Potápěči za diamanty

• USA Diamond Divers

Dokumentárny seriál je kronikou nebezpečnej expedície potápačov a námorníkov zo štátu Washington, USA na druhom konci sveta, pri neslávne známom pobreží Juhoafrickej republiky známom pod menom Skeleton Coast – Pobrežie kostlivcov, miesta posledného odpočinku veľkého množstva lodí aj ľudí. Posádka vedená kapitánom Johnom sa vybrala do týchto nebezpečných vôd hnaná vidinou bohatstva nachádzajúceho sa na dne mora. Stačí sa len potopiť a diamanty roztrúsené po morskom dne sú vaše. Ale nič nie je také jednoduché, ako sa to na prvý pohľad zdá. (beso74)

beso74

Skupina pupkatých a bradatých amíkov si zbalila kufre a cez noc sa stala expertmi na výlov diamantov z morského dna. Síce majú problém odlíšiť demonštráciu a menštruáciu a diamant od kremeňa, ale im to v ich poslaní nezabráni ani náhodou. Už mi tie všetky dokumenty ala reality šou o ťažne zlata, diamantov a čo vie čoho lezú krkom. Títo tvorcovia sú schopní diváka presvedčiť aj o tom, že ak sa človek dobre pripraví a podstúpi dvojtýždňový kurz, je schopný vytesať lepšieho Dávida ako Michalengalo. Je škoda, že o takomto niečom ako je ťažba diamantov z morského dna nie je natočený seriózny dokument, ale táto televízna inscenácia ()