Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (více)

Série(7) / Epizody(82)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (78)

Dívka s kytarou (2016) (S04E01)

Hmmm, tak to byl u tohoto seriálu zatím nejslabší vstup do nové sezóny. Otevřelo se sice mnoho dějových linií, ale ani jedna mě doopravdy nezaujala. Poprvé jsem se u sledování Raye Donovana opravdu nudil, scénáristům se fakt nezadařilo, takže se děj motal od ničeho k ničemu. ()

Marisol (2016) (S04E02)

Druhá epizoda třetí sezóny byla o poznání lepší než předchozí díl. Velkou zásluhu na tom měla Lisa Bonet v roli Marisol Campos, které se podařilo rozčeřit až příliš klidnou hladinu nového příběhu. Abych to shrnul, tempo bylo živější, došlo i na nějakou tu akci, ale k dokonalosti ještě kus cesty chyběl. ()

Velká zelená podkova Malého Billa Primma (2016) (S04E03)

Ve třetí epizodě jsem se dočkal takového standardu tohoto seriálu. Nešlo sice o nic úžasného, na druhou stranu to ale vůbec nebylo špatné, stále se něco dělo a nuda mi nehrozila ani omylem. I když mi bylo jasné, že Mickeyho akce neskončí očekávaným úspěchem, výsledek mě pobavil. "Uč se, abys moh hrabat lupeny." "Zahradník já nebudu." ()

Federální bradavková inspekce (2016) (S04E04)

V tomto případě jsem s hodnocením trochu váhal, rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože tempo příběhu opět trochu pokleslo, Mickeyho dějová linie mě zase jednou vůbec nebavila a Terryho starost o bližního mi lezla vyloženě na nervy. Každopádně mě potěšil i pobavil další návrat ex agenta Cochrana, takže jsem se nakonec rozhodl pro 4*-. ()

Oplať a odjeď (2016) (S04E05)

Pátá epizoda byla vcelku koukatelná, částečně byla komediální a částečně depresivní. Komediální část zahrnovala získávání čtyř milionů dolarů, všechno, co se k tomu vázalo, mi pěkně podráždilo bránici. Do druhé části spadaly rakovina a poporodní deprese, či co to bylo. 4*- ()

Ryba a pták (2016) (S04E06)

Na této epizodě se dalo krásně sledovat, jak se tempo příběhu okamžitě sníží, pokud se děj věnuje událostem v Rayově rodině. Pokud zrovna nešlo o křtiny, boj s rakovinou a osamělého Bunchyho, všechno poměrně svižně plynulo. Fakt bych si moc přál, aby Conor dopadl stejně jako Belikov, ten zmetek mi leze strašně na nervy. ()

Norman zachraňuje svět (2016) (S04E07)

Děj sedmé epizody nebyl vůbec špatný, Mickeyho vězeňské dobrodružství bylo docela vtipné, totéž se dá říct i o dějové linii Eda Cochrana a dočkal jsem se i nějakého toho napětí, přestože ho bylo pomálu. V jednom z předešlých hodnocení jsem uvítal obsazení Lisy Bonet, teď už mi neustálé návraty její Marisol začínají hodně vadit. ()

Texasan (2016) (S04E08)

Na to, aby mě mohl osmý díl nadchnout, v něm bylo příliš mnoho Conora a srdceryvných scén se zdeptaným Bunchym. Prvně jmenovanému bych nejradši chvíli mlátil hlavou o obrubník, v případě Bunchyho bych uvítal, kdyby se už scénáristé vydali jiným směrem. No, závěr naznačil určitou naději, takže budu doufat. 4*- ()

Měj se, krásko (2016) (S04E09)

Po předchozí lehce ospalé epizodě jsem se konečně zase dočkal nějaké akce a rozhodl jsem se, že to oslavím pátou hvězdičkou. Nájezd notorického babráka Micka na Primm mě pobavil, dění kolem Raye a moskevských nájezdníků mě převelice zaujalo. ()

Lake Hollywood (2016) (S04E10)

Nevím, na čem tvůrci jedou, když po velmi dobré epizodě přijdou s dílem, který nepřinesl prakticky nic podstatného. Ocenil jsem jen rozloučení s jednou s postav, která mi lezla na nervy, přimlouval bych se za to, aby ji co nejdříve následoval Conor, to by bylo krásné... ()

Čínský dril (2016) (S04E11)

Abych řekl pravdu, jedenáctá epizoda mě zklamala podobně jako předchozí díl. Celá dějová linie s Mickeyho cestou do Las Vegas mi přišla absolutně zbytečná a fungovala jen jako umělé natahování děje. Příběh vůbec neměl tempo, příprava na střetnutí s Rusy se už táhne několik epizod a akce veškerá žádná (o napětí ani nemluvě). ()

Práskač obecný (2016) (S04E12)

Ani závěrečná epizoda mě tentokrát nenaplnila velkým nadšením. Pravda, dočkal jsem se konečně nějaké akce, ale děj se mi zdál být velmi předvídatelný a finální střet s ruskou mafií na mě působil jako špatný vtip. Kvůli tomuhle jsem byl po několik epizod krmen obavami o budoucnost hlavních postav? Hmmm... ()

Série 5 (2017) (S05)

Pokud jsem o čtvrté sezóně napsal, že byla zatím nejhorší, už to neplatí. Pátou řadou se táhla, od úvodní až po závěrečnou epizodu, filmaři tolik oblíbená rakovina, která se postarala o až děsivě líné tempo, a dala tvůrcům seriálu nebývalé možnosti k citovému vydírání emocionálnějších diváků. Nebýt několika světlých výjimek, stala by se ze seriálu otravná a pro mě nesledovatelná záležitost. Vzhledem k postupně klesající kvalitě mám z následující sezóny silné obavy, snad se mýlím a dočkám se příjemného překvapení. ()

Abby (2017) (S05E01)

Přiznám se, že jsem vůbec nechápal, která bije, dokonce jsem si musel zkontrolovat, jestli jsem se omylem nezačal dívat na šestou řadu. I když jsem zjistil, že je to opravdu pátá série, příliš jsem si nepomohl. Řešila se spousta záležitostí, o kterých jsem nic nevěděl, probíhaly vzpomínky na něco, co se asi odehrálo v pauze mezi sezónami, takže mě tvůrci opravdu nenadchli. ()

Las Vegas (2017) (S05E02)

Možná to ani není chyba tvůrců, možná jsem se jen nedokázal naladit na jejich nový styl, kterým podávají příběh páté sezóny, ale už to není Ray Donovan, na něhož jsem byl zvyklý. Jednak mě dost štve neustálé hopsání v čase, jednak se mi zdá být děj velmi přibržděný, tempo vázne a místy je to trochu nuda. ()

Pejskař (2017) (S05E03)

Ne, ani třetí epizoda mě nedokázala tak úplně vtáhnout do děje. Mnohem více mi vyhovovaly předchozí sezóny, které se neutápěly v lítosti a sebelítosti, tady má příběh stále pomalé tempo, místy mě trochu nudí a nutí mě vzpomínat na dobu, kdy mě Ray ještě bavil. ()

Prodáno (2017) (S05E04)

Jednu chvíli už jsem si myslel, že budu konečně zvyšovat hodnocení, protože Mickeyho řešení japonského problému mě fakt pobavilo stejně jako Brandonova miliónová bageta, jenže tvůrci ani tentokrát nevynechali onkologickou vsuvku a ani zapojení Bridget mě dvakrát nenadchlo. 3*+ ()

Chlapec o Šábesu (2017) (S05E05)

Některé pasáže mi docela připomínaly můj oblíbený seriál, ale i tentokrát bylo kolem přílišné množství divného balastu, který veškeré dobré počiny okamžitě negoval. Konkrétně mi přijde nudná dějová linie kolem Natalie James, kde se jen vedou nezáživné řeči a opakují se stále stejné scény a vrcholně mě otravují onkologické útoky na city. ()

Shelley Duvall (2017) (S05E06)

Takhle stereotypně jsem snad ještě žádný seriál nehodnotil. Nemůžu si pomoct, ale mám neodbytný pocit, že pátou sezónou začali tvůrci seriálu cílit na úplně jinou diváckou skupinu. Ty neustálé dojemné vzpomínky a citové výlevy mě opravdu nebaví, připadám si být zle podveden. ()

If I Should Fall from Grace with God (2017) (S05E07)

Cože? Seriál Ray Donovan se opravdu v sedmé epizodě vrátil k původní podobě? Tohle byl jediný díl z těch sedmi, kdy jsem měl pocit, že se dívám přesně na to, co jsem chtěl vidět. Nebýt Terryho sebemrskačských výlevů, klidně bych tam plácnul i pátý kousek. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted