Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru.

• Japonsko Yahari ore no seishun Love Come wa machigatteiru. (více)

Série(3) / Epizody(41)

• Season 1 (2013) - 14 epizod

• Zoku (2015) - 14 epizod

• Kan (2020) - 13 epizod

Rezervovaný Hikigaya Hachiman má veľmi pesimistický pohľad na život. Nemá kamarátov, ani priateľku a mladosť berie ako nevyhnutné zlo. Jeho učiteľka, ktorú urazí, ho nejedenkrát za trest prinúti pridať sa do klubu, v ktorom je len jedno dievča, a to najkrajšie dievča celej školy Yukinoshita Yukino. Po chvíli Hikigaya zistí, že sú si vlastne celkom podobní. Zmení sa jeho pohľad na život potom, čo spozná aj iných ľudí? (Chinese Ashio)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (3)

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. (2013)

Klasické anime zo školského prostredia, kde vlastne žiaci majú svoj klub a v ňom plnia priania iných spolužiakov? Wau to je anime, ktoré skúsilo ísť absolútne inou cestou ako všetky ostatné ...ok nie to bol sarkazmus. V školskom klube musíme zmiešať čo najviac divných postáv tak teda pridáme Hachimana typického "budižkničemu" zo zvláštnymi očami, ktorý je veľmi pesimistický a vo svojej podstate sa s ním ostatní ľudia ťažko zhovárajú, ale vo svojom vnútri je to dobrý človek. Takého hlavného hrdinu má skoro každé anime a teraz POZOR do toho dáme Yukinoshitu, ktorá je knihomoľ a ťažšie vyjadruje svoje city a potom trocha extrovertku Yuigahamu. Takže máme klasické prostredie, klasických hrdinov, klasický príbeh, klasické zasadenie...napriek tomuto všetkému anime Oregairu pôsobí dobre na diváka a je rozhodne zábavné. ()

Season 1 (2013) (S01)

Oregairu začína absolútne klasicky do školského klubu na pomáhanie študentom pomixujeme rôzne postavy. Veľmi pesimisticky naladeného Hachimana, ktorý má divné oči a ľudia sa ho nejakým spôsobom stránia, ale vo svojej podstate vo svojom vnútri je to veľmi dobrý človek. Yukino, ktorá je introvertka, rada si číta a ťažšie vyjadruje svoje city, ale má vyššie postavenie v škole a potom nakoniec trochu extrovertku Yuigahamu. Takto vytvorený školský klub je vytvorený na to, aby síce pomáhal iným študentom čo prídu a potrebujú nejakým spôsobom pomoc, ale v skutočnosti častokrát pomáha práve hlavným protagonistom tohto klubu sa vyrovnať s nejakými ich problémami a to bol možno aj zámer? ()

Zoku (2015) (S02)

Jediný rozdiel oproti prvej sérii je to, že v druhej už naozaj o niečo ide, odoberajú sa vtipné situácie a pridáva sa filozofovanie a psychológia postáv a nastáva dozaista taký menší súboj medzi hlavnými hrdinami o tom ako sa majú dané situácie riešiť. Dochádza k triešteniu záujmov a riešení situácií hlavných postáv aj keď ich pohnútky sú naozaj skoro totožné. V každej danej situácii, ktorá sa nám deje pred očami sa nám hlavné postavy prispôsobujú a vedú taký menší boj, aj medzi sebou aj vo svojom vnútri. Prvá séria bola skôr na predstavenie hrdinov a predstavenie toho ako má daný klub fungovať a v druhej sa pridala nová esencia a nie len jedna a to, že vidíme zmysel jednotlivých dielov. V skutku treba povedať aj to, že takáto kombinácia rôznych pováh a typov ľudí by naozaj veľmi ťažko vychádzala medzi sebou aj v reálnom živote a tak tu teda máme naozaj príklad toho ako sa ľudia vyrovnávajú so svojimi pocitmi nie len navonok, ale aj vo svojom vnútri. ()