Reklama

Reklama

Bílá jako sníh, rudá jako krev

  • Itálie Bianca come il latte, rossa come il sangue (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Úzkostného puberťáka nebaví vůbec nic, ale jeho pohled na život změní známost s hezkou dívkou, co trpí vážnou nemocí. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Giacomo Campiotti mi nic nehovori a po tomto filme to este sakra aj dlho tak ostane. Nudna romantarna s kopou hlucheho miesta, kde sa absolutne nic nedeje. Talianska kinematografia tape a uz nedokaze natocit take kulty ako v 70. rokoch /Suspiria, Pari e Dispari/, skoda. Laska on + ona rozhodne nestaci na film, ani omylom : 5 % ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Láska je krásná, ale může nás i zmást. Někdy si myslíme, že někoho milujeme, ale co když nás jen matou naše smysly? Ona láska se snadno zamění s dalšími pocity, a i o tom, ale nejen o tom, je toto romantické drama z Itálie, které divákovi nabízí jednu love story ze světa mladých lidí. Kromě hledání lásky je tento příběh ale také o boji se zákeřnou nemocí. Jsem rád, že ve filmu bylo zmíněno i téma dárcovství kostní dřeně, protože já sám jsem zapsaný v registru dárců již zhruba jeden a půl roku a kdoví, jestli někdy zazvoní telefon a já budu mít šanci zachránit někomu život. Co se mi ale na tomto filmu líbilo především, to je lehkost, s jakou je nám ten příběh předkládán. I když film není celou dobu o úplně optimistických a hezkých tématech, z každého záběru čiší mládí, energie, život. A to je to, co by měl mít asi každý film o mladých lidech. Celou dobu jsem film se zaujetím sledoval, nedokázal odhadnout vývoj děje, a říkal si, že tenhle film je vlastně docela fajn. A to je pro mě nejlepší důkaz toho, že tohle je rozhodně jeden z těch zajímavějších a zřejmě i nezapomenutelných filmů. A i proto mu uděluji vynikající čtyři hvězdy. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Nemôžem si pomôcť, ale mne postava Lea išla neuveriteľne na nervy - v podstate od začiatku až do samého konca. Strašný frajer akých fakt nemusím. Jediné, čím ma prekvapil bolo to, že necúvol v tej veci, ktorej sa predtým zaviazal - hoci pôvodný účel toho celého už pominul. Ale inak mi jeho správanie bolo skôr nesympatické, hlavne to ako sa zachoval k Silvii, keď konečne nabrala odvahu vyliať si svoje city. Na jednej strane bolo ale milé, ako sa staral o Beatrice, no zároveň tak hnusne pohŕdal niekym, kto tu bol vždy pre neho, čo ja osobne pokladám za úbohé (možno aj preto, že sám som sa často reálne ocitol v Silvinej situácii). Postava učiteľa bola fajn, hoci si myslím, že sa tam dala oveľa krajšie zakomponovať tá tematika Danteho Božskej komédie, a aj učiteľov filozoficko-morálny zásah do deju by som ocenil, keby bol dôslednejší. Potenciál tam predsa bol... ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

O čem film je, je psáno výše. mě se film líbil svým posláním.Není v něm ani známka brutálního násilí,jak je v poslední době zvykem.Zkrátka kluk se zakoukal do holky a nešťastně se to zvrtlo.Rodiče jejichž adolescenti je dohánějí k šílenství.Konec se tak nějak dal tušit... Dobré herecké výkony - až nadstandardně dobré . Filippovi v době výroby filmu nebylo ani dvacet let.Slušná kamera a režie.Extra vynikající slovenský dabing.Slováci mají zkrátka skvělou intonaci.Film mě opravdu zaujal tak ,že mi bylo líto že už šly jen závěrečné titulky... ()

Anduril 

všechny recenze uživatele

Dnes som videl tento film v pôvodnom jazyku a po ňom bol na besede s autorom románu, podľa ktorého bol natočený... Fest ma zaujal, aj keď som nerozumel všetkým dialógom. Film je o mladých a pre mladých. Je o láske, vernosti, priateľstve, obete, súcite ... Všetko čo má mať film na zamyslenie. Potom tu boli podané skvelé herecké výkony, od hlavných hrdinov po bočné postavy. Taliansky herci sa nenechali zahanbiť. Vo filme, aj knihe, nájdete zopár nadávok, ale keďže to všetko má byť v jazyku mladých... budiš. Niektoré postavy mi vyzneli dosť naivne zidealizované, no práve tie sú opisom skutočných ľudí. To ma dosť potešilo. Ak sa tento film dostane do našich kín, nenechajte si ho ujsť. Najmä vy, mladý. Určite vás zabaví, poteší a prinúti trocha sa zamyslieť. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama