Pod nejistým, obtloustlým zevnějškem Bruce Garretta nečinně dřímá vášnivé srdce krále salsy. Pouze jediná žena - jeho chytrá, vtipná a úchvatná nová šéfka Julia - v něm dokáže znovu zažehnout kubánskou horečku... V roce 1987 se třináctiletý přirozený talent, který to s mrštnými boky a rychlýma nohama roztáčí na parketu, vypracuje až na celostátní mistrovství mladých tanečníků salsy, kde se chystá ohromit svět svým velkým nadáním. Jenže pak se v zapadlých ulicích Londýna stane obětí šikany. Brutální incident ho připraví o všechno sebevědomí, a tak se život mladého hrdiny začne ubírat zcela odlišným směrem. O dvaadvacet let později se z Bruce Garretta stává obtloustlý a nemilovaný dospělý muž, který se utápí v sebelítosti a depresích. Pouze Julia, jeho chytrá, vtipná a úchvatná nová šéfka z Ameriky, mu dává důvod žít. Julia je však jiná liga, u níž Bruce nemá žádnou šanci. Naštěstí pro něj v sobě ale jeho nadřízená ukrývá tajnou vášeň. Bruce tak opět stane tváří v tvář svým nejhlubším a nejsilnějším vnitřním démonům. A teď musí udělat všechno pro to, aby v sobě probudil dřímající taneční šelmu, roznítil dávno vyhaslý žár a získal lásku svého života... To vše na tanečním parketu. (HBO Europe)

Trailer 1

Silence

Já vám nevím... asi mám na Nicka Frosta mnohem větší nároky. Může si za to ale sám! Respektive ta komediální aura, kterou si u mne vybudoval v prvních deseti letech 21.století. Asi si nějak nepřipouštím, že v posledních pěti to jde spíš z kopce. Ano, postavy jsou fajn, ale chybělo tomu koření, které by omáčku ze supermarketu povýšilo na zajímavou a poctivě připravenou salsu. Ať se Nick nátřásal sebevíc, jeho taneční "el corazón" jsem prostě nenašel... 5/10 ()

noriaki

Komedií o outsiderovi od přírody, fenomenálním v nějaké okrajové, pokud možno i bizarní aktivitě, bylo natočeno tolik a tolik, že se v tomhle subžánru jen těžko vymyslet něco originálního. Pokud má film vyniknout, tak musí mít sympatického protagonistu (splněno), přitažlivou a nebo od pohledu pohodovou ženu po níž hrdina touží (splněno), zajímavý hudební doprovod který zůstane v hlavě i po projekci (tak na půl) a především pohlcující atmosféru nadšení, díky níž se divák s outsiderem ztotožní a minimálně na těch několik desítek minut přijme jeho koníček za svůj (možná náznakem). Takže bohužel, ale vágní pocit že je to celé fajn, nestačí. Zvlášť když není většina vtipů ani moc povedených. ()

IceQueen

Mám rada tento typ romantických komédií, kde neatraktívny chlap pozbiera všetky sily a odvahu a je ochotný urobiť maximum pre to, aby získal dievča svojich snov, aj keď sa zdá, že šance nie sú vysoké. Pridajme britský humor, tancujúce sympatické obsadenie a výsledným produktom je nenáročná, príjemná, roztomilá, vtipná a občas trochu trápna zábava. Hlasovala by som za obsekanie O'Dowdovej postavy a rozšírenie tej McShaneovej. Tiež som sa, ako viacerí prítomní, nechala zblbnúť Peggom v titulkoch. ()

kareen

Tohle je takový ten případ romanticko-taneční komedie, která nijak neurazí, u které jsem se nenudila, hlavní hrdina i jeho milá byli sympaťáci a dokonce jsem si užívala všechny ty latino americký tance i hudbu, protože to je něco, co já můžu. Ale když se oprostíme od tohohle pozlátka, tak příběhu, který tomu hopsání dominuje, chybí výraznější tah na bránu, originální to taky moc není, vtipy nejsou zas tak vtipné, jak by mohly být a ačkoliv se Nick Frost opravdu snažil, to jeho sádelnaté tělo mělo k taneční eleganci přeci jen pořádně daleko. Zato Olivia Colman, ta fakt válela, až jsem čubrněla:D ()

rikitiki

Salsa? A ještě k tomu zuřivá? Ani náhodou, tady se tančí jak v domově důchodců: plouživě, bez energie a s vyhlídkou na brzký konec. V což doufá i divák. Nápad o nyní obtloustlém dřívějším salsa šampionovi by se dal rozehrát různými směry, ale tady se vydali prošlapanou cestou klišé posbíraných ze všech filmů o tanci a někom, kdo se vrací k přerušené, dříve slibné, sportovní kariéře. Takže ve filmu prudí zhrzený trenér, nový kamarád gay, podlý sok, jedna kráska a nakonec boj o pohár. Je to nuda k pohledání a navíc herci salsu nezvládají tak zoufalým způsobem, že jim ani snaživý střih nepomůže tenhle nedostatek zakrýt. /26. 6. 2017/ ()

• Režiséra druhého natáčecího štábu a tanečně-bojového koordinátora kaskadérů na filmu dělal Bradley James Allan, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Brad Allan. (Rominator)