poster

Aokigahara - les sebevrahů (TV film) (festivalový název)

 • USA

  Aokigahara: Suicide Forest

 • USA

  Suicide Forest in Japan

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2010, 21 min

Kamera:

Jim Demuth

Střih:

Jim Demuth

Scénografie:

Matt Schoen
(další profese)
 • Dragoni
  ****

  Dokument o "sebevražedném lese" pod horou Fuji, do kterého by jste na procházku jít asi nechtěly. Les opuštěných stanů, visících provazů a cedulek na rozloučenou s depresivní hudbou a atmosférou jak ze Záhady Blairwitch. Určitě jedinečné svědectví a hrůzných činech, které se na tak krásném místě odehrály.(3.5.2013)

 • SOLOM.
  ***

  Aokigahara – silný námět pro nejednoho spisovatele či filmaře/dokumentaristu, ovšem z tohoto kousku mám poněkud rozpačité dojmy. Už jsem viděl mnohem lepší dokument na toto ožehavé téma. Les sebevrahů jistě není zrovna místem, kde by se chtěla většina z nás vydat na procházku, ale osobně bych se chtěl na toto místo někdy v budoucnu podívat. Určitě ne kvůli spáchání sebevraždy, ale spíše ze zvědavosti. Chmurná historie tohoto místa má své „kouzlo“ a já rád navštěvuji místa, kam by normálně moji známí ani nepáchli a které mají poněkud temnější minulost…Nicméně v tomto případě jsem ocenil spíše samotné záběry z lesa a vypravování onoho průvodce, než to co se odehrávalo před kamerou. Přece jenom pokud opravdu pracuje jako „hlídka“ a jakýsi vyjednávatel se sebevrahy, tak by tam toho borce ve stanu jen tak nenechal…(23.10.2018)

 • Foox
  ***

  Zajímavá procházka dnes již slavným lesem sebevrahů, nic víc.(9.6.2015)

 • althinka
  ****

  váhala som, či vôbec hodnotiť ... nakoniec 4* za myšlienku, citlivé spracovanie tak ošemetného námetu ... a za možnosť pozrieť sa tam, kde sa reálne ani nechystám. Plus dokument bol pozretý po prečítaní knihy Aokigahara, Les sebevrahu ... takže ešte podporené esenciou strachu a smútku z nej ... privítala by som aj dokument o samotnom lese, fascinujúcich jaskyniach a magnetitovom podloží, ktoré Vám dopomáha k tomu, aby ste sa v hustom lese prízrakov úplne stratili ... čo dodať? Neschádzať z cesty a nesledovať pásky ...(22.6.2017)

 • pornogrind
  ***

  Údajně vše začalo rokem 1960. Kdy S. Matsumuto vydává román Xuito. Ve svém románu uvádí, že kdo zemře v tomhle lese čeká ho ráj. Možná proto má takovou " hojnost " sebevražd. Někdo však tvrdí, že to začlo ještě mnohem dříve. AOKIGAHARA - Les. kterej v dnešní době zná už asi skoro každej. Protože už o něm bylo mnoho natočeno a nápsano. Tomuto lesu patřil i jeden díl Dobyvatelů ztracené pravdy. A tohle je další dokument . 21 minutová procházka lesem sebevrahů s geologem A. Hayanou. Průměrnej dokument o hodně zajímavým místě. Ale jako předkrm před hororem dostačující.(9.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace