Epizody(14)

TomX2

Pravdupovediac, z objektívneho hľadiska toto anime nie je ničím viac, než priemernou romantickou komédiou z školského prostredia. Potvrdzuje to mimo iné aj fakt, že grafická stránka nijak nevyniká a hudobný podklad je nevýrazný, ľahko zabudnuteľný. V čom však séria vyniká a dodáva žánru nový pohľad je originálne napísaná hlavná postava. Hachiman je silne zarytý introvert s dosť pesimistickým pohľadom na svet, ktorého vnútorné monológy je skrátka radosť počúvať. Zároveň je však bohužiaľ jediným prvkom, ktorý ťahá sériu nahor. Zvyšné postavy už totižto tak veľmi zaujímavé nie sú, pričom pôsobia veľmi jednotvárne a šablónovito. Nedá sa povedať, že by boli zlé alebo dobré, ale sú skôr postavené niekde do úzadia, pričom hlbšieho charakteristického vývoju sa dočkajú až v následujúcich epizódach. Už len v zásade kvôli tomu nemôžem dať prvej sérii vyššie hodnotenie ako tri. Zároveň však musím podotknúť, že od štyroch to nemalo zas až tak ďaleko. Ono výsledný dojem dosť zráža komediálna stránka, ktorá samo o sebe nie je zlá (ja som sa relatívne bavil, minimálne môj záujem nikdy neupadol do akejkoľvek nudy), ale ako divák som výrazne postrádal nejaký ten vyhrotenejší moment. Jednoducho viac drámy a viac emócií, niečo čo seriál vytiahne z priemeru. K tomu sa však priblížila až druhá séria, ktorá seriálu zdvihla úroveň. ()

Hees

Oregairu začína absolútne klasicky do školského klubu na pomáhanie študentom pomixujeme rôzne postavy. Veľmi pesimisticky naladeného Hachimana, ktorý má divné oči a ľudia sa ho nejakým spôsobom stránia, ale vo svojej podstate vo svojom vnútri je to veľmi dobrý človek. Yukino, ktorá je introvertka, rada si číta a ťažšie vyjadruje svoje city, ale má vyššie postavenie v škole a potom nakoniec trochu extrovertku Yuigahamu. Takto vytvorený školský klub je vytvorený na to, aby síce pomáhal iným študentom čo prídu a potrebujú nejakým spôsobom pomoc, ale v skutočnosti častokrát pomáha práve hlavným protagonistom tohto klubu sa vyrovnať s nejakými ich problémami a to bol možno aj zámer? ()

Terezinka198

Po delší době jsem se pustila do tradiční "slapstick školní romcom" a sedlo mi to perfektně. Doháním resty z předešlých let a nelituji, protože Hachiman je úžasná postava. Těším se na další série s ním. ()

dudo24

Videná prvá séria. Hlavná postava neustále produkujúca nihilisticko-cynické hlášky, má nulový záujem začleniť sa do spoločnosti a často prichádza do intelektuálnych potýčok so svojou sociopatickou klubovou kolegyňou, ktorá nevynechá žiadnu príležitosť, veľmi kvalitnou rétorikou, vyjadriť svoju oprávnenú nadradenosť nad ostatnými. Za mňa určite áno. Epizódy sledujú nesúvisiace udalosti zo školského prostredia, nerieši sa žiadny hlavný príbeh. Jediné nadväznosti medzi epizódami je vývoj postáv a ich vzťahov. Väčšina postáv je dosť zaujímavá a niečím špecifická, takže sa určite nenudím pri ich interakciách. Učiteľka Shizuka Hiratsuka si ma dosť získala. Humor bol skvelý a takisto som sa vždy neskutočne smial keď sa každý chalan pri pohľade na dievčenského Saiku zamiloval. Dosť mi tieto konkrétne scény pripomenuli Ouran High School. Aj keď v seriály nie sú skoro žiadne emócie, ktoré by mi dovolili viac všetko precítiť, postavy mi tak neskutočne sadli, že nemôžem nehodnotiť piatimi hviezdami. Fakt super. Yukino Yukinoshita je môj nový životný idol. ()