Reklama

Reklama

Pod nejistým, obtloustlým zevnějškem Bruce Garretta nečinně dřímá vášnivé srdce krále salsy. Pouze jediná žena - jeho chytrá, vtipná a úchvatná nová šéfka Julia - v něm dokáže znovu zažehnout kubánskou horečku... V roce 1987 se třináctiletý přirozený talent, který to s mrštnými boky a rychlýma nohama roztáčí na parketu, vypracuje až na celostátní mistrovství mladých tanečníků salsy, kde se chystá ohromit svět svým velkým nadáním. Jenže pak se v zapadlých ulicích Londýna stane obětí šikany. Brutální incident ho připraví o všechno sebevědomí, a tak se život mladého hrdiny začne ubírat zcela odlišným směrem. O dvaadvacet let později se z Bruce Garretta stává obtloustlý a nemilovaný dospělý muž, který se utápí v sebelítosti a depresích. Pouze Julia, jeho chytrá, vtipná a úchvatná nová šéfka z Ameriky, mu dává důvod žít. Julia je však jiná liga, u níž Bruce nemá žádnou šanci. Naštěstí pro něj v sobě ale jeho nadřízená ukrývá tajnou vášeň. Bruce tak opět stane tváří v tvář svým nejhlubším a nejsilnějším vnitřním démonům. A teď musí udělat všechno pro to, aby v sobě probudil dřímající taneční šelmu, roznítil dávno vyhaslý žár a získal lásku svého života... To vše na tanečním parketu. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (75)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Frost je skvely tanecnik (minimalne vdaka strihu), budovanie vtipnych momentov mu stale ide aj za prispenia hereckeho ansamblu okolo neho, tanecne sceny maju potrebnu dynamiku a naboj. Pocetne referencie na ine filmy ci zanrove sablony vedia vzdy potesit aj napriek osuchanosti jednotlivych vtipov a predpovedatelnosti deja. A je tam sekundove cameo Simona Pegga. Pohodova oddychovka. (videne na EFM) ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Salsa? A ještě k tomu zuřivá? Ani náhodou, tady se tančí jak v domově důchodců: plouživě, bez energie a s vyhlídkou na brzký konec. V což doufá i divák. Nápad o nyní obtloustlém dřívějším salsa šampionovi by se dal rozehrát různými směry, ale tady se vydali prošlapanou cestou klišé posbíraných ze všech filmů o tanci a někom, kdo se vrací k přerušené, dříve slibné, sportovní kariéře. Takže ve filmu prudí zhrzený trenér, nový kamarád gay, podlý sok, jedna kráska a nakonec boj o pohár. Je to nuda k pohledání a navíc herci salsu nezvládají tak zoufalým způsobem, že jim ani snaživý střih nepomůže tenhle nedostatek zakrýt. /26. 6. 2017/ ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Bruce má srdce jako bizon a koule má jako slon." Jenže to bylo před pětadvaceti lety a půl metrákem sádla. Aktuální verze Bruce zkrátka nemá hledání ohně v podrážkách vůbec snadné, ale to neznamená, že bychom si nerozuměli. Jen jsem doufal v to, že uvidím víc než prostý nápad - tlouštík tančí a vyšší, hezčí a nadřízenější samec mu přitom chce zákeřně odtančit s jeho ještě nadřízenější taneční partnerkou. Zuřivá salsa toho, bohužel, víc nenabídla. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Jon Brown | Hudba: Daniel Pemberton | Distribúcia: StudioCanal | Štúdio: Big Talk Productions, British Film Institute, Film4 | Rozpočet: 1 miliónov £ | Tržby: 2,420,578 £ || Veľmi príjemná oddychovka, kde je jediným rušivým elementom tradičný otravný záporák v podaní Chrisa O'Dowda, žial, zámerne - inak to ale možno v podobných filmoch byť už jednoducho nemôže - týto naschválisti donútia diváka fandiť hlavnej, utlačovanej postave... Táto tradičná schéma robí z Cuban Fury vypočítateľný priemer na jedno videnie. A i keď je to priemer, El Corason to určite má, inak povedané: srdce skrze salsu! 65% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Silence 

všechny recenze uživatele

Já vám nevím... asi mám na Nicka Frosta mnohem větší nároky. Může si za to ale sám! Respektive ta komediální aura, kterou si u mne vybudoval v prvních deseti letech 21.století. Asi si nějak nepřipouštím, že v posledních pěti to jde spíš z kopce. Ano, postavy jsou fajn, ale chybělo tomu koření, které by omáčku ze supermarketu povýšilo na zajímavou a poctivě připravenou salsu. Ať se Nick nátřásal sebevíc, jeho taneční "el corazón" jsem prostě nenašel... 5/10 ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Režiséra druhého natáčecího štábu a tanečně-bojového koordinátora kaskadérů na filmu dělal Bradley James Allan, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Brad Allan. (Rominator)

Reklama

Reklama