Špinavý prachy

Animal Rescue

(neoficiální název)

Krimi / Drama

USA, 2014, 106 min

Pohodová kriminálna jednohubka na nedeľu s Roccom v hlavnej úlohe, ktorý si veselo strčí Hardyho a ostatných do vrecka a z ktorého všetci budete namäkko. [ vue cinema, Redditch, UK ](17.11.2014)

Šíleně ponuré a smutné drama mužů, kteří se na samém dnu, konečku mafiánského ocásku, drží zuby nehty nad vodou díky zbytkům, které jim ruskojazyčná mafie vždy pustí a nejhorší je, když jeden z těch "ubožáků" se rozhodne pomocí ještě větších looserů ukrást peníze svým chlebodárcům...(29.1.2015)

Pěkně natočený i zahraný film s ponurou kontinuální atmosférou, u kterého by mi vůbec nevadilo pomalé tempo, kdyby jen ten příběh byl lépe napsaný a vypointovaný. Docela mě mrzí to jen průměrné hodnocení, ale dvakrát dvě kulky jsou přeci jen málo. Škoda, na The Drop s Hardym a Rapackou jsem se těšil. Herci obstáli, Lehane k mému velkému údivu bohužel ne. 60%(25.12.2014)

|| Scenár: Dennis Lehane | Hudba: Marco Beltrami | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Chernin Entertainment | Rozpočet: 12,6 milióna $ | Tržby: 18,7 milióna $ | Ocenenia: San Sebastian IFF - Prize of Jury (najlepší scenár), Sant Jordi Awards - Najlepší zahraničný herec (Tom Hardy), Zurich FF - Special Mention (Medzinárodný celovečerný film). Spolu: 3 výhry a 3 nominácie || Tradičný príbeh s netradičným spracovaním a dokonalým minimalistickým herectvom Toma Hardyho. Pomalé tempo je súčasťou výstavby celku, ktorá nastavuje citlivú atmosféru. Nakoľko príbej nie je úplne predvídateľný, jedná sa o ľahko nadpriemerný počin. Beltramiho podkres nevýrazný, ale dokonale pasujúci. 74% | HD, PortaPro, EN DTS |(31.12.2014)

50. MFF KV(11.7.2015)

• Tom Hardy