Pomsta netvora

• USA Revenge of the Creature (více)

Gillman (Ricou Browning, Tom Hennesy) je zajat muži poslanými Oceanáriem na Floridě, kde je studován zvířecím psychologem, profesorem Cletem Fergusonem (John Agar) a studentkou Helen Dobsonovou (Lori Nelson). Profesor se studentkou se do sebe rychle zamilují k zármutku Joea Hayese (John Bromfield), Gillmanova hlídače, který Helen miluje. Gillman získá okamžitou oblibu u Helen a s námahou přesvědčí profesora Fergusona, aby s ním hovořil. Kvůli pokusům prováděných na něm v nádrži se stává obojživelníkem. Pak Gillman utíká, zabíjí Joea a prchá do otevřeného oceánu. Stále však nemůže přestat myslet na Helen. Proto ji vystopuje a nakonec ji unáší z přímořské restaurace, kde zrovna baví s Fergusonem. Ten se ho snaží pronásledovat, ale Gillman utíká ve vodě se svojí zajatkyní. Clete a místní vymahač práva se proto musí pokusit vystopovat Helen a jejího obojživelného únosce...

Tento film je prvním snímkem dnes již slavného herce a režiséra Clinta Eastwooda, který si zde zahrál asistenta v laboratoři. (Javert)

Trailer

Lima

Žabí muž si s těma ženskýma nedá a nedá pokoj a to ani v pokračování úspěšného hororu Netvor z Černé laguny . Děj začíná tam, kde v předchozí části skončil, tedy v jezírku uprostřed amazonských pralesů, kde prehistorický žabí muž žije. V porovnání s předcházející částí, kde ho tým vědců chtěl zneškodnit za pomocí jedu, tentokrát filmoví tvůrci netroškařili a šli na to rovnou s dynamitem. Monstrum, omráčené tlakovou vlnou, je převezeno do mořského vědeckého centra Ocean Harbour na Floridě. Předváděčka se trochu vymkne kontrole, žabák vystraší pár novinářů, přizabije jednoho mariňáka a tak je za trest upevněn řetězem ke dnu bazéna. V následujících scénách vědci monstrum krmí a učí ho reflexům za pomocí elektrického obušku. Vědecký tým vede vědkyně, jak jinak, velká fešanda, do které se žabák, jak jinak, zamiluje. Podvodních sekvencí si divák užije opravdu dost a dost, sem tam jsou prokládané dlouhými záběry na skotačící delfíny a občas zazní plky sličné vědkyně o těžkém údělu vědecké pracovnice a o její potřebě být jako ostatní, normální lidé. Ale co čert nechtěl - žabák utrhne řetěz, uteče z akvária, cestou převrhne jedno auto a pohodářsky odkráčí do moře. Zde žabí muž přestává být exotickým prehistorickým živočichem a stává se notně nadrženým predátorem. Marně jsem si lámal hlavu, jak mohl vědět, kde vědkyně bydlí, nicméně se opravdu zjevil u jejího domu a po několika milostných tokání fešandy a jejího vědeckého kolegy se žabákovi opravdu podařilo vědkyni unést. Dobře mu tak, měl vědět, že se zadanýma ženskýma si neradno zahrávat a taky na to šeredně doplatil. Film končí podobnými záběry, jako předchozí část, tudíž otevřenými vrátky pro další pokračování. Výsledný dojem je velice dobrý, rozhodně jde o špičku v žánru monster-movies. A abych nezapomněl, asi na půl minuty se zde s laboratorní krysou v ruce zjeví mladý Clint Eastwood, v miniroličce vědce a pronese pět vět. Vážně, počítal jsem to :o)) ()

Pohrobek

No konečně blondýnka a je navíc alespoň o třídu sympatičtější než brunetka od Černé laguny. Tentokrát se jí dočkáme dokonce v podprsence - do sprchy jí ale zlý netvor nevleze, i když by asi hodně rád - zatím se spokojí s jejím pejskem jako jednohubkou. Docela sranda - prvnímu dílu se však nevyrovná. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,100,000Tržby Celosvetovo $1,100,000▐ Už ničím prekvapivé pokračovanie ale aj tak si to dokáže udržať slušnú pozornosť diváka, nechýba tu troška napätia, dobré masky, kamera a ten netvor si vytvoril v svojej prezentácii osobnosť-charakter. /60%/ ()

tron

„Tá beštia je silnejšia, ako evolúcia.“ Hoci „staré“ horory nemusím, prvý Netvor z Čiernej lagúny ma nečakane bavil, od fajn hercov cez sympatickú dobrodružnú atmosféru po príjemnú masku netvora a krásnu divočinu Amazonky. Dvojku nakrútil Jack Arnold len rok po nej. Je to „klasické“ pokračovanie: ak necháme bokom atmosférický amazonský prológ, tak nám zostane už len „zvyšok: udýchaný, bez prekvapenia, rozťahaný. Niektorí zúfalí distribútori s odstupom desaťročí nudne zaspatú snímku reklamujú z posledných síl aspoň na základe „prvej úlohy Clinta Eastwooda“. Kto ho objaví, je dobrý. Príbeh slabý, ustavične burácajúca hudba tiež nenadchla. ()

zelvopyr

Narozdíl od prvního filmu je zde mnohem méně důvodů, proč jej sledovat. Minulý existencialismus, měřítka dobra a zla u bytosti, která tento koncept nemá... to vše je nahrazeno doslovným a špatně adaptovaným příběhem King Konga. Což zase sice nefunguje z absence pompéznosti (letadla a Empire State Building těžko nahradíte bójkou, motorovým člunem a 2 policejními auty), ale funguje z jiného důvodu: King Kong oslněn krásou ženy, poté, co ji unesl, poznal, že mu není souzena (pro drobnou velikostní disproporci) a hyne tak nějak spíš doplňkově k žalu. Zde naopak logicky zapadalo do sebe, jak se prehistorický tvor udržel ve své nice tak dlouho (hrdinka jistě jako generace před ní po konci filmu nakladla Gill Manovi spousty jiker). Celkově nicméně mám stejné výhrady jako minule - pro snahu o technickou preciznost, "proveditelnost", "uvěřitelnost" v rámci fyzikálně možného se nějak vytratil spád, zábava, zajímavost... P.S. ještě mě samozřejmě iritovalo, jak dají tvora z Amazonky automaticky do mořského bazénu, ale co čekat, že. ()

• Film měl svou DVD premiéru v České republice až 55 let poté, co byl oficiálně uveden do světa. (ČSFD)
  • Tento film je úplně prvním, ve kterém si zahrál Clint Eastwood. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Florida, konkrétně v Marinelandu. (reich)