Top Gear: Africa Special, Part 1 (TV pořad)

Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2013, 60 min

Upozornenie - komentár sa viaže na Africký špeciál PART 1 a aj PART 2! Je to určite najvydarenejší špeciál Top Gearu, len je škoda, že ho tu na ČSFD rozdelili na dve časti. Tak mi to zbytočne zahltí rebríček obľúbených relácii, ale čo už narobím. Keď nechcem len kritizovať, tak musím spomenúť miestne legendárne scény s Jeremym Clarksnom - nákup nadmerne lacných banánov a filozofická úvaha o vyjavenom výraze Subaru Richarda Hammonda (kto videl - pochopí, kto nie - uvidí).(27.1.2016)

Výborný špeciál ! Okrem toho že mi bolo trochu lúto ako dorafali chlapci takú vkusnú a zachovalú Imprezu to nemalo žiadnu chybu. Zábavné, pútavé, vkusné aj keď miestami síce drobátko prehrávané ale čo, ved sú to moderátori nie herci. Je to skvelý diel. Čo viac kde inde by ste videli ako sa dá z Imprezi kombi spraviť kuchyňa a k BMW radu pät pripevniť na dvere záchod pre celý štáb po úžasných večeriach šéfkuchára Hammonda ktorých vrcholom sú deň čo deň pečené fazule?(25.1.2014)

Další speciální (dvou)díl z Afriky a opět na výbornou. Botswana se mi sice líbila o malinko méně, ale opravdu, opravdu jen o malinko. I tady nás čeká skvělá zábava a dozvíme se spoustu nového - kromě toho, že kameramani Top Gearu stále neumějí natáčet zvířata, třeba i to, jak zní zvuk blížícího se blba, jaké mají v Africe luxusní a voňavé hotely (Clarksonovo "Hammonde!!" mluví za vše) a také to, jak je to vlastně s výškou (možná) Sira Richarda Hammonda. Moc se mi líbilo, jak si kluci předělali své kombíky, hlavně pak May a Hammond, který měl (opět) nejlepší auto. Top Gear ve znamení záchodu na kapotě, bláta, hrbolů a dalšího množství vtipů a nápadů, kterých mají pánové snad nevyčerpatelné množství. 100%.(5.4.2015)

"Víš, co při hledání pramenu Nilu nepotřebuješ? Knihovnu!" Když se však knihovna, postel, prádelník, dílna, kuchyňská linka, sprcha i WC vejdou do aut, tak je samozřejmě škoda je nevzít s sebou. Já jsem se tedy z první části afrického speciálu poučil o tom, že ženy jedoucí na motorce od kadeřníka v Ugandě nemusí nosit helmu, že snídat nohu od židle při dopravní zácpě v Kampale je zajímavá zkušenost a že neexistuje nic hezčího, než sledovat západ slunce nad jezerem při popíjení piva v křesle na střeše Subaru Impreza.(2.2.2017)

Jedná se o jednu z NĚKOLIKA speciálních epizod seriálu Top Gear. Seznam speciálních epizod TG je následující : US Special (série 9), Botswana Special (série 10), Vietnam Special (série 12), Bolivia Special (série 14), Middle East Special (série 16), India Special (série 18), Top Gear Winter Olympics a Polar Special.(11.7.2013)