Královna banditů (festivalový název)

• hindský

Ashok Mehta

Bobby Bedi

Kostýmy:

Dolly Ahluwalia

Rozpočet $-miliónovTržby USA $399,748Tržby Celosvetovo $-(3.12.2008)

Každopádně zajímavé nahlédnutí do země, která je mi vzdálená zrovna tak jako jejich tradice, kastovní rozdělení, kultura, postoj k ženám. Bez příkras předložený příběh Phoolan mě jako ženu rval vnitřnosti, když jsem viděla, čím si ta holčina, potažmo žena musela projít. A její životní dráha neskončila o nic lépe. Podle Wiki vybrali tvůrci do role Phoolan opravdu herečku, která jí byla až k nevíře podobná a té role se ujala velmi dobře, na ty její nemohoucí pěstičky v záchvatu nemohoucnosti, tlukoucí do kohokoliv a čehokoliv se nedá zapomenout.(16.10.2015)

Surový exkurz do praktik kastovního systému v Indii.(23.1.2011)

Film je už od začiatku veľmi depresívny, lebo keď si predstavím, že takéto zvyky by boli aj u nás, tak ma mrazí. Lebo predať 11 ročnú dcéru nejakému starému kreténovi a ja som mal strach, keď som prvýkrát dával syna do škôlky, tak pociťujem takú úľavu, že nežijem v takej krajine. Co je tam normálne, u nás je to totálne zakázané a dúfam, že to tak aj zostane. Je to autentický životopisný film do života dievčiny, ktorá mala smutný život, a bola dosť drzá aby s ním niečo neurobila. Veľmi kruté znázornené zvyky miestnej komunity. Je to silný film na nervy, naozaj to je masaker, mŕtvoly, ponižovanie, znásilnenie, ľudské útrapy, strach a to všetko nalinkované v tak surovej forme.(6.9.2015)

Děvčata to v zaostalých částech světa neměla nikdy lehké a indický venkov 70.tých let 20. století není výjimkou. Drsný příběh podle skutečné události, který natočil v současné době jeden z nejznámějších indických režisérů Shekhar Kapur před svým přesunem do Hollywoodu.(1.12.2008)

Krutý, tvrdý a drsný. Život ženy ktorej osud nedal veľmi na výber. Celý život trpela a utrpenie spôsobovala. Tie krátke okamihy s jej milovaným to príliš nezachranili. Sz teraz zomrel si uvedomila, že tam neboli piesne, ale vlastne áno, o čom by boli. Napriek všetkému film si udržal moju pozornosť a nenudil.(3.2.2018)

I když film mohl být určitě lépe propracovaný, tak velmi sugestivně a bez příkras ukazuje velmi mnoho šíleností, kterého jsou lidé schopni. Až na vyjimky je to panoptikum hrůzy, plné kreatur. Zde tedy opravdu žádnou romantiku a tance nečekejte. Jen vyprávění o osudu jedné dívky, ve kterém opravdu není co závidět. Ať šla kam šla, a to i pro pomoc, tak tam se jí dostalo od mužů velmi krutého zacházení. Opravdu neuvěřitelná ukázka primitivismu. A nemyslím si, že je to jen otázka minulosti a zapadlých vesniček. Ve snímku se samozřejmě najdou i muži, kteří se dají označit za normální, ale je jich tu opravdu pomálu. Plné hodnocení dávám za tu ukázku primitivní části Indie a myšlení zdejších lidí. Jen by mě zajímalo, kdyby byl film čistě indický, jestli by si to troufli natočit tak natvrdo, otevřeně a bez nazdobeného obalu.(10.5.2018)