Reklama

Reklama

Ray Donovan

(TV seriál)
Krimi / Drama
USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Hrají:

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(82)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

(více)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (78)

Série 1 (2013) (S01) 

Po první sezóně jsem se seriálem vcelku spokojen, přestože jsem si od něj původně sliboval něco jiného. Přece jen jsem si myslel, že se tvůrci budou více věnovat Rayově práci, než jeho rodinným vztahům, proto to lehké zklamání, které se ale zcela vytratilo v průběhu posledních čtyř epizod. Velmi spokojen jsem byl s obsazením jednotlivých rolí, zvlášť Liev Schreiber, Eddie Marsan a Jon Voight byli velice přesvědčiví. ()

Pytel, nebo pálka (2013) (S01E01) 

Pilotní epizoda se tvůrcům velice povedla, námět mě potěšil, Ray Donovan vlastně vykonává stejnou práci jako pan Wolf v Pulp Fiction, a tím je dáno, že se mi seriál musí líbit. První díl se nezabýval jen Rayovými pracovními aktivitami, ale dovolil nám nahlédnout i do jeho složitého soukromého života. ()

Pusou to ještě jde (2013) (S01E02) 

Ve druhé epizodě poněkud pokleslo tempo příběhu, Rayova práce se dostala na vedlejší kolej a větší část děje zabraly rodinné a vztahové záležitosti, což tomuto dílu na atraktivitě nepřidalo. 4*- ()

Zatřes zadkem (2013) (S01E03) 

Ani tentokrát jsem nebyl úplně nadšen, po úvodní epizodě jsem si přece jen myslel, že se bude příběh odvíjet v jiné rovině, Rayova práce je zatím stále okrajovou záležitostí a seriál se až příliš podrobně zabývá vztahy a rozborem pocitů ( Abby). Sezóna sice zatím vůbec není špatná, ale přece jen by to chtělo víc šťávy. 4*- ()

Černý cadillac (2013) (S01E04) 

Čtvrtá epizoda se mi přece jen zdála být o chlup lepší, rodinný den v Bel Air se mi hodně líbil, ukázalo se, že jablko opravdu nepadá daleko od stromu, Ray Donovan ani Stu Feldman by nemuseli u svých synů provádět test otcovství. Jon Voight hraje výborně, jeho postava mi leze pořádně na nervy a myslím, že právě o to tvůrcům šlo. ()

Golem (2013) (S01E05) 

Seriál zvolna zaplňují více, či méně (spíš více) narušené postavy, například stalker, který šel po Ashley, ji svou úchylkou evidentně nakazil:-) Pořád mám problém s tím, že se tvůrci málo věnují tomu, co Raye živí, a příliš se zabývají vztahy nejen v jeho rodině. ()

Kolaudačka (2013) (S01E06) 

No jo, no, v komentáři k páté epizodě jsem si postěžoval na to, že se tvůrci příliš ponořili do mezilidských vztahů, zatímco by mohli přidat na akci a jako naschvál přišel večírek u Bunchyho. Je fakt, že mám rád, když mají postavy hloubku, ale tady už by to opravdu chtělo nějaké oživení, scénář se ve vztahové části příběhu nějak zamotal. 4*- ()

Znovu narozený (2013) (S01E07) 

Děj byl tentokrát přece jen živější, tempu příběhu výrazně pomohl Rayův bostonský pobyt, pobavil mě i Abbyin dobrodružný moment včetně následků, jen dějová linie s Marvinem a Bridget mě znovu příliš nebrala. ()

Bridget (2013) (S01E08) 

Ta černobílá dvojice už mě opravdu nebaví a zbytečně mi kazí celkový dojem z každé epizody. Pobavila mě Rayova reklamace spojená s vymáháním peněz za Bunchyho dům i Mickeyho nepochopení situace. ()

Jízda (2013) (S01E09) 

U deváté epizody jsem se konečně mohl dobře bavit, rodinné potíže hlavního hrdiny šly z větší části stranou, aby je nahradila černá komedie o převozu hledaného zločince z Bostonu do Los Angeles. A aby toho nebylo málo, dostávala mě ještě Rayova snaha dostat z problémů někoho, kdo je přitahuje jako magnet. I Mickey byl tentokrát vtipný. ()

Boxerský večer (2013) (S01E10) 

Vypadá to, že se seriál konečně rozjel, i desátá epizoda měla podobně dobré tempo jako předchozí díl, děj se tentokrát točil hlavně kolem Mickeyho a jeho setkání se starým kamarádem a já jsem se dobře bavil. ()

Posranej Bucky Dent (2013) (S01E11) 

Už potřetí za sebou jsem ohodnotil epizodu pěti hvězdičkami, čímž jsem sám sebe překvapil. Děj seriálu už místy tak trochu stagnoval, takže jsem vůbec nečekal, že by mohlo dojít k takovému zlepšení. Bunchy byl pro mě poměrně nudnou postavou, teď poprvé provedl něco záslužného. ()

Úplně stejný (2013) (S01E12) 

Kvalitní závěr první sezóny. Tvůrci se i tentokrát soustředili hlavně na zajímavé dění kolem Sullyho, ale překvapivě dobře teď do děje zapadl i vývoj v Rayově rodině. "On je mrtvej?" "Myslím, že spí. Nebuď ho." ()

Série 2 (2014) (S02) 

Druhá sezóna výborně začala, ale pak rychle ztratila tempo, některé postavy mi začaly lézt trochu na nervy a začínal jsem mít z dalšího vývoje seriálu obavy. Jedenáctá epizoda mi dokázala znovu vrátit naději a závěr byl prostě skvělý. Podobně jako v předchozí řadě mě příliš nebavily Rayovy neshody na domácí frontě a bylo mi líto, že tvůrci častěji nesáhli po pořádné akci, protože právě tyto scény se jim skvěle daří. Ve finální epizodě to jasně dokázali, a hned se bylo na co dívat. ()

Yo soy capitán (2014) (S02E01) 

Potěšilo mě, že první epizoda druhé sezóny plynule navázala na závěr předchozí řady a že se tvůrci drželi toho,co fungovalo ve čtyřech předešlých dílech. Rodinné problémy se sice nadále řešily, ale prioritu měly hlavně Rayovy profesní záležitosti, navíc Ed Cochran Hanka Azarii je nesrovnatelně charismatičtější postavou oproti nevýraznému Van Millerovi. ()

ŰberRay (2014) (S02E02) 

A znovu došlo k posunu k Rayovým rodinným problémům, navíc se děj až příliš točil jen kolem Mickeyho, a i když náhlá výměna na postu probačního úředníka nebyla špatná, na plný počet hvězdiček mi to nestačilo. ()

Poklady a půjčky (2014) (S02E03) 

Třetí epizoda byla podle mě ve druhé sezóně zatím nejslabší, nestalo se vlastně nic opravdu podstatného a jediné, co mi trochu zvedlo náladu, bylo Feldmanovo natáčení, to se opravdu povedlo:-) 4*- ()

Orál (2014) (S02E04) 

Čtvrtá epizoda nebyla vůbec špatná, Drobek si hned na začátku na sto metrech téměř zavařil motor i další vývoj děje kolem jeho osoby byl výborný, ale ke konci dílu už trochu upadalo tempo, což byla škoda, k pátému kousku nebylo daleko. Doufám, že si to v další epizodě vynahradím. ()

Irské jaro (2014) (S02E05) 

Pátá epizoda se každopádně vydařila, bavil jsem se po celou dobu a Rayovy problémy na domácí frontě tentokrát vhodně doplňovaly ostatní dění. Příběh měl velmi slušné tempo a všechno se zase o něco víc zkomplikovalo ( naštěstí tím správným způsobem). ()

Viagra (2014) (S02E06) 

Kvalita šla tentokrát zase lehce dolů, děj nebyl tak dynamický a tempo příběhu tak plynulé jako v předchozí epizodě. Příliš mě nenadchly dějové linie Mickeyho a Bunchyho, které mě místy až nudily. Příliš mě zatím neoslovila ani nová postava Stevea Knighta. ()

Reklama

Reklama