Hataraku maó-sama! (TV seriál)

• japonský

はたらく魔王さま!

Devil Is a Part-Timer!, The

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2013, 13x24 min

• Saraph

Ze začátku jsem byl opravdu spokojen, řekněme první 4 epizody. Připadalo mi, že tento seriál má dobrý nádech, co se rozložení postav týče. Vždycky mají postavy v těhle slice of life nějakou osobnost, ať už je to obyčejný školák, upír, terminátor nebo třeba ďábel. Když si pak ale všichni sednou někde u stolu a jen mluví, přestane na tom najednou záležet. Proto bych řekl, že Maou nejprve velice zdařeně ovládal svou druhou identitu pekelného vládce, ale jakmile se z něj po pár epizodách stal regulární zaměstnanec fast foodu, jako kdyby mu něco prasklo v hlavě a je z něj najednou jeden z těch pošuků, co neusále opakují stokrát omleté fráze typu "Sorry for waiting." nebo "Enjoy your food." Co nám pak po druhé polovině seriálu přibyly nové postavy, už to jaksi nebylo to, co jsem k tomu cítil ze začátku - ze slibného rozjezdu nakonec pro mě docela zklamání.(14.6.2013)

Jak rád bych tomu dál 4*, ale to jednoduše nejde. Nápad o démonovi pracujícím ve fast foodu a zvykajícím se na lidský svět je příjemně švihlý. První díly si na právě těchto komických situacích zakládají a musím říct, že jsem se slušně bavil (náhodné přivolání taxíku). Postavy jsou charakterově poctivé a zajímavé. Časem se objevují slečinky, takže máme i kousek romance, ale jak to tak bývá u solidního rozjezdu, těžko se udržuje. Nápady se opakují, objevují se fillery, charaktery se nerozvíjí a hlavní špatňák na konci je strašlivě vlažný až blbý. Škoda, že nám to tedy zabředává do nudné šedi, protože to byla zprvu fakt prča.(25.10.2016)

Anime bolo vážne originálne a vtipné :) Na začiatku som čakala niečo úplne iné. Nakoniec to bola milá ukážka toho, že aj Satan nie je zlý sám o sebe a berie veci z iného pohľadu. A tak ďalej s podobnými kecami a charaktere tohto anime. Čo tomu vytknúť. Ja konkrétne hudbu. Nepozdávala sa mi proste... Postavy. Ach, jaj. Viem, že patrila k hlavným postavám, ale pre mňa bola tak nesympatická. Reč je o "hrdinke" s menom Emília, ale to patrí skôr k osobnému až tak nepodstatnému detailu. A ten dej. Bol celkom v pohode. Bolo v ňom pár vyvrcholení (2, čo je zvyčajný počet veľkých zvratov v jednom anime). Celkom dobre to bolo rozmiestnené, ale medzi tými dvoma vyvrcholeniami sa vyskytlo aj pár dielov o ničom. Ale z druhej strany sa počas toho času dali lepšie spoznať postavy. Tak to vyzerá, že podľa môjho hodnotenia v komentári, by som mala dať približne 3-4. Privieram oči a dávam 4, pretože ten začiatok ma vážne dostal.(28.1.2014)

Ze začátku mě hodně bavilo a dost jsem se nasmál. Bohužel pak to sklouzlo do průměru a věnovalo se to souboji mezi McDonaldem a KFC, což fakt zajímavý není. Jinak postavy pěkné, animace též a hodně pobavil i ten jazyk z fantasy světa. Jen škoda nevyužitýho potenciálu, takle jen 65%. I přesto pokud bude 2.série tak určitě koukám.(7.7.2013)

Sympatické postavy, komediální momenty, které většinou opravdu fungují, občas i trochu té romantiky a na své si přijdou i příznivci supernatural soubojů - Hataraku maō-sama! si v podstatě bere všechny oblíbené ingredience žánru a umně je kombinuje do celku, který postrádá nějakých výraznějších záporů, na druhou stranu ale ani nepřekračuje stín obyčejného rabukome bez jakýchkoli invencí, takže je "jen" řemeslně dobře odvedenou směsicí stokrát viděného. Ty uvozovky mají rozhodně své opodstatnění, protože i to v žánru, kde se to obvykle jenom hemží trapností, laciností a prvoplánovitostí, neznamená zrovna málo. ***(1.7.2013)