Animovaný / Komedie / Romantický
Japonsko, 2013, 5 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Ai Yoshimura

Předloha:

Wataru Watari (kniha)

Šótaró Suga

Hitoshi Tamura

Epizody(13)

Terezinka198

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po delší době jsem se pustila do tradiční "slapstick školní romcom" a sedlo mi to perfektně. Doháním resty z předešlých let a nelituji, protože Hachiman je úžasná postava. Těším se na další série s ním. ()

TomX2

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pravdupovediac, z objektívneho hľadiska toto anime nie je ničím viac, než priemernou romantickou komédiou z školského prostredia. Potvrdzuje to mimo iné aj fakt, že grafická stránka nijak nevyniká a hudobný podklad je nevýrazný, ľahko zabudnuteľný. V čom však séria vyniká a dodáva žánru nový pohľad je originálne napísaná hlavná postava. Hachiman je silne zarytý introvert s dosť pesimistickým pohľadom na svet, ktorého vnútorné monológy je skrátka radosť počúvať. Zároveň je však bohužiaľ jediným prvkom, ktorý ťahá sériu nahor. Zvyšné postavy už totižto tak veľmi zaujímavé nie sú, pričom pôsobia veľmi jednotvárne a šablónovito. Nedá sa povedať, že by boli zlé alebo dobré, ale sú skôr postavené niekde do úzadia, pričom hlbšieho charakteristického vývoju sa dočkajú až v následujúcich epizódach. Už len v zásade kvôli tomu nemôžem dať prvej sérii vyššie hodnotenie ako tri. Zároveň však musím podotknúť, že od štyroch to nemalo zas až tak ďaleko. Ono výsledný dojem dosť zráža komediálna stránka, ktorá samo o sebe nie je zlá (ja som sa relatívne bavil, minimálne môj záujem nikdy neupadol do akejkoľvek nudy), ale ako divák som výrazne postrádal nejaký ten vyhrotenejší moment. Jednoducho viac drámy a viac emócií, niečo čo seriál vytiahne z priemeru. K tomu sa však priblížila až druhá séria, ktorá seriálu zdvihla úroveň. ()