Špinavý prachy

The Drop

Špinavé prachy

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2014, 102 min

Tempo je pomalé a nič prevratné sa neudeje. Ústredným hnacím motorom filmu je predovšetkým osud malého šteniatka. Čítate dobre, nepreklikol som omylom z komentu na najnovší film Miley Cyrus. Rozhodne sa teda nejedná o gangsterku, ktorá by napĺňala všeobecnú predstavu. Bobov všedne nevšedný život ma zaujal a nejako mi nevadilo, že okolo neho nelietajú guľky. Civilne pojatý príbeh, ktorý má a bude mať veľký rozptyl v hodnotení. Pre niekoho zívačka a nuda, pre mňa dobre sadnúca chvíľa.(9.1.2015)

Pěkně natočený i zahraný film s ponurou kontinuální atmosférou, u kterého by mi vůbec nevadilo pomalé tempo, kdyby jen ten příběh byl lépe napsaný a vypointovaný. Docela mě mrzí to jen průměrné hodnocení, ale dvakrát dvě kulky jsou přeci jen málo. Škoda, na The Drop s Hardym a Rapackou jsem se těšil. Herci obstáli, Lehane k mému velkému údivu bohužel ne. 60%(25.12.2014)

|| Scenár: Dennis Lehane | Hudba: Marco Beltrami | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Chernin Entertainment | Rozpočet: 12,6 milióna $ | Tržby: 18,7 milióna $ | Ocenenia: San Sebastian IFF - Prize of Jury (najlepší scenár), Sant Jordi Awards - Najlepší zahraničný herec (Tom Hardy), Zurich FF - Special Mention (Medzinárodný celovečerný film). Spolu: 3 výhry a 3 nominácie || Tradičný príbeh s netradičným spracovaním a dokonalým minimalistickým herectvom Toma Hardyho. Pomalé tempo je súčasťou výstavby celku, ktorá nastavuje citlivú atmosféru. Nakoľko príbej nie je úplne predvídateľný, jedná sa o ľahko nadpriemerný počin. Beltramiho podkres nevýrazný, ale dokonale pasujúci. 74% | HD, PortaPro, EN DTS |(31.12.2014)

"YOU TOSSING THE MISSING PIECE OF THE ONE-ARMED MAN AROUND LIKE A FUCKING HAM WHILE THE FRONT DOORS ARE OPEN!" ------------- Rozhodne Hardy podal už aj lepšie výkony, kriminálky tiež boli lepšie a takisto aj filmový pes-spoločník. Z nejakého dôvodu mi to ale vôbec neprekáža. Bude to jeden z filmov, na ktorý si ráno a eventuálne potom nespomeniem. Viac nič. Nič viac. A čo sa ocenenia za scenár týka, rád by som videl tú porotu..(3.11.2017)

Spoiler "Tom Hardy najde v popelnici psa, pracuje v baru a seznámí se s Noomi Rapace a v závěru zastřelí jejího expřítele, který chce psa, Noomi i vybrat barovou pokladnu." O moc víc toho ve filmu není. Mě to tedy ke štěstí nestačilo. Hardy předvádí nejslabší výkon své kariéry a to jsem vlastně celý film čekal kdy se to konečně rozjede. Nerozjelo. 50%(20.1.2015)