Zuřivá salsa

Cuban Fury

Komedie / Romantický

Velká Británie, 2014, 98 min

Salsa, taneční, o lásce, vtipné. Taková taneční pohodovka, aneb když chcete, tak můžete cokoliv. Nečekala bych, že se Nick Frost vrhne do takové věci, ale o to, to bylo lepšejsí. Sice vidět jak se vlní taková hora masa je dost šílený. Chris opět ve své slizké roli, ty mu prostě jdou. Prostě pohoda. ..v tom autě byl Simon, že jo? (11.8.2015)

Já vám nevím... asi mám na Nicka Frosta mnohem větší nároky. Může si za to ale sám! Respektive ta komediální aura, kterou si u mne vybudoval v prvních deseti letech 21.století. Asi si nějak nepřipouštím, že v posledních pěti to jde spíš z kopce. Ano, postavy jsou fajn, ale chybělo tomu koření, které by omáčku ze supermarketu povýšilo na zajímavou a poctivě připravenou salsu. Ať se Nick nátřásal sebevíc, jeho taneční "el corazón" jsem prostě nenašel... 5/10(18.12.2016)

Romantická taneční komedie, jejímž největším plusem filmu je sympatické obsazení - půvabná Rashida Jones, bezprostřední Olivia Colman, dobrácký Nick Frost i podlý Chris O'Dowd, který je tady fakt na pěst. Jinak pochopitelně film tone v žánrovém klišé, alespoň ale netlačí příliš na pilu, co se týče humoru i romantiky, a zanechává tak celkem příjemný dojem.(15.8.2014)

Tohle je takový ten případ romanticko-taneční komedie, která nijak neurazí, u které jsem se nenudila, hlavní hrdina i jeho milá byli sympaťáci a dokonce jsem si užívala všechny ty latino americký tance i hudbu, protože to je něco, co já můžu. Ale když se oprostíme od tohohle pozlátka, tak příběhu, který tomu hopsání dominuje, chybí výraznější tah na bránu, originální to taky moc není, vtipy nejsou zas tak vtipné, jak by mohly být a ačkoliv se Nick Frost opravdu snažil, to jeho sádelnaté tělo mělo k taneční eleganci přeci jen pořádně daleko. Zato Olivia Colman, ta fakt válela, až jsem čubrněla:D(29.11.2014)

Spočiatku to vyzeralo na ďalšiu klišovitú romantickú komédiu bez nápadu. A uznávam, že začiatok ma vôbec nezaujal a myslel som si, že to dopozerám len zo zvedavosti, či sa to náhodou nejakým spôsobom neodrazí do nejakej lepšej atmosféry. Našťastie sa to podarilo a film mal úžasné tempo v rytme salsy, ktorá bola v podstate kostrou celého príbehu, no keby nebol sprevádzaný skvelým ironickým humorom v mnohých dialógoch, asi by to nemalo u mňa až taký úspech. Sám som bol prekvapený ako sa ten film sviežo rozbehol a to doťahovanie medzi Brucom a Drewom stálo fakt za to, alebo aj tie dvojzmyselné dialógy s Bejanom z Iránu. Napriek slabému začiatku ma to teda napokon celkom bavilo, tanečné filmy proste majú svoje čaro.(27.6.2014)

• - Simon Pegg se ve filmu jen mihne. Ve scéně, kde Bruce (Nick Frost) a Drew (Chris O'Dowd) tančí na parkovišti, projede kolem nich auto, které řídí právě Simon Pegg. (mi-ib)

• - Režiséra druhého natáčecího štábu a tanečně-bojového koordinátora kaskadérů na filmu dělal Bradley James Allan, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Brad Allan. (Rominator)