Milionový nadhazovač

Million Dollar Arm

Miliónový nadhadzovač

Drama / Životopisný / Sportovní

USA, 2014, 124 min

Jasné ja viem. Ďalší kvázi moralizujúci príbeh o splnení veľkého amerického sna. Je to Disney. Očakávajte klišé a sentiment. Múdrosti a vtip. Lenže a to je veľmi dôležité lenže, je ten film bezchybný. Nehovorím teraz len o herectve. Všetci zúčastnení hrajú pekne, dobre sa na nich pozerá a každá jedna z postáv má svoje silné miesto. Tiež nebudem spomínať Rahmanovú hudbu. Ten človek vie a tváriť sa, že tentokrát to nezvládol by bolo veľmi debilné. Síce to nie je žiadný Slumdog, ale atmosféru to navodí parádne. Nebudem sa rozpisovať ani o krásnom kontraste - beloch v Indií - vo všetkom som sa krásne videl, keď som Indiu prvýkrát navštívil, ale zároveň aj Inda v Amerike - kde sa naskýta mnoho komických situácií a je len dobre, že väčšinou Gillespie aj využil. To čo tento film robí skvelým a zaujímavým je ale spôsob akým je vyrozprávaný. Ak totiž existuje premisa, podľa ktorej by sme definovali umenie a hlavne prečo sú niektoré filmy hodnotnejšie ako ostatné tak Million Dollar Arm je v prvých priečkach. Ktokoľvek si ho pozrie sa naučí o hodnotách to svoje. Všetky línie fungujú - pre tých čo sú kritickejší. Takže jediné čo zostáva je potvrdiť si, či ste naozaj tak veľký cynik, alebo či vás splnenie snov na veľkom plátne dojíma.(27.9.2014)

Američané prostě umí zaobalit pohádkový příběh do solidního hávu, který neurazí i když je patetický.(29.9.2014)

uvažoval jsem o pěti hvězdách, ale má to pár slabších míst. Atmosférou hondě podobné Milioáři z chatrče. Skvělý nápad, úžasní lidé a o to silnější, že podle skutečnosti. Miluju takový filmy, kde ke všemu tomu je ještě prdel, že člověk řve smíchy:o) a je to plný pozitivní energie, prostě moc fajn věc(7.10.2014)

Športových filmov v poslednom čase pribúda, predsa len je to žáner kde aspoň na malí okamih nám pripomenú ake je dôležité v živote nevzdávať sa a že sen sa môže stať skutočnosťou pre každého človeka, bez rozdielu národnosti, vierovyznania . Millión dollar arm je jeden z tých filmov ktoré sa snažia na to poukázať, aj keď v niektorých okamihoch ukáže odvrátenú tvár športu a to je honba za peniazmi. Film sam o sebe i pokiaľ nie si fanúšikom baseballu nenudí vôbec ako samotná hra v skutočnosti. Opiera sa skôr o príbeh dvoch Indických chlapcov ktorí si plnia svoj americký sen. Celkové hodnotenie 69 %(10.2.2015)

Ďalší športový snímok o baseballe. To, že je natočený podľa skutočných udalostí mu dáva body naviac, inak však ide o priemerné dielko. Moneyball bol oveľa lepší.(7.3.2015)

Klasický Disneyovský příběh rodinného typu čerpající ze skutečné události o tom, jak J.B. časem přišel na to, že život není jenom "byznys" a prachy. Jo, dobře se na kouká, je to lehké ... ale.... Ale člověku tak nějak časem z filmu zůstane jenom ta indická hudba.(13.4.2015)

Příjemný film ze sportovního prostředí, kterému dává punc fakt, že byl natočen podle skutečných událostí. Mezi neokoukanými herci pak dominuje Jon Hamm. Celkově velmi milé překvapení! 85%(20.9.2015)

60% - komentář 20ti slovy: Protože každý ví jak to dopadne, tak přesto je to "mdlé", bez emocí a snahy nečím více zaujmout. Příběh každopádně zajimavý.(20.3.2017)

Mal som nehoráznu chuť na nejaký bezkonfliktný, príjemný film so sympatickým osadenstvom, kde sa nikomu nič zlé nestane a všetko sa to nakoniec pre všetkých dobre skončí. Môj výber padol, vidiac logo Walta Disneyho, na tento film a fú, bol môj odhad správny! Dostal som presne to, po čom moja krutou realitou stiesnená duša tak pišťala. Rozprávka o tom ako underdog (v tomto prípade dokonca až dvaja) k šťastiu prišiel a povrchný sebec lásku našiel ma pohladila na srdiečku natoľko, že i všetky tie klišé tohto typu filmov, ktoré sú tu zastúpené temer bez výnimky všetky, som akceptoval. Stále je to priemernosť, ale odpočinkovo príjemná.(1.11.2017)

• eaglestar

Byl to Dyzny, tak jsem průjem a nereálnost čekal, ale nečekal jsem story o prozření žida adoptujícího dva cigoše. Jinak, bejzból je tupá hra typu stop-and-go, tedy přesně zhovadilost, ve které může blbý američánek vyčnívat. A teď budou navíc blbnout i moráky.(26.10.2014)

Hodně příjemnej filmek. Hlavní hrdinové byli velcí sympaťáci a člověk jim nemohl nefandit. Sice od začátku (už jen z toho důvodu že je to podle skutečné události) člověk ví jak to skončí, ale to vůbec nevadilo. Aspon můžeme vidět, že všechny sny se můžou stát realitou. Jon Hamm byl v pohodě jen ta Lake Bell byla hrozně nesympatická, tenhle film by jsi zasloužil hezčí a sympatičtější herečku!!!(20.12.2014)

Taová klasická polo sportovní story, která mi připomněla celkem propíranej film s Morganem Freemanem v hlavní roli Invictus a jistě každý chápe proč, jenže tomuhle filmu chyběl charizmatickej herec ( MF ), kterej by tomu dodal punc opravdovosti 60% a klidně tyhle sportovní dramata točte dál :)(23.2.2015)

Klasický športový film, dobre natočený a ozvláštnený Indiou. A keďže mám rád športové filmy tak film si zaslúži štyri hviezdy.(24.2.2015)

Film neponúka nič objavné, neočakávané ani prevratné. Presne zapadá do šablóny "takýchto" športových filmov. Je tu prítomných mnoho klišé, od začiatku viete ako to celé dopadne. No i napriek tomu, neviem či to bolo citovým rozpoložením alebo náladou, ale určité emócie vo mne snímka prebudila a to najmä vďaka nesmierne sympatickému obsadeniu - vrátane všetkých postáv bez výnimky. Netreba teda hodnotiť originalitu, spracovanie alebo "technické" parametre snímku. Ide o to, či vás dané dielo dokáže niečím osloviť. O to predsa vo filme a všeobecne v umení ide.(2.3.2015)

• esmoke

Příběh sportovního agenta, který si žije americký sen a protože nepracuje a projížděním ve fáru a souložením s modelkami se mu ztenčuje bankovní účet a patrně nemá na prémie pro uklízečku mega baráku. Tak si vymyslí soutěž s indama, ze které vycucá další prachy. Bla Bla bla, najdi si pořádnou práci.... (2D dabing) Rozpočet: $25 miliónů, Tržby: $38,307 miliónů.(28.6.2015)

Klasický sportovní film o cestě za slávou,tentokrát s indickou stopou.Přes počáteční tápání se to dobře rozjede.Dobře jsou vidět kulturní rozdíly a vůbec chápání světa na různých koncích světa.I kritika konzumu sem tam probleskne.(12.3.2016)

Toto je přesně ten typ filmu, u kterého s jistotou víte, jak nakonec skončí. Nicméně když se blíží konec filmu, na rtech se Vám vyloudí úsměv a prostě máte dobrý pocit. Obsazení bylo sympatické a celkově ten film rychle odsýpal.(4.4.2016)

Opravdu úžasný film a skvělý příběh. Nechápu zde to nízké hodnocení a komentáře, jako "okoukaný příběh" atd.. Pokud je příběh pravdivý, jak může být okoukaný. Hovořit o tomto filmu jako předvídatelném? Kdo to řekne, tak je jeho život předvídatelný. Ano, pokud si během filmu otevřu vyhledávač a napíšu tam jména účastníků, tak zjistím jak to dopadlo!! Jednoznačně luxusní příběh.(24.1.2017)

70 %(20.12.2017)

1 2 3 4 5 následující >>