Ray Donovan - Série 5

(série)
USA, 2017, 12 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Tara Buck, Alyssa Diaz, Michel Gill, Holly Lynch, Keir O'Donnell, Graham Rogers, Lili Simmons, Jon Voight, Susan Sarandon, C. Thomas Howell (více)

Epizody(12)

Locksley

Tahle irská rodinka se nadělá taškařic, že už to není možný. Je to taková nastavovaná kaše, ale přesto jsem chtěl vidět další a další díl. A jak jsem nikdy neměl v oblibě Voighta, tak jako "hlava rodiny", starej Donovan, co se nadělá takovejch kravin, je perfektní. Bořkovi stavitelovi postavil pomník. :D ()

Necrotongue

Pokud jsem o čtvrté sezóně napsal, že byla zatím nejhorší, už to neplatí. Pátou řadou se táhla, od úvodní až po závěrečnou epizodu, filmaři tolik oblíbená rakovina, která se postarala o až děsivě líné tempo, a dala tvůrcům seriálu nebývalé možnosti k citovému vydírání emocionálnějších diváků. Nebýt několika světlých výjimek, stala by se ze seriálu otravná a pro mě nesledovatelná záležitost. Vzhledem k postupně klesající kvalitě mám z následující sezóny silné obavy, snad se mýlím a dočkám se příjemného překvapení. ()

HonzysKISS

Doufal jsem, že po slabší čtvrté sérii se filmaři poučí a přijdou s něčím skvělým, jenomže ono je to ještě horší. Pátá série je vážně průser. Všichni totálně vyměkli, pořád brečej, samé flashbacky, halušky a některé postavy kompletně nesmyslně domrvili. Jediný Mickey a Lena tahají za správnej provaz. ()

Ouwen

Už se to hrozně táhlo. Atraktivní Los Angeles se moc nevyužívá, stupidní scény se mixují s klišé a občas se objeví slušný souboj. Chybí zajímavější témata, lepší postavy v konfrontaci s Rayem. Ani mě moc nenapadá co psát k týhle řadě, protože se toho moc nedělo. Konec série by měl bejt konec seriálu. ()

VanTom

V prvních dílech SÉRIE 5 jsem nad Rayem málem lámal hůl, rozbředlé truchlení a vzpomínání na poslední měsíce nemocné Abby jako by ustrnulo v prázdnotě. Než mi došlo, že se koncept vrátil k S1 s jejím postupným odhalováním (tentokrát nedávné) traumatické minulosti. Od prozrazení napjatých skutečností v 8. epizodě se příběh konečně pohnul vpřed, přestože poněkud neochotně a vedlejší linky nechal stále jenom přicmrndávat (filmový mogul Susan Sarandonové si pravděpodobně své karty schovává na příště). 3½ ()