Reklama

Reklama

Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

(více)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (391)

verbal 

všechny recenze uživatele

Pokud se chcete v totálně úmorných dvou hodinách plných naprosto dementních dialogů, kokotsky jednajících, nesympatických postav a ultimativně idiotského „děje“, co se táhne víc než léčba herpesu, vyčerpávajícím způsobem dozvědět úplně vše o tom, jak pečovat o štěně pitbula, nebo pokud se prostě jen tak z dlouhé chvíle rádi pálíte cigaretami na genitáliích a nemůžete se toho nabažit, neváhejte. Pokud ne, raději si ze špajzu vytáhněte nějaký škaredý brambor a upřeně pozorujte, jak mu strhujícím tempem rostou hlízy. Garantuju vám, že proti téhle uspávačce hadů s ohyzdnou Rampičou a gumovým Hárdym to bude naprosto adrenalinová jízda. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12,6miliónaTržby USA $10,724,389Tržby Celosvetovo $18,658,381▐ dosť dobré herecké obsadenie a dá sa povedať že vo svojich úlohách aj snaživé ale komorne poňatí príbeh nedovolí väčší rozmach, takto len šedí priemer, ktorý v konečnom výsledku nie je ničím zvláštni /50%/ ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Víc Toma Hardyho, prosím, víc! Uhrančivý herecký výkon, kdy celá jeho role je odehrána jakoby v transu. Ten ještě zdůrazňuje magicky pomalé plynutí děje a neodvratnost přicházející katastrofy, čirá artová oldschoolově laděná gangsterka, která mi atmosférou připomněla předloňský hit Drive, stejně atmosférická rezonance původního žánru nezkalená nánosy akčních scén... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Amstel, Stella, Budweiser a Stella. Tak do takové hospody bych teda nevlez. Kór v Americe, kde je minipivovarů až běda. Také se tam ale dějí různý praktiky, u kterých nestojí být součástí. Vypráví o tom tenhle film - Špinavý prachy. Ten mě nalákal hlavně herci, ale i příběhem, kterej se jevil, jako poctivá kriminálka. Výsledek je ale takovej, že celou hodinu a půl, jak kdyby film byl v nějakém zasněně mlžném oparu. Probíhají tam různé situace a různé momenty, ale jako kdyby divák vůbec nebyl jejich součástí. Pak ale přituhne a závěrečná scéna zvláštně průměrnou kriminálku vyšvihne do červených čísel. Nebýt závěru, asi si zanadávám, do čeho se to Tom Hardy ušil. Takhle je to zvláštní kriminálka, co rozhodně svojí atmosférou nesedne každému, ale závěrem musí potěšit každého, kdo má rád minimálně napětí v dialozích a psy. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Celkem mě baví, že se všeobecně mezi filmovými fanoušky posmívá herectví Bena Afflecka (podle vzoru „stádo nadává, tak já budu taky“), ale ten je proti Tomu Hardymu přímo shakespearovská elita, s bohatým mimickým výrazovým arzenálem. Jako fakt sorry, ale Tom Hardy je se svým stále jedním podmračeným výrazem takový Chuck Norris áčkového filmu a jeho herectví mě teda vůbec neimponuje. Při pohledu na jeho standartně nasazené vrásky na čele mě napadá vzdálená citace jednoho ze zdejších komentářů ´kleopatry´ - „Kdyby mu do čela píchli botox, byl by s herectvím v koncích.“ ()

Galerie (41)

Zajímavosti (11)

  • Pre belgického režiséra Michaëla R. Roskama je snímka Špinavé prachy prvým filmom, v ktorom bola hlavným jazykom angličtina. (MikaelSVK)

Související novinky

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Sehnat si do filmu Toma Hardyho není zrovna jednoduché. Statný londýnský rodák má dotočená dramata The Drop a Child 44, muzikál London Road a akčňák Mad Max: Fury Road. Momentálně hraje nebezpečná…

Reklama

Reklama