Hataraku maó-sama! (TV seriál)

• japonský

はたらく魔王さま!

Devil Is a Part-Timer!, The

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2013, 13x24 min

Jak rád bych tomu dál 4*, ale to jednoduše nejde. Nápad o démonovi pracujícím ve fast foodu a zvykajícím se na lidský svět je příjemně švihlý. První díly si na právě těchto komických situacích zakládají a musím říct, že jsem se slušně bavil (náhodné přivolání taxíku). Postavy jsou charakterově poctivé a zajímavé. Časem se objevují slečinky, takže máme i kousek romance, ale jak to tak bývá u solidního rozjezdu, těžko se udržuje. Nápady se opakují, objevují se fillery, charaktery se nerozvíjí a hlavní špatňák na konci je strašlivě vlažný až blbý. Škoda, že nám to tedy zabředává do nudné šedi, protože to byla zprvu fakt prča.(25.10.2016)

Maou - sama ste tu ? Z krajiny Ente Isla kde démoni žijú, dostali sa démoni do Japonska. Prvé diely (epizódy) sú tak smiešne (vtipné), už len keď začnú hovoriť tou čudnou rečou. Prvé diely sú také vtipné a svieže, že to sa len tak nevidí. Stále som sa musel smiať. Ako komédia toto anime rozhodne vyšlo. A čo je najdôležitejšie Chi-chan má fajnové prsia sú veľké tak, že ostatné a hlavne Emi závidí. ///Super mega SPOILER : No čo keď Emi závidí však menšie prsia sa lepšie vojdú do brnenia a ešte k tomu je to brnenie lacnejšie. /// koniec super mega SPOILERU. A to nerád dávam spoilery ach jaj. Aj som si myslel, že to bude háremovka, ale nakoniec táto háremovka nie je hlúpa. Existuje tu sústredenie skôr na vtipné momenty a tak trocha aj na príbeh. Dôležité je aby sa vládcovi darilo ísť stále vyššie v kariérnom rebríčku MgRonaldu. Dievčatá čo sú postupne pridávané do príbehu, nie sú vôbec na zahodenie. Šteklivých ecchi situácii moc nie je a tak ja som celkom spokojný, že som dostal to čo som chcel dostať (väčšinou). Romantických situácií je málo, lebo vládca sa sústreďuje na svoju prácu a myslí asi len na ňu. Jediné čo je cítiť je konkurencia jednotlivých dievčat. Škoda je len to, že postupne toto anime stráca dych, to čo sme už videli nie je také smiešne ak to vidíme znova a nápady zrejme dochádzajú (sú aj výnimky napríklad plášť). V podstate na začiatku som sa smial skoro celý čas a ku koncu len každých päť minút, ale napriek tomu mi zostal veľmi príjemný úsmev na tvári (to znamená, že ma to bavilo). Jednotlivé postavy majú scénky a svoj vlastný humor, ktorým dokážu zaujať. Paradoxne Maou nie je tak vtipný sám o sebe, ale skôr situácie, ktoré sa dejú okolo neho. Samozrejme Hataraku maō-sama! treba brať ako anime, ktoré je veľmi a veľmi pritiahnuté za vlasy, až niektoré korienky sú skoro vytrhnuté. Treba si uvedomiť, že toto dielo je v prvom rade komédia. Dievčatá sú milé a každá je povahovo iná (Suzuno; Chiho ; Emi). Dosť ma zaujal Shirou Ashiya, ktorý vytváral veľa vtipných situácii. Ak nechcete ísť do Grónska pozerajte toto anime! Tentokrát ma opening a ani ending nezaujal. Hodnotenie je také aké je hlavne pre diely ku koncu, kedy anime stráca trocha dych, lebo vidíme dokola (skoro) to isté. (Hodnotenie 3,5)(17.4.2015)

Anime bolo vážne originálne a vtipné :) Na začiatku som čakala niečo úplne iné. Nakoniec to bola milá ukážka toho, že aj Satan nie je zlý sám o sebe a berie veci z iného pohľadu. A tak ďalej s podobnými kecami a charaktere tohto anime. Čo tomu vytknúť. Ja konkrétne hudbu. Nepozdávala sa mi proste... Postavy. Ach, jaj. Viem, že patrila k hlavným postavám, ale pre mňa bola tak nesympatická. Reč je o "hrdinke" s menom Emília, ale to patrí skôr k osobnému až tak nepodstatnému detailu. A ten dej. Bol celkom v pohode. Bolo v ňom pár vyvrcholení (2, čo je zvyčajný počet veľkých zvratov v jednom anime). Celkom dobre to bolo rozmiestnené, ale medzi tými dvoma vyvrcholeniami sa vyskytlo aj pár dielov o ničom. Ale z druhej strany sa počas toho času dali lepšie spoznať postavy. Tak to vyzerá, že podľa môjho hodnotenia v komentári, by som mala dať približne 3-4. Privieram oči a dávam 4, pretože ten začiatok ma vážne dostal.(28.1.2014)

• Saraph

Ze začátku jsem byl opravdu spokojen, řekněme první 4 epizody. Připadalo mi, že tento seriál má dobrý nádech, co se rozložení postav týče. Vždycky mají postavy v těhle slice of life nějakou osobnost, ať už je to obyčejný školák, upír, terminátor nebo třeba ďábel. Když si pak ale všichni sednou někde u stolu a jen mluví, přestane na tom najednou záležet. Proto bych řekl, že Maou nejprve velice zdařeně ovládal svou druhou identitu pekelného vládce, ale jakmile se z něj po pár epizodách stal regulární zaměstnanec fast foodu, jako kdyby mu něco prasklo v hlavě a je z něj najednou jeden z těch pošuků, co neusále opakují stokrát omleté fráze typu "Sorry for waiting." nebo "Enjoy your food." Co nám pak po druhé polovině seriálu přibyly nové postavy, už to jaksi nebylo to, co jsem k tomu cítil ze začátku - ze slibného rozjezdu nakonec pro mě docela zklamání.(14.6.2013)

Nato, že sa jednalo o klasický šónen, som bol milo potešený. Seriál nejaké nové žánrové zvraty neprináša a svojím spôsobom je veľmi schematický, čo sa môže zdať odradzujúce, hoc na prvý pohľad láka vydareným dizajnom. Ale i tak som sa bavil. Už len myšlienka nechať jeho urodzenosť Satana obracať hamburgre u McDonalda je priam božská. Takisto humor (často o hraný) sa nesnaží za každú cenu vtierať a našli sa aj originálne scénky. A nakoniec nano.RIPE... K dobru sa počíta aj rozumná dĺžka.(15.12.2013)