Pomsta netvora

Revenge of the Creature

Horor / Sci-Fi

USA, 1955, 82 min

• Rominator

Gill Man se po výbuchu ocitá v bezvědomí a je přesunut z izolované amazonské laguny do nádrže na Floridě, kde bude studován. Gill Man je přitahován krásnou Helen Dobson (Lori Nelson) a nic ho nemůže zastavit... První film nabídl pěkné podvodní záběry a povedenou masku Gill Man(a). Kvalitní maska zůstává, ale pokračování má slabší příběh. Ricou Browning se vrací jako Gill Man ve všech záběrech z vody. V půlminutové mluvené roli si zahrál pětadvacetiletý Clint Eastwood jako asistent v bílém plášti, který se nemůže dopočítat laboratorních krys v kleci.(18.12.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,100,000Tržby Celosvetovo $1,100,000▐ Už ničím prekvapivé pokračovanie ale aj tak si to dokáže udržať slušnú pozornosť diváka, nechýba tu troška napätia, dobré masky, kamera a ten netvor si vytvoril v svojej prezentácii osobnosť-charakter. /60%/(8.9.2011)

Vědci / dobrodruzi uloví v džungli monstrum, odvezou ho do civilizace, kde se z něj stane atrakce. Monstrum se zde zamiluje do blondýnky, uprchne, vydá se jí hledat... a když se jí konečně zmocní, je na útěku s ní zastřeleno. __ Ne, to nebyl King Kong, ale Arnoldův plagiát "Revenge of the Creature" s tím, že nejzásadnější rozdíl je pouze v béčkovém pojetí charakteru hlavního monstra a samozřejmě značné naivity universalovského monster-hororu. Místy je tím film zábavný, i tak ale skromných 85 minut stopáže působí veelmi rozvlekle. __ (Eastwood ve své minutové roli předvede, jak moc je lepší režisér než herec)(11.11.2009)

Hlavou mi vrtají dvě věci: jednak proč si režisér spolu s nějakým choreografem nedali víc záležet na žabákových pohybech (na to, že jde o vodní stvůru, co na vzduchu vydrží jen pár minut, se pod vodou pohybuje neohrabaněji než potápěč, mohla mít proyšlenější a úspornější pohyby nebo tak něco, aby to vyhlíželo přirozeněji), a jednak kde Jack Arnold bral do svých filmů tak hezký holky? Aktuální oběť nadržené žáby je okouzlující Lori Nelsonová a tahle slečna si zaslouží hlubší zkoumání, škoda jen, že s hraním sekla tak brzy. Film samotný trpí neduhem druhých dílů, zatímco jednička se odehrávala v žabákově přirozeném prostředí, celý ten příběh o zkoumání tvora v akvárku je vlastně hrozně nezajímavý, umělý, připomíná mi druhou část King Konga (podoba čistě náhodná, samozřejmě ;-), u níž se obvykle nudím. Jenomže já mám tuhle potvoru opravdu rád. A kdyby se hezky detailně nasnímalo, jak žabí muž Lori někde v křoví brutálně zprznil, napálil bych i plnej počet hvězd. Navzdory tomu, že bychom se ocitli ve zcela jiném žánru.(25.3.2014)

No konečně blondýnka a je navíc alespoň o třídu sympatičtější než brunetka od Černé laguny. Tentokrát se jí dočkáme dokonce v podprsence - do sprchy jí ale zlý netvor nevleze, i když by asi hodně rád - zatím se spokojí s jejím pejskem jako jednohubkou. Docela sranda - prvnímu dílu se však nevyrovná.(6.8.2005)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Florida, konkrétně v Marinelandu. (reich)

• - Film měl svou DVD premiéru v České republice až 55 let poté, co byl oficiálně uveden do světa. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Tento film je úplně prvním, ve kterém si zahrál Clint Eastwood. (Zdroj: ČSFD.cz)