Reklama

Reklama

Recenze (8)

okkac 

všechny recenze uživatele

Když se Verhoeven s velkou pompou vrátil zpět do Holandska a natočil vynikajcí Zwartboek, tešil jsem se, že bude opět aktivnější s natáčením. Místo toho po 6 letech přijde s něčím co je dlouhé jak epizoda serálu a vypadá to, jako adaptace divadelní hry o proutnickém tatíkovi jeho rodině a firemních partnerech, kteří na něj šijou boudu. Zkrátka mírně humorná oddychovka, kde bohužel ani vražení nůžek do břicha těhotné ženy není tím, čím se zdá. 6/10 ()

Santino7 

všechny recenze uživatele

Vcelku sympatická Verhoevenova jednohubka, ktorá síce ničím nenadchne, no zároveň ani neurazí. Stopáž necelej hodinky pekne odsýpa (ostatne na regulérny, dajme tomu dvojhodinový, film by daná matéria asi ani nevystačila, navyše po obsahovej stránke je to dosť šablónovité a ľahko predvídateľné - ako vravím, jednohubka), hluché miesta to prakticky neobsahuje, humorná zložka je príjemná a zakomponovaná pekne. Človek by ani nepovedal, že to natočil práve tento režisér, keďže to neobsahuje v podstate asi ani štipku z jeho špecifického režijného rukopisu (a ak náhodou predsalen áno, tak som to skrátka nepostrehol). Taká nenáročná oddychovka, na ktorú sa mi však dívalo relatívne fajn. 60% ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Vdaka kratuckej dlzke to je svizne aj stale zabavne. Verhoeven sa krotil (a je to k prospechu veci) a natocil si prijemnu ciernohumornu a cynicku oddychovku. Nie je to ziadny masterpiece, ale potesilo ma to dost velmi. Najma po tych jeho uchylarcinach zo zaciatku kariery, ktore som v poslednej dobe absolvoval. 8/10 ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Taká televízna hra na mačku a na myš, ktorá ma dobre rozmiestnené postavy aj situácie. Verhoeven prezentuje svet, kde každý podvádza každého a kde morálne hodnoty nefungujú ako by mali. Na druhú stranu všetci aktéri hry to akceptujú a v niektorých bizarných prípadoch aj vďaka tomu držia spolu. Úplná akceptácia chýb toho druhého. Skvelá jednohubka s charaktermi , ktoré fungujú aj na malom priestore. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Verhoenova oddychovka, v níž je kromě jednoho polo-frontalu jeho rukopis téměř nepoznatelný. Podobně jako u Boha masakru se zde jedná o skromné, téměř divadelní drama několika postav. Na pozadí lechtivé zápletky leží klubko intrik, které protagonisté rozmotají až do... nudného konce. Steekspel rohzodně má na poli 55 minut, co nabídnout, zápletka je hutná, děj netrpí hluchými místy a nenachází se zde žádné artovské prostoje. Problém spočívá v tom, že děj je předvídatelný, šablonovitý a postavy dosti nezajímavé. Obzvláště mužské charaktery jsou vyloženě nesypmatické a svou arogancí otravné. Tam, kde Polanski buduje drama skrz gradující interakce barvitých charakterů, Verhoeven jen monotóně odkyvuje povinné dialogy v příliš uhlazeném, "sterilním" prostředí. 5/10 ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama