Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladého rakouského vojáka bojujícího v první světové válce čeká nelehký úkol. Musí se dostat přes Alpy, aby zkusil zachránit svou lásku. Jediným pomocníkem na jeho cestě budou jeho vlastní schopnosti a odhodlání. (topr harley)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

DrifterSoul 

všechny recenze uživatele

Smutný příběh o tom, jak jsou lidé různých národů, žijící dosud v pokoji a pospolitosti, náhle rozděleni a postaveni proti sobě, v důsledku nesmyslné války. Je zasazen do nádherných Dolomit, kde WWI v těch drsných horských podmínkách byla obzvláště krutá. (Dodnes, i po 100 letech, jsou zde všude v Tyrolsku na obou stranách italsko - rakouské hranice s pietou udržovány hřbitovy, i malé hřbitůvky jen s několika kříži, kde leží ti, kteří měli tu smůlu a nepřežili.) Film je dojemně smutným, občas i surrealistickým a snovým vzdáním úcty všem z nich. ()

DJ Kritik 

všechny recenze uživatele

Obsah, ktorý je tu napísaný je tak nejak od veci. Dej filmu nás zavedie na svadbu v pohraničí, kde si Rakúšanka berie za muža Taliana a presne počas svadobnej zábavy je Talianskom vyhlásená vojna Rakúsku. Všetko sa obratom zmení a vlastne sa tu hneď nachádzajú protivníci vedľa seba. Celý film sleduje osud Andera, ktorý sa zaľúbil do sestry ženícha a je zároveň oddaným rakúskym vojakom. Príbeh je veľmi pekne nasnímaný a aj dejovo nie je najhorší. Je to ľúbostná dráma na pozadí 1. sv vojny. ()

Reklama

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Při útoku italských alpini (horských jednotek) na rakouské pozice Anderl Gruber (William Moseley) vystřelí ze své pušky dvakrát za sebou, aniž by přebil. Puška Mannlicher, kterou je vybaven, je tzv. opakovací - po každém výstřelu je nutno posunout páku závěru do zadní polohy, aby se mohlo vystřelit znovu. (bejkovec)
  • Natáčelo se v Dolomitech v jižním Tirolsku, Trentinu a v Cortina d'Ampezzo. Příběh je inspirován skutečnými událostmi během tzv. Horské války mezi lety 1915-1918. (bejkovec)
  • K natáčení vesnice a přilehlých oblastí posloužila lokalita okolo jezera Wildsee, které dominuje hotel Pragser Wildsee. Hotel představoval penzion, v jehož sklepě se schovávala Francesca (Eugenia Costantini). (bejkovec)

Reklama

Reklama