Mladého rakouského vojáka bojujícího v první světové válce čeká nelehký úkol. Musí se dostat přes Alpy, aby zkusil zachránit svou lásku. Jediným pomocníkem na jeho cestě budou jeho vlastní schopnosti a odhodlání. (topr harley)

DrifterSoul

Smutný příběh o tom, jak jsou lidé různých národů, žijící dosud v pokoji a pospolitosti, náhle rozděleni a postaveni proti sobě, v důsledku nesmyslné války. Je zasazen do nádherných Dolomit, kde WWI v těch drsných horských podmínkách byla obzvláště krutá. (Dodnes, i po 100 letech, jsou zde všude v Tyrolsku na obou stranách italsko - rakouské hranice s pietou udržovány hřbitovy, i malé hřbitůvky jen s několika kříži, kde leží ti, kteří měli tu smůlu a nepřežili.) Film je dojemně smutným, občas i surrealistickým a snovým vzdáním úcty všem z nich. ()

helrohir

Taliansky front v rámci prvej svetovej je jedným z najfascinujúcejších, ale aj najextrémnejších  bojísk v ľudskej histórii, nakoľko sa v ňom snúbi jednak krása, ale zároveň aj nebezpečenstvo samotnej prírody a krajiny, v ktorej sa tieto boje odohrávali. Filmy z tohto prostredia sú skôr raritou, a tento konkrétny kúsok sa nesie skôr v romantickom, než vojnovom duchu, hoci pár scén z bojiska nás neminie. Postavy sú skôr nevýrazné, a ani tá romanca nedokáže vytlačiť nejaké emócie. Najväčšou výhodou filmu je určite prostredie v ktorom sa film odohráva, a každý aspoň trochu skúsený kameraman to dokáže využiť. 50%. ()

OtokPag

Trošku kostrbatý vyprávěni, ale byla válka a ta je samej hnus a chaos… Italskej lampasák byl zhmotnění šmejda. Moc pěknej film ()

DJ Kritik

Obsah, ktorý je tu napísaný je tak nejak od veci. Dej filmu nás zavedie na svadbu v pohraničí, kde si Rakúšanka berie za muža Taliana a presne počas svadobnej zábavy je Talianskom vyhlásená vojna Rakúsku. Všetko sa obratom zmení a vlastne sa tu hneď nachádzajú protivníci vedľa seba. Celý film sleduje osud Andera, ktorý sa zaľúbil do sestry ženícha a je zároveň oddaným rakúskym vojakom. Príbeh je veľmi pekne nasnímaný a aj dejovo nie je najhorší. Je to ľúbostná dráma na pozadí 1. sv vojny. ()

• Natáčelo se v Dolomitech v jižním Tirolsku, Trentinu a v Cortina d'Ampezzo. Příběh je inspirován skutečnými událostmi během tzv. Horské války mezi lety 1915-1918. (bejkovec)
  • Během natáčení se po dešti rozvodnila řeka a někteří členové filmového štábu museli být evakuováni. Rozvodněná řeka poničila bitevní pole. (aporve)
  • Při útoku italských alpini (horských jednotek) na rakouské pozice Anderl Gruber (William Moseley) vystřelí ze své pušky dvakrát za sebou, aniž by přebil. Puška Mannlicher, kterou je vybaven, je tzv. opakovací - po každém výstřelu je nutno posunout páku závěru do zadní polohy, aby se mohlo vystřelit znovu. (bejkovec)