poster

Příběh o opilém mistrovi (neoficiální název)

 • Hong Kong

  Zui xia Su Qi Er

 • Hong Kong

  醉俠蘇乞兒

 • anglický

  The Story of Drunken Master

 • anglický

  Drunken Fist Boxing

Akční / Drama

Hong Kong, 1979, 90 min

 • Modiwish
  ****

  Zui xia su qi er, neboli Story of drunken master je vyborná podívaná, a každý kdo tento žánr sleduje určitě povinnost shlédnout....Siu Tien Yuen mě v určitém smyslu zklamal...,ne že by předvedl Špatný herecký výkon, ba naopak, ale moc nepředvedl svůj Drunken style, který byl spíše vidět na začátku a něco málo v posledním souboji. Každopádně souboje jsou výborné a radost se na ně koukat. Trošku komediálních prvků, hlavně když se na scéně objeví Dean Shenk, který je zárukou dobré podívané,ale bohužel ve filmu se objevil jen v jedné scéně. Opravdu Výborný film!(8.6.2014)

 • Epistemolog
  ***

  Yuen a Wong to táhnou docela koukatelně, až po půlhodině se zničehonic vynoří samotný Tan Tao Liang (v triku bez rukávů), přitom není v žádné databázi uveden. Spletitá posloupnost nepřehledného děje znovu nahrává k úvaze, že jde o sestřih bojových scén jednoho nejmenovaného snímku, což se v té době občas dělalo. Pátrat potom nebudu, ikdyž jsem autorem profilů Tan Tao Lianga i Casanovy Wonga. Z bitek stojí za zmínku jen to, co předvede Tan Tao Liang a jeho komplic. Wong hraje prosťáčka, který krátce zakope jen při tréninku po úvodu. Na scénu se vrací až ve finále se svou sestrou, kde některé nápady v choreu a slow sekvence vcelku ušly.(16.3.2014)

 • Madhuri
  ***

  Tak jsem byla bohužel docela zklamaná. Když jsem tenhle film objevila a všimla si že Siu Tien Yuen tu zase hraje opilého mistra, a opilou pěst předvádí i v začátečních titulcích, byla jsem natěšená opět na souboje kde tuto bojovou techniku použije. Čehož jsem se bohužel nedočkala. Ale jo šlo to, souboje vcelku fajn, ale radši se kouknu na slavnější o rok starší film z téhle série (dá se to nazvat série? O.o ), s Jackiem Chanem, který se ,dle mě, povedl daleko víc.(15.5.2016)