Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (více)
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Předloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (více)

Série(4) / Epizody(89)

Recenze uživatele Starletka k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2013) (S01)

Původní komentář z 12.11.2014: Tento kousek mi sedl jako zadek na nočník. Už po prvních pár vteřinách jsem věděla, že tohle bude stát za to. Žádné fillery, žádné fanservice, jenom děj plný zvratů, akce, vývoj postav, sem tam nějaké to vysvětlení a hlavně zase po dlooouhé době originalita, to všechno doplněno jedním z nejlepších soundtracků vůbec. Emocionální epická jízda zběsilým tempem s naprosto skvělým vyjádřením bezmoci, zprostředkovaným i divákům - postavy umírající jako na běžícím páse, kdy nikdy nevíte, která bude další. Z konce prvního dílu mi bude běhat mráz po zádech i na po sté. 9,5/10 Poznámka: Uživatele, kteří píšou, že postavy jsou moc uřvané a ubrečené bych hodila do podobné situace, aby ukázali jak všechno zvládnou rozumně a s ledovým klidem. ()

Season 2 (2017) (S02)

Tato část mangy mě osobně bavila asi nejvíc, protože v sobě měla ještě dostatek akce, plot twistů a vývoje, které mě nutili číst (sledovat) dál a dál, a také jen ku prospěchu dostala prostor celá řada do té doby nevyužitých postav, na úkor hlavního tria nesnesitelných sucharů. Takže jsem i ráda, že tato řada měla méně dílu, protože jsme se tak ještě pořád úspěšně vyhnuli té neskutečně dlouhé, nudné části o politice, která mě málem donutila mangu dropnout, a od které to podle mě jde s celým příběhem od desíti k pěti. Mimochodem opening je těžce meh, takový mix obou předchozích, jak hudebně tak vzhledově, zato ending je naprosto, ale naprosto geniální. A taky mi dost chybí ta creepy tune, co vždycky hrála u názvu epizody, protože bez ní je to takové suché, i když ta co hraje úplně na konci v preview to dostatečně vynahrazuje. 9/10 ()

Season 3 (2018) (S03)

Není žádné tajemství, že politický arc se příliš nepovedl a i když se najde pár fanoušků, kterým se líbil a vždycky to ve všech diskuzích rádi zdůrazňují, většinová nelibost prostě převažuje a spousta čtenářů to v tomto bodě vzdala. A proto není ani překvapivé, že sám Isayama uznal svou chybu a rozhodl se ji v anime napravit. Napravit tím, že nudné části nevyhodí, ale jen je přehází, takže je to ve výsledku pořád ta samá nuda a to docela zamrzí, protože tempo úvodních 2 dílů bylo slibné. Taky zvláštní volba openingu mě vůbec nepotěšila, protože sice není vyloženě špatný, ale tohle opravdu není romantická komedie. A jen tak pod čarou pokaždé když vidím někoho z hlavního tria tak mám chuť je kopnout do obličeje, jak jsem je za tu dobu začala nenávidět. Škoda. Bavilo mě to daleko víc, když si to ještě na nic nehrálo. První půlka - 6/10 a tu druhou si odkládám na neurčito ()