak jsem nikdy neměl v oblibě Voighta, tak jako "hlava rodiny", starej Donovan, co se nadělá takovejch kravin, je perfektní. Bořkovi stavitelovi postavil pomník. :D(12.6.2018)

V prvních dílech SÉRIE 5 jsem nad Rayem málem lámal hůl, rozbředlé truchlení a vzpomínání na poslední měsíce nemocné Abby jako by ustrnulo v prázdnotě. Než mi došlo, že se koncept vrátil k S1 s jejím postupným odhalováním (tentokrát nedávné) traumatické minulosti. Od prozrazení napjatých skutečností v 8. epizodě se příběh konečně pohnul vpřed, přestože poněkud neochotně a vedlejší linky nechal stále jenom přicmrndávat (filmový mogul Susan Sarandonové si pravděpodobně své karty schovává na příště). 3½(15.11.2017)

Nedá sa povedať že by piata séria Raya Donovana bola vyložene zlá ale oproti predošlým sériám je proste slabá. Prvé epizódy sa točia len okolo flashbackov a smrti Abby. Potom sa to trochu rozbehne ale nemá to takú šťavu ako predtým keď som sa tešil na každú ďalšiu časť. Som fakt zvedavý na pokračovanie lebo si myslím že po tejto sérii to mohli s kľudom ukončiť. Snáď to neposerú ako napríklad v Prison Break a nebudú to preťahovať donekonečna.(5.8.2018)