Hataraku maó-sama!

(seriál)
  • Japonsko はたらく魔王さま! (více)
Trailer 1
Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Romantický
Japonsko, (2013–2022), 10 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Satoši Wagahara (kniha)

Nao Tójama, Mamiko Noto, Júki Ono, Kanae Itó, Jóko Hikasa, Hiro Šimono, Ajaka Suwa, Saori Óniši, Hiroki Jasumoto, Júiči Iguči, Kenta Mijake (více)

Série(2) / Epizody(25)

Démoní kráľ Sadao je len krôčik od dobytia sveta, keď je porazený Hrdinkou Emilia a nútený presunúť sa do iného sveta - novodobého Tokia. Nakoľko jediné, čo démoní kráľ dokáže, je dobývať svet – čo je skutočne nevyhnutná schopnosť v situácii, v ktorej sa ocitol – musí pracovať ako brigádnik v MgRonalde, aby mohol platiť prenájom a ostatné životné náklady. (Anego)

Trailer 1

Scalpelexis

[1. série] Jak rád bych tomu dál 4*, ale to jednoduše nejde. Nápad o démonovi pracujícím ve fast foodu a zvykajícím se na lidský svět je příjemně švihlý. První díly si na právě těchto komických situacích zakládají a musím říct, že jsem se slušně bavil (náhodné přivolání taxíku). Postavy jsou charakterově poctivé a zajímavé. Časem se objevují slečinky, takže máme i kousek romance, ale jak to tak bývá u solidního rozjezdu, těžko se udržuje. Nápady se opakují, objevují se fillery, charaktery se nerozvíjí a hlavní špatňák na konci je strašlivě vlažný až blbý. Škoda, že nám to tedy zabředává do nudné šedi, protože to byla zprvu fakt prča. ()

Hromino

Mile překvapen tímto seriálem jsem. Když jsem po době nepříliš krátké opět slyšel spojení "vládce démonů" a "hrdin(k)a", málem mě braly mory a dosti jsem váhal, zda vůbec zkusit první díl, ale nakonec jsem rád, že jsem se opět nedočkal stejné scenáristické křeče a přespříliš bujného poprsí jako u Maojú. Synopse ve mně sice vyvolala dojem, že půjde o nevtipnou blbost plnou všehomožného ksichtění, nepřiměřených výlevů nejzákladnějších emocí a koňskou dávkou fanservisu, ale ve výsledku jde nakonec o velmi příjemný seriál s rozumnou dávkou nenuceného humoru a trochou romantiky, ovšem té je tam opravdu jen malé, uměřené množství, proto bych seriál za rabukome neoznačil. Líbí se mi, že seriál podobně jako Gintama obsahuje odkazy na rozličné prvky z "našeho světa" – kromě McDonald's třeba i na Harryho Pottera či film Super Size Me – a operuje s postavami, které jsou vtipné, nápadité, umí si získat mé sympatie a žádná mi nepřijde zbytečná. Na rozdíl od ostatních doposud zde komentujících bych si však dovolil polemizovat o (ne)záživnosti druhé poloviny seriálu. Ta mi naopak přišla lepší nejen proto, že přinesla více zajímavých postav, ale také proto, že více obsahovala vyloženě konverzační scény a právě onu vícedílnou zápletku o souboji mezi fastfoody. Je to zkrátka taková fajn oddechovka, která sice nijak zvlášť diváka nenadchne a do křesla jej hloubkou psychologie postav a propracovanosti děje opravdu tvrdě neposadí, ale jako příjemné pokoukání po náročném dni slouží přímo výtečně. A výtvory studia White Fox mě zajímají čím dál více. Trochu slabší 4*. ()

Hees

Maou - sama ste tu ? Z krajiny Ente Isla kde démoni žijú, dostali sa démoni do Japonska. Prvé diely (epizódy) sú tak smiešne (vtipné), už len keď začnú hovoriť tou čudnou rečou. Prvé diely sú také vtipné a svieže, že to sa len tak nevidí. Stále som sa musel smiať. Ako komédia toto anime rozhodne vyšlo. A čo je najdôležitejšie Chi-chan má fajnové prsia sú veľké tak, že ostatné a hlavne Emi závidí. ///Super mega SPOILER : No čo keď Emi závidí však menšie prsia sa lepšie vojdú do brnenia a ešte k tomu je to brnenie lacnejšie. /// koniec super mega SPOILERU. A to nerád dávam spoilery ach jaj. Aj som si myslel, že to bude háremovka, ale nakoniec táto háremovka nie je hlúpa. Existuje tu sústredenie skôr na vtipné momenty a tak trocha aj na príbeh. Dôležité je aby sa vládcovi darilo ísť stále vyššie v kariérnom rebríčku MgRonaldu. Dievčatá čo sú postupne pridávané do príbehu, nie sú vôbec na zahodenie. Šteklivých ecchi situácii moc nie je a tak ja som celkom spokojný, že som dostal to čo som chcel dostať (väčšinou). Romantických situácií je málo, lebo vládca sa sústreďuje na svoju prácu a myslí asi len na ňu. Jediné čo je cítiť je konkurencia jednotlivých dievčat. Škoda je len to, že postupne toto anime stráca dych, to čo sme už videli nie je také smiešne ak to vidíme znova a nápady zrejme dochádzajú (sú aj výnimky napríklad plášť). V podstate na začiatku som sa smial skoro celý čas a ku koncu len každých päť minút, ale napriek tomu mi zostal veľmi príjemný úsmev na tvári (to znamená, že ma to bavilo). Jednotlivé postavy majú scénky a svoj vlastný humor, ktorým dokážu zaujať. Paradoxne Maou nie je tak vtipný sám o sebe, ale skôr situácie, ktoré sa dejú okolo neho. Samozrejme Hataraku maō-sama! treba brať ako anime, ktoré je veľmi a veľmi pritiahnuté za vlasy, až niektoré korienky sú skoro vytrhnuté. Treba si uvedomiť, že toto dielo je v prvom rade komédia. Dievčatá sú milé a každá je povahovo iná (Suzuno; Chiho ; Emi). Dosť ma zaujal Shirou Ashiya, ktorý vytváral veľa vtipných situácii. Ak nechcete ísť do Grónska pozerajte toto anime! Tentokrát ma opening a ani ending nezaujal. Hodnotenie je také aké je hlavne pre diely ku koncu, kedy anime stráca trocha dych, lebo vidíme dokola (skoro) to isté. (Hodnotenie 3,5) ()

Saraph

Ze začátku jsem byl opravdu spokojen, řekněme první 4 epizody. Připadalo mi, že tento seriál má dobrý nádech, co se rozložení postav týče. Vždycky mají postavy v těhle slice of life nějakou osobnost, ať už je to obyčejný školák, upír, terminátor nebo třeba ďábel. Když si pak ale všichni sednou někde u stolu a jen mluví, přestane na tom najednou záležet. Proto bych řekl, že Maou nejprve velice zdařeně ovládal svou druhou identitu pekelného vládce, ale jakmile se z něj po pár epizodách stal regulární zaměstnanec fast foodu, jako kdyby mu něco prasklo v hlavě a je z něj najednou jeden z těch pošuků, co neusále opakují stokrát omleté fráze typu "Sorry for waiting." nebo "Enjoy your food." Co nám pak po druhé polovině seriálu přibyly nové postavy, už to jaksi nebylo to, co jsem k tomu cítil ze začátku - ze slibného rozjezdu nakonec pro mě docela zklamání. ()

skretik

Uz po prvom dieli som chcela dat 5*... ja nemozem, tak sa smejem :D... Holy Poter, MgRonalds :D... no neskutocne :D... paradny suchy humor, taky ja fakt mozem (minispoiler vo volnom preklade: EMI: hlavne sa nenechaj nikym inym zabit, ja ta zabijem... MAOU: a mohla by si nevykrikovat take veci na ulici??!!... HIHIHI) ()